הנקראות ביותר

שוויה של אורבוטק טיפס לשיא של 2.2 מיליארד דולר

מציגה גידול של כ-20% בהכנסות הרבעון השלישי לכ-246 מיליון דולר, גבוה מתחזיות האנליסטים

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר
אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר

חברת אורבוטק פרסמה היום (ד') דוחות חזקים לרבעון השלישי של 2017, עם גידול של כ-20% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לכ-246 מיליון דולר, גבוה ב-5% מצפי האנליסטים המסקרים את החברה.

אורבוטק, המנוהלת על ידי אשר לוי, מפתחת טכנולוגיות לשימוש בתהליכי הייצור של מוצרי אלקטרוניקה מתקדמים. מנייתה עלתה במעל 70% בשנה האחרונה, למחיר של 44.7 דולר המשקף לחברה שווי של כ-2.2 מיליארד דולר - שיא של מעל 16 שנה.

השיא הנוכחי מגיע בין היתר על רקע השקתו לאחרונה של אייפון 8. בעבר אמר לוי בראיון ל"גלובס", כי "הסיכוי שמישהו מחזיק סמארטפון או טאבלט שאורבוטק לא נגעה בייצור, בתכנון או בבדיקה שלו - הוא בערך אפס" - וגם במקרה זה, אורבוטק מעורבת בתהליכי הייצור של הסמארטפון החדש מבית אפל.

בחלוקה לפי תחומי פעילות, תחום ה-PCB (מעגלים מודפסים) תרם 85.7 מיליון דולר להכנסות, צמיחה של 24% ביחס לרבעון המקביל; תחום ה-FPD (צגים שטוחים) צמח ב-26.7% ל-76 מיליון דולר; ותחום ה-SD (מוליכים למחצה, סמיקונדקטור), שמקורו ברכישת SPTS לפני שלוש שנים, רשם הכנסות של 78.5 מיליון דולר - עלייה של כ-10%. ההכנסות משירות הסתכמו בכ-59 מיליון דולר, כמעט ללא שינוי מהרבעון המקביל.

הרווח הגולמי ברבעון עלה ב-22.6% לרמה של 118 מיליון דולר (כ-48% מההכנסות), והרווח הנקי על בסיס GAAP גדל ב-48% ל-36.6 מיליון דולר. ברווח הנקי המתואם (Non-GAAP) נרשמה עלייה של 35% לרמה של 44.7 מיליון דולר ברבעון האחרון, והרווח למניה על בסיס Non-GAAP עמד על 91 סנט, גבוה ב-8 סנט מהציפיות.

עוד בנושא גלובלי ושוקי עולם


בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הציגה אורבוטק צמיחה של 9% בהכנסות לרמה של כ-644 מיליון דולר, והרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) גדל ב-20% והסתכם בכ-100 מיליון דולר (2.05 דולר למניה).

באורבוטק מעדכנים כי ההכנסות ברבעון האחרון של השנה צפויות להיות בטווח שבין 245-255 מיליון דולר, ושיעור הרווח הגולמי יעמוד על כ-48%. מדובר בשיפור של 6%-8% בתחזית ההכנסות לחצי השני של 2017.

לוי ציין היום כי "פורטפוליו רחב של פתרונות חדשים, יכולת מוכחת של החדשנות הטכנולוגית, ביחד עם צמיחה בכל אחד מהשווקים אותם אנו משרתים, הביאו לכך שכל אחת משלוש החטיבות שלנו הציגה ביצועים חזקים. יש לנו היום הזדמנויות חדשות בשווקים צומחים כמו סמארטפונים מתקדמים, מערכות אלקטרוניקה לתעשיית הרכב וצגים שטוחים מתקדמים".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!