בדרך לנאסד"ק? פורסייט מזרימה עוד כ-2 מיליון דולר לרייל ויז'ן

חברת פורסייט הגדילה את ההשקעה ברייל ויז'ן ומחזיקה בכ-32.6% ממנה ■ המנכ"ל חיים סיבוני: "פורסייט שבעת-רצון לממש את האופציות שהוקצו במסגרת עסקת ההשקעה שלנו ברייל ויז'ן"

חיים סיבוני / צילום: איל יצהר
חיים סיבוני / צילום: איל יצהר

חברת פורסייט , הפועלת בתחום החם של פיתוח מערכות עזר מתקדמות לנהיגה, מממשת אופציות למניות של החברה המוחזקת רייל ויז'ן תמורת כ-2.2 מיליון דולר, ומגדילה את החזקתה בחברה מ-24.8% לכ-32.6%. רייל ויז'ן (Railvision) מפתחת פתרונות ייחודיים ומערכות מבוססות ראייה ממוחשבת לבטיחות וניהול כלים בתעשיית הרכבות.

על פי הודעת החברה לבורסה היום, בפורסייט החליטו להגדיל את ההשקעה בחברה לאחר שבחודש שעבר השלימה רייל ויז'ן בהצלחה ניסוי במערכת הייחודית שלה עם חברת רכבות אירופית מובילה. בחברה מציינים כי הניסוי נערך בתנאי מזג אווירה ותאורה קשים וחורפיים, ביום ובלילה, והציג את יכולות המערכת לגלות ולסווג, בזמן אמת, מכשולים על גבי פסי הרכבת, בטווחים של כמה מאות מטרים.

עוד מציינים בפורסייט כי "נוכח התוצאות החיוביות של הניסוי, חברת הרכבות הודיעה לרייל ויז'ן כי ברצונה לקיים, בהקדם, פיילוט ממומן וארוך טווח של המערכת במתקניה, ולאחר מכן, בכפוף לשביעות-רצונה מתוצאות הפיילוט, היא צפויה להזמין מערכת לצי הקטרים שלה".

נזכיר כי לפני כחודשיים דיווחה פורסייט לבורסה כי רייל ויז'ן בוחנת אפשרות לבצע הנפקה ראשונית של מניותיה בנאסד"ק. ההנפקה, אם תצא לפועל, אמורה להתבצע לפי שווי של 100-150 מיליון דולר "לפני הכסף", כך שהחברה תוכל לגייס 20-30 מיליון דולר.

"רייל ויז'ן עשתה התקדמות"

חיים סיבוני, מנכ"ל פורסייט, ציין כי "מתוך מטרה להאיץ ולסיים פיתוח ומסחור המערכת, פנתה הנהלת רייל ויז'ן לחברה בבקשה להקדים את המימוש של האופציות. פורסייט שבעת-רצון לממש את האופציות שהוקצו במסגרת עסקת ההשקעה שלנו ברייל ויז'ן, על מנת לספק לרייל ויז'ן הון חוזר ולסייע לה לעמוד ביעדיה המאתגרים. אנחנו גם מרוצים מההתקדמות שרייל ויז'ן עשתה עד כה בפיתוח של פתרונותיה הייחודיים והחדשניים".

רייל ויז'ן, שנוסדה בשנת 2015, פועלת בתחום מניעת תאונות ומערכות נהיגה אוטונומיות עבור רכבות. החברה פיתחה מערכת ראיה קוגנטיבית חדשנית, המבוססת על טכנולוגיית עיבוד תמונה.
המערכת נועדה להתריע מבעוד מועד בפני נהג קטר אודות מכשולים על פסי הרכבת, בכל תנאי מזג אוויר ותאורה, על ידי שימוש במצלמות ייעודיות לזיהוי אובייקטים.

פורסייט אוטונומוס הולדינגס , שמניותיה נסחרות בת"א ובנאסד"ק לפי שווי חברה של כ-420 מיליון שקל, השקיעה במהלך שנת 2016 ברייל ויז'ן 1.4 מיליון דולר, לפי שווי של 2.4 מיליון דולר לפני הכסף. באפריל אשתקד ביצעה רייל ויז'ן גיוס נוסף בהיקף של 5 מיליון דולר, לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף.

רייל ויז'ן תכננה בתחילה לגייס 3 מיליון דולר, אולם ניצלה את הביקושים הגבוהים שקיבלה והגדילה את היקף הגיוס. בסבב האחרון באפריל השקיעו בחברה קבוצת שרם-זילברמן, אשר הובילה את הגיוס, קבוצת לובינסקי, יצחק סוארי, מייסדי חברת פיינל ובנק השקעות שווייצרי. ברייל ויז'ן, שמשרדיה נמצאים ברעננה, מועסקים כיום כ-40 עובדים.

צרו איתנו קשר *5988