וילה בהרצליה פיתוח מוצעת למכירה ב-100 מיליון שקל

הנכס, לו שטח בנוי של כ-450-500 מ"ר, ממוקם ברחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח ומוצע למכירה ע"י דפנה הרלב, מבעלי קבוצת הנדל"ן אביב ■ השכנים: טדי שגיא, עירית שטראוס, רפאל אדרי, ארלין סטרייליץ ושגריר ארה"ב

וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון
וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון

דפנה הרלב, מבעלי קבוצת הנדל"ן המשפחתית אביב , מעמידה למכירה את ביתה בהרצליה פיתוח. המחיר המבוקש - 100 מיליון שקל, כך נודע ל"גלובס".

למתעניינים - הנכס, המתפרש על פני שטח של כדונם (שטח בנוי של 450-500 מ"ר), ממוקם בקו ראשון לים, ברחוב גלי תכלת, הנחשב לרחוב היקר ביותר בארץ.

יש לציין כי בעסקאות יוקרה שכאלו הרוכשים מתייחסים לרוב לקרקע עצמה ולא למבנה, עליה הם מעוניינים להקים נכס חדש בהתאם לצרכיהם.

גורמים בשוק בתי היוקרה בהרצליה פיתוח טוענים שעסקאות מסוג זה הן ייחודיות ברמת המיקום כמו גם במחיר המבוקש, ולפיכך תהליך המכירה עשוי להיות ממושך במיוחד עד שמגיע הקונה הנדרש. להערכתם, בניתוח העסקה, הנכס יימכר ברמות מחירים מעט נמוכות מהמחיר המבוקש, הנאמדות ב-80-90 מיליון שקל.

מי שירכוש בסופו של דבר את הנכס, יזכה להתגורר בשכנות לשמות מוכרים נוספים מעולם האלפיון העליון של הצמרת העסקית בישראל, בהם המיליארדר טדי שגיא (שרכש בשנת 2010 את הבית מידי מידי זכי רכיב תמורת 135 מיליון שקל), עירית שטראוס, השר לשעבר רפאל אדרי, וארלין סטרייליץ (זוגתו של איש העסקים יורם פטרושקה). עוד ברחוב ממוקם גם בית השגריר האמריקאי. דפנה הרלב עצמה מתגוררת בשנים האחרונות בכפר נטר. הנכס המוצע למכירה כולל שני בתים שבאחד מהם מתגוררת כיום אם המשפחה והאחר מושכר.

הרלב מחזיקה בקבוצת אביב יחד עם אחיה דורון אביב, המשמש כיו"ר הדירקטוריון. את החברה, העוסקת בייזום פרוייקטים למגורים, מסחר, בנייה ציבורית ותשתיות בארץ ובעולם, ייסד אביהם, משה אביב ז"ל, בשנת 1963. האחים מחזיקים גם בחברה הבורסאית אביב ארלון , המתמקדת בהשקעות בנדל"ן מניב בארה"ב ובסרביה.

אביב ארלון נשלטת ע"י האחים במשותף עם צמד יזמי הנדל"ן יפתח אלוני ואייל לב ארי, כאשר כל אחד מהצמדים מחזיק בכ-37% ממניות החברה. היא נסחרת בבורסה בתל-אביב לפי שווי שוק של 100 מיליון שקל - הזהה למחיר שמבקשת כעת הרלב עבור חלקת הקרקע שלה בהרצליה פיתוח.

את חברת הנדל"ן המשפחתית הקים כאמור משה אביב, אבי המשפחה, בהיותו בן 31 בלבד, לאחר ששימש כקבלן עבודות לתעלות וביוב. בשנות ה-90, רכש אביב האב את השליטה בחברת ההשקעות הציבורית אוסיף מידי משפחת יגלום וז'אק אלעד. החברה קרצה לו בשל שתי חלקות קרקע אטרקטיביות שבהן החזיקה - מתחם בית ידלין ברמת אביב ג' וגבעת עמל בצפון תל-אביב, שימכר בהמשך לאלפרד אקירוב, בה בנה את מגדלי אקירוב.

"המומחיות שלנו הייתה ללכת על פרויקטים מסובכים ומורכבים, שם אפשר היה להרוויח יותר כסף", הסבירה בעבר הרלב בריאיון.

משה אביב נהרג בשנת 2001 בתאונת רכיבה, בהיותו בן 69. במקביל לעסקיו, הוא היה חובב רכיבת סוסים משובע, וממקימי ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה, תחביב אותו אימצה גם בתו.

בשנת 2007, ערב המשבר הכלכלי, מכרו האחים את מניות השליטה באוסיף לאיש העסקים ארקדי גאידמק, לפי שווי חברה של מיליארד שקל, כאשר העסקה גלגלה לכיסם 600 מיליון שקל במזומן.

זמן קצר לאחר המכירה לגאידמק, צנח שווי החברה ל-200 מיליון שקל לאחר שנקלעה לסחרור, וכעבור כשנה וחצי היא נמכרה באמצעות כונס נכסים לחברת ההשקעות ישרס של שלמה אייזנברג.

"קיבלנו פנייה ומבחינתנו לא מכרנו את לב ליבה של קבוצת אביב, אלא חברה בת. חשבנו שזה נכון למכור - אנחנו יזמים: אחד שקונה, מפתח ומוכר בסוף. זה מה שעשינו כל החיים שלנו", הסבירו מאוחר יותר האחים בריאיון ל"גלובס".

וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון
 וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון

וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון
 וילה ברחוב גלי תכלת / צילומים: אלון רון

דפנה הרלב / צילום: תמר מצפי
 דפנה הרלב / צילום: תמר מצפי

צרו איתנו קשר *5988