אחרי הוריקן "אירמה": סופת ענק חדשה ומסוכנת בדרך

באיים הקריביים נמצאים רק בתחילתו של הליך התאוששות ארוך מהוריקן "אירמה", שהותיר אחריו הרס נרחב של תשתיות חיוניות, חורבן לרכוש ונפגעים רבים בנפש ■ כעת יהיה על תושבי האזור להתמודד במקביל לכל אלה עם הוריקן נוסף העונה לשם "מריה"

הוריקן מריה/ צילום: רויטרס
הוריקן מריה/ צילום: רויטרס

האיים הקריביים נמצאים רק בתחילתו של הליך התאוששות ארוך מהוריקן "אירמה", שהותיר אחריה הרס נרחב של תשתיות חיוניות, חורבן לרכוש ונפגעים רבים בנפש. כעת יהיה על תושבי האייפ להתמודד במקביל לכל אלה עם הוריקן נוסף העונה לשם, "מריה", אשר עושה את דרכה באותו נתיב שבו עברה "אירמה".

הוריקן "מריה" התחזק הלילה לדרגה 5 והלם באי דומיניקה עם רוחות בעוצמה של 210 קמ"ש. ביומיים הקרובים הסופה צפויה לפגוע באיים סן מרטין, אנטיגואה וברבודה, איי הבתולה ופורטו ריקו - כולם נפגעו מההוריקן הקודם רק לפני שבועיים.

הסופה צפויה להביא עמה חצי מטר של גשם באותם האזורים. כרגע עדיין לא ברור מה יהיה נתיב ההתקדמות של הסופה אחרי שתעבור את האיים הקריביים, והאם תפגע בארצות-הברית. הקוטר של "מריה" קטן בהרבה בהשוואה לזה של "אירמה", אבל הנתיב בה היא צפויה לפגוע באיים עלול להביא אתה הרס דומה, אם לא גדול יותר.

81 איש נהרגו בסופה "אירמה", יותר ממחציתם באיים הקריביים. הרשויות ממשיכות לאמוד את הנזק שנגרם מההוריקן הקטלני השני שהכה את ארצות-הברית השנה, אחרי הוריקן "הארווי" שגרם להרס רב בטקסס בחודש שעבר.

הנזק המוערך לכלכלת ארצות-הברית משתי הסופות הללו נאמד בכ-300 מיליארד דולר, כ-1.5% מהתמ"ג שלה.

צרו איתנו קשר *5988