צבא סוריה מאיים: "יהיו השלכות חמורות למתקפה ישראלית נוספת"

לאחר שצה"ל תקף שני תותחים ומשאית תחמושת של צבא אסד ברמת הגולן הסורית, בתגובה לזליגת ירי מהמלחמה בסוריה, המשטר הזהיר את ישראל שלא לעשות זאת שוב

פליטים מסוריה / צילום: רויטרס
פליטים מסוריה / צילום: רויטרס

הצבא הסורי איים היום (א') על "האויב הישראלי" שלא לתקוף שוב עמדות שלו, והזהיר מפני "ההשלכות החמורות" של מעשה כזה "בכל הקשר שהוא". זאת, לאחר שכוחות צה"ל תקפו שני תותחים ומשאית תחמושת השייכים למשטר הסורי ברמת הגולן הסורית , בתגובה לזליגות הירי מוקדם יותר לשטח ישראל.

"האויב הישראלי חידש היום את מתקפתו נגד אחת מעמדותינו הצבאיות, בניסיון נואש לתמוך בארגוני טרור באזור קוניטרה", עוד נמסר, בטענה כי המתקפה הישראלית הגיעה מיד לאחר שכוחות הצבא סיכלו מתקפה של ארגון "ג'בהת פתח א-שאם", לשעבר "ג'בהת א-נוסרה", באזור העיר אל-בעת. בהודעת הצבא הסורי, עוד הובהר כי דמשק רואה בצה"ל אחראי לכל ההשלכות האפשריות של "פעולות תוקפניות" שכאלה.

מדובר צה"ל נמסר בעקבות המתקפה כי "צה"ל אינו צד ואינו מעורב בלחימה הפנימית-סורית, אך עם זאת, רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו". כמה נפילות זוהו בצפון רמת הגולן, אולם לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אתמול תקף חיל האוויר הישראלי מטרות השייכות למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית, בעקבות זליגת הירי. לפי דיווחים ברשת "אל-מיאדין" המזוהה עם המשטר, לפחות שני אזרחים סורים נהרגו במהלך התקיפות.

על פי דובר צה"ל, הותקפו שני טנקים ועמדה שמהם נורתה האש. "צה"ל רואה בחומרה ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו", נמסר מדובר צה"ל.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר לאחר תקיפת צה"ל כי משטר אסד ימשיך לשאת בתוצאות אם יימשכו הזליגות. "אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על הפרת הריבונות שלנו ופגיעה בביטחוננו, גם אם מדובר בזליגה מהלחימה בין המורדים למשטר הסורי", אמר.

"אנו מגיבים בעוצמה, בנחישות ובשיקול דעת על כל מקרה שכזה, בדיוק כפי שצה"ל עשה לפני שעה קלה ברמת הגולן", הבהיר ליברמן. משטר אסד הוא מבחינתנו אחראי למתרחש משטחו, והוא ימשיך לשאת בתוצאות אם אירועים כאלו יחזרו על עצמם".

בחודש אפריל תקף צה"ל משגרים בצפון הגולן הסורי, לאחר שנפלה פצצת מרגמה בשטח פתוח בצפון רמת הגולן . לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. זמן קצר לאחר הנפילה נשמעה אזעקה בכמה יישובים בדרום רמת הגולן. לאחר הישמע האזעקה, נשמע פיצוץ. מדובר צה"ל נמסר אז כי זוהו שתי נפילות נוספות בשטח פתוח בצפון רמת הגולן.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988