קרדן נדל"ן רוכשת את יתרת מניות אל-הר ב-29 מיליון שקל

תשלם עבור שליש ממניות חברת הבנייה שבידי מסיקה חסון ■ ב-2016 רשמה אל-הר רווח של 30 מיליון שקל

מיקי זיסמן  / צילום: תמר מצפי
מיקי זיסמן / צילום: תמר מצפי

חברת קרדן נדל"ן חתמה על הסכם לרכישת שליש ממניותיה של החברה הבת אל-הר תמורת כ-29 מיליון שקל, בכפוף להתאמות - מהלך שיהפוך אותה לבעלת המניות היחידה בחברת הביצוע שלה. המוכר הוא יזם הנדל"ן מסיקה חסון.

בקרדן נדל"ן ציינו כי "השלמת ההסכם ותשלום התמורה כפופים להתקיימות תנאים מתלים שונים", ובהם אישורי בנקים וצדדים שלישיים, וכי ההשלמה צפויה עד אמצע ספטמבר.

פעילותה של אל-הר מתרכזת בבניית פרויקטים מורכבים של מבני ציבור, משרדים, בתי חולים ובניינים רבי-קומות. עם הפרויקטים האחרונים שבהם היתה מעורבת נמנים, בין השאר, בניית מגדל עזריאלי שרונה בתל אביב, הקמת קומפלקס של מכון ויצמן ברחובות והקמת בית אמות אטריום במתחם הבורסה ברמת גן.

האשראי מלאומי גדל

מנכ"ל החברה, אייל אוהב ציון, נכנס לתפקידו בסוף 2016 במקומו של יוסי נתיב, לאחר עשור שבמהלכו כיהן כמהנדס הראשי של החברה. בסיכומה של 2016 הציגה אל-הר רווח נקי של כ-30 מיליון שקל, על מחזור הכנסות של קרוב ל-350 מיליון שקל.

קרדן נדל"ן עוסקת בייזום ופיתוח בנייני מגורים, פיתוח והשכרת נכסים מניבים וביצוע עבודות בנייה בישראל. החברה נסחרת בבורסה בשווי של כ-380 מיליון שקל, אחרי שמנייתה טיפסה בכ-10% מתחילת השנה.

מוקדם יותר השבוע עדכנה קרדן על הגדלת היקף האשראי שקיבלה מבנק לאומי ב-15 מיליון שקל, לסכום של 65 מיליון שקל, לצורך מימון הקמת בית קרדן במרכז תל אביב. בבית קרדן יש שטחי משרדים ומסחר של כ-17,700 מ"ר, ובו החברה מחזיקה בשותפות עם מגדל ביטוח ומקפת החדשה.

מנכ"ל קרדן נדל"ן, מיקי זיסמן, מסר היום כי "שליטה מלאה בחברת ביצוע מקנה לנו מכפיל כוח בניצול הזדמנויות בשוק, ובכוונתנו להמשיך את המגמה החיובית של השנים האחרונות ולהוביל בתחום הביצוע בישראל".

קרדן נדל"ן נמצאת בשליטתה של קרדן ישראל של אבי שנור, יוסף גרינפלד ואיתן רכטר, שמניותיה נמחקו באחרונה מהמסחר בבורסה בעקבות הצלחתה של הצעת רכש שהגישה החברה האם שלה, קרדן יזמות. אל גרעין השליטה בקבוצה עשויים להצטרף בעתיד גם גיל דויטש ורוני בירם (צמד מייסדי בית ההשקעות אקלסנס נשואה), במקרה שבו מניותיו של גרינפלד יוצעו למכירה בידי כונס הנכסים שלו.

צרו איתנו קשר *5988