עוד התבטאות חריפה: "מעשי טראמפ גרועים משל היטלר"

אחרי שלפני יומיים הזהירה פיונגיאנג מפני מלחמה גרעינית, מאמר מערכת בצפון קוריאה טוען כי נסיגת טראמפ מהסכם האקלים "גרועה יותר מצעדי המנהיג הנאצי" ■ עוד נכתב כי "צריך למגר את האידיאולוגיה המוטרפת"

 קים ג`ונג און / צילום: רויטרס
קים ג`ונג און / צילום: רויטרס

התבטאות חריפה נוספת מצד צפון קוריאה נגד נשיא ארה"ב: במאמר שנכתב בעיתון המשויך לשלטון במדינה המסוגרת נכתב כי מעשיו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ "גרועים מאלה של המנהיג הנאצי אדולף היטלר".

במאמר הותקף טראמפ בשל החלטותיו לפרוש מאונסק"ו ומהסכם האקלים העולמי, ונטען כי "המעשים האלה גרועים אף מפשעיו של היטלר". עוד נכתב במאמר: "צריך למגר את האידיאולוגיה המוטרפת והכוחות שמפריעים לשלום ומאיימים על האנושות".

לפני יומיים הזהירה פיונגיאנג כי מלחמה גרעינית "עלולה לפרוץ בכל רגע". סגן שגריר צפון קוריאה באו"ם אמר כי מדינתו היא היחידה בעולם שנתונה ל"איום גרעיני" קיצוני וישיר מצד ארצות-הברית, וכי יש לה את הזכות להגן על עצמה.

סגן השגריר הזכיר את התרגילים הצבאיים הגדולים של ארה"ב עם שותפותיה המתרחשים כל שנה באזור קוריאה הכוללים "נכסים גרעיניים" וטען כי "מבצעים סודיים שנועדו להחליף את ההנהגה העליונה שלנו" הם מסוכנים יותר.

"מרבית שטח ארצות-הברית נמצא בטווח האש שלנו", אמר סגן השגריר. "אם ארה"ב תעז לפלוש אפילו לאינץ' אחד מהטריטוריה הקדושה שלנו, היא לא תוכל להתחמק מהעונש החמור שלנו בכל מקום בעולם".

בכיר נוסף במשטר הדיקטטורי אמר יום קודם לכן בראיון לרשת CNN שמדינתו לא מעוניינת במשא-ומתן עם וושינגטון, עד שתצליח לפתח טיל בליסטי בין-יבשתי שיוכל לפגוע בחוף המזרחי של ארצות-הברית, וכי אז תסכים לעבור לנתיב דיפלומטי.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988