טכנולוגיה ישראלית תאפשר לרכבים ללמד את עצמם נהיגה

חברת קורטיקה הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדישה בשם "בינה מלאכותית אוטונומית" ■ שילוב הטכנולוגיה החדשנית ברכבים אוטונומיים יאפשר לרכב ללמוד נהיגה תוך כדי תנועה, כפי שאדם לומד את הכביש

קורסיקה, צילום: מתוך הוידאו
קורסיקה, צילום: מתוך הוידאו

חברת קורטיקה הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדישה בשם "בינה מלאכותית אוטונומית", זאת לאחר ניסוי שנעשה בטכניון ובמסגרתו הצליחו בחברה לפרוץ למוח חי ולהעתיק את פעילות הנוירונים לתוכנת מחשב.

הפריצה למוח שיקפה למתכנתים כיצד המוח עובד עם מידע חזותי, כדי שיעניקו גם למחשבים את היכולת להבין את העולם על בסיס מידע חזותי באופן בלתי מוגבל, כפי שאנו בני האדם עושים מלידה בעזרת מוחנו.

בניגוד לבינה מלאכותית רגילה, הטכנולוגיה תאפשר למחשבים ללמוד באופן עצמאי ללא עזרת אדם ואף ללמד מחשבים אחרים.

שילוב הטכנולוגיה החדשנית ברכבים אוטונומיים יאפשר לרכב ללמוד נהיגה תוך כדי תנועה כפי שאדם לומד את הכביש, כך שבנוסף לזיהוי אובייקטים הניצבים מול הרכב המערכת מזהה את התנהגותם. נניח אם כדור קפץ לכביש, המערכת יודעת שלא מדובר בכדור בלבד, סביר שיגיח אחריו אדם ויש להתכונן לבלימה. מאחר והתוכנה לומדת לבדה על התנהלות הסביבה בזמן אמת היא לא צריכה להמתין לעדכון תוכנה תקופתי כדי לשפר את יכולותיה. טכנולוגיה זו נחוצה לעשרות השנים בהן העולם יעבור מנהיגה ידנית לאוטונומיות מלאה ומחשבים יצטרכו להתמודד עם התנהגות אנושית בלתי צפויה בכביש.

גלובס טק:
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988