שחקן מעו"ף: מי צודק - שוק האג"ח או שוק המניות?

שוק המניות האמריקאי ברמות שיא, ולעומת זאת אגרות החוב של ממשלת ארה"ב ביצעו את כל הדרך חזרה מהקפיצה שלאחר הבחירות ■ רכישות המטבע של בנק ישראל לא הועילו - אלא יצרו הפסדי ענק

דולר מול שקל / צילום: רויטרס
דולר מול שקל / צילום: רויטרס

בסקירתנו האחרונה ציינו כי הדשדוש ימשך ועל אף המרחק האפסי מרמת 1400 הנקודות, פריצה לא תהא כאן. בהתאם, הצענו פוזיציה המניחה דשדוש מוחלט סביב 1390 - וכוחה היה יפה לא רק עד מועד הפקיעה השבועית, כי אם גם נכון למועד כתיבת שורות אלה.

שחקני המעוף מתקשים לקבל העובדה כי בפנינו ספטמבר אדיש. זה לא מסתדר הסטורית אלא שמצד שני אנו לא הולכים נגד השוק ובמקרה זה הכל צועק אפס עניין. המחזורים שצנחו באוגוסט (מתבקש) לא התאוששו בספטמבר (לא אופייני) וממשיכים לרשום שפל שנתי; סטית התקן לא מתרגשת גם בימי ירידות וחשוב מכך הויקס האמריקני מתבסס ברמות 10-12%. על פניו רגיעה מוחלטת על גבול האדישות אך שוב הנטיה הקטנה מטה קיימת הן בשוק המקומי והן בזה האמריקני.

במקומי, שער הדולר נופל לשפל שנתי ונדמה כי שבירת 3.5 עומדת על הפרק עוד השבוע. הרכישות המטופשות של בנק ישראל כמובן לא הועילו אלא יצרו הפסדי עתק. כעת מול התחדשות הראלי ביורו/דולר אין באמת סיכוי לבנק המרכזי להשפיע אפילו ברמה הנקודתית. אם נראה שבירה של 3.5 יעד 3.47 מעבר לפינה, וכמובן שהדבר יקח ממדד המעוף כעשר נקודות בשל הדואליות - עניין קריטי למדי בהתחשב בטווח הדשדוש הצר.

בארה"ב, שוק המניות באדישות מוחלטת ולמעשה מאז ראלי טראמפ האימתני אנו ברמות שיא. השאלה הנפוצה בוול סטריט היא מתי מדדי המניות יפנימו כי העליות היו אויר חם, ודבר מהצהרות ורפורמות הנשיא לא יתממש. בפועל, השאלה הנכונה היא האם יש כבר מי שמגלם ריבאונד במדדים והתשובה חיובית - שוק האג"ח.

אגרות החוב של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ביצעו כל הדרך חזרה מהקפיצה שלאחר הבחירות והחודשים העוקבים, וכעת נסחרות ברמות שפל מאז בחירתו של טראמפ לנשיא. במלים אחרות, שוק האג"ח מגלם אפס רפורמות וכיוון חיובי ואילו שוק המניות בשלו. היסטורית ולוגית, שוק האג"ח לעולם צודק, ולכן גם אם בטווח המיידי עודנו רואים דשדוש, הרי שבהחלט במבט קדימה הנטיה מטה עודנה קיימת ולכן במעוף אנו מוסיפים להתקשות ולראות פריצת 1400 למרות מרחק מזערי.

מכאן פשוט מאוד עבורנו לבחור כעת (מדד 1385) באסטרטגיה המניחה דשדוש / ירידה קלה: כתיבת CALL 1390 חודשי; קנית CALL 1400 שבועי; כתיבת PUT 1370 שבועי; קנית PUT 1350 שבועי.

אסטרטגיה אלימה יחסית המניחה דשדוש ולכל היותר ירידה זניחה וקרובה לסביבות 1380 עם מגוון מצבי רווח אפשריים דוגמת ירידה ל 1380, עמידה במקום (די ביומיים) או עליה מתונה לסביבות 1395.

אתר שחקן מעו"ף הוא אתר כלכלי-פיננסי, העוסק בניתוחים ודעות בכל תחומי שוק ההון לרבות נגזרים. ניתן לקבל באתר חו"ד חינם מטעם אנשי מקצוע וכן להחליף דעות עם אלפי גולשים .

צרו איתנו קשר *5988