השחיתות בתע"א: המשטרה מנסה לגייס עד נגד השר חיים כץ

החוקרים מתמקדים באיתור עד שיביא להפללת שר הרווחה, זאת במסגרת חקירת השחיתות לכאורה בתעשייה האווירית ובמנגנון ההתפקדות לליכוד ■ מאמצי החוקרים מתמקדים בחשודים שכבר נעצרו, בהם אלי כהן, מראשי הוועדים בתע"א

ח``כ חיים כץ / צילום: איל יצהר
ח``כ חיים כץ / צילום: איל יצהר

במסגרת חקירת פרשת השחיתות בתעשייה האווירית, החוקרים מנסים לגייס עד שיעביר חומרים ויפליל את שר הרווחה חיים כץ. מאמצי החוקרים מופנים בין השאר לחשודים שכבר נעצרו, שהעיקרי מביניהם הוא אלי כהן, מראשי הוועדים ומוותיקי העובדים בארגון.

כהן, המוגדר כ"איש שיודע ומעורב בכל", נחשב בשלב זה לחשוד המרכזי. בשבוע שעבר רמזו לו החוקרים כי אם יסייע בעניינו של השר כץ - "יש על מה לדבר" בעניינו שלו.

היום (א') הוארך מעצרו של אלי כהן בהסכמה בעוד ב-4 ימים, והוא כרגע החשוד היחיד שנותר במעצר. 4 חשודים אחרים שהיו עצורים - ובהם יאיר כץ, בנו של שר הרווחה - שוחררו היום למעצר-בית.

עוד עולה מן החקירה כי לפני חודשיים, כשהחלו הדיבורים על האפשרות של הקדמת הבחירות בגלל החקירות נגד ראש הממשלה, שב ועלה עניין ההתפקדויות לליכוד בקרב עובדי התעשייה האווירית בניגוד לחוק.

"התפקדות לליכוד מאונס"

לפני כשבוע וחצי נחשף כיצד עבד המנגנון שאילץ עובדים להתפקד לליכוד בניגוד לרצונם. על-פי החשד, עובדים שסירבו להתפקד לליכוד לא קודמו בתפקידם או לא קיבלו דרגות שכר גבוהות יותר, ובמקרים מסוימים אף פוטרו.

אילוץ העובדים להתפקד לליכוד הפך לאחד מנושאי החקירה העיקריים במסכת עבירות השוחד לכאורה שהמשטרה חוקרת בתעשייה האווירית. "ידענו על התופעה של התפקדות לליכוד מאונס", סיפר קצין חקירות בכיר. "לא ציפינו שניתקל בה בעוצמה כזו. מצאנו שם שלטון טרור ואימה. זו סחטנות לשמה, אלה איומים לכל דבר, וזה קורה במפעל ביטחוני מהשורה הראשונה, שבסופו של דבר יש לו כוח אלקטורלי שיכול להשפיע".

צרו איתנו קשר *5988