רשמית: בוטלה מכירת חלל תקשורת לסינים תמורת 285 מ' ד'

חלל מקבוצת שאול אלוביץ' מדווחת לבורסה: חתמנו עם הרוכשת - התאגיד הסיני Xinwei - על ביטול המיזוג ■ טוענת: יש עוד מתעניינים ברכישה או מיזוג

שאול אלוביץ / צילום: איל יצהר
שאול אלוביץ / צילום: איל יצהר

עכשיו זה רשמי: מכירת חלל תקשורת מקבוצת שאול אלוביץ' מבוטלת. החברה הודיעה היום (ה') לבורסה, כי והרוכשת - התאגיד הסיני Xinwei - חתמו על ביטול המיזוג תוך ויתור הדדי מלא על טענות. הסכם הרכישה אמור היה להיות תמורת 285 מיליון דולר, אבל כבר לפני מספר חודשים הסתמן שהעסקה לא תצא אל הפועל. 

חלל תקשורת  טוענת גם בדיווח, כי קיימים מספר גורמים עסקיים אשר הביעו התעניינות בקשר לעסקת מיזוג או רכישה של החברה וכי היא בוחנת את המשך מהלכיה בעניין. 

הסכם הרכישה נחתם באוגוסט 2016, לפיו תאגיד התקשורת הסיני אמור היה לשלם את הסכום המהווה פרמיה של כ-30% על מניית חלל דאז בבורסה, ופרמיה של 44% על המחיר הממוצע של המניה בשלושת החודשים שקדמו לחתימה.

חלל תקשורת נמצאת בשליטת חברת יורוקום של שאול אלוביץ' (בעלי קבוצת בזק) והיא עוסקת באספקת שירותי תקשורת לוויינית באמצעות לווייני "עמוס". לפי חלל, Xinwei הרוכשת היא "קבוצת תקשורת סינית גדולה בעלת פעילות בינלאומית, אשר מספקת פתרונות לספקי טלקום". לחברה הסינית פעילות בתחומי התקשורת הסלולרית, מכירת ציוד, שיתוף פעולה טכני וכן פעילות בתחומי לווייני התקשורת. נציגה בישראל הוא האלוף (מיל') עמי שפרן.

 

צרו איתנו קשר *5988