מתאהבים מחדש: מי הגיעו לאירוע לזכרו של ליאונרד כהן?

וגם: מי פגשו את היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ומי לא האמין שייצא ממנו משפטן?

אתי וגד פרופר  / צילום: אביב חופי
אתי וגד פרופר / צילום: אביב חופי

עניין של טיימינג

מי פגשו את אביחי מנדלבליט, ומי לא האמין שייצא ממנו משפטן?

ביום חמישי בערב התארח היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, באירוע של המועדון העסקי אקדמי באגודת הידידים של אוניברסיטת תל-אביב בשיתוף "ליברל", מה שזכה הודות לעיתוי - לסיקור שוטף. נזכיר כי ביום שלישי בשבוע שעבר, קיבל מנדלבליט להכרעתו את המלצות המשטרה בעניין העמדתו לדין של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד לשוחד בשני תיקי החקירה שבניהולם היה מנדלבליט מעורב, מה שהפך את האירוע ל"חם" במיוחד.

"לא אוכל שלא לפתוח בענייני השעה המעסיקים אותי ואת הציבור", אמר מנדלבליט, "כידוע, הועברו אלינו ואל פרקליטות מיסוי וכלכלה המלצות המשטרה. החקירות נוהלו לפי הספר, בדיוק כמצופה מרשויות אכיפת החוק לטפל בתיקים כאלה. ביצירתיות, תחכום וחתירה מתמדת לאמת, בשיתוף-פעולה מלא". עוד הוא הזכיר כי בהיותו סטודנט בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, אמר לו אחד המרצים כי "ממך משפטן לא ייצא". את שם המרצה הוא לא ציין.

מלבד מנדלבליט ורעייתו רונית מנדלבליט שנכנסו בכניסה האחורית, נכחו: דפנה הרלב; ליאורה עופר, בעלת השליטה בעופר השקעות; ציפי ויגאל לנדאו; גד פרופר (שלמחרת בבוקר קפץ לאירוע בבית התפוצות, ראו משמאל); משה גולברי, מבעלי רשת האופנה גולברי; אורן רווח, מנכ"ל אסתי לאודר ישראל; קלרה ונתן חץ, מבעלי אלוני חץ; אנשי העסקים: סמי סגול; מיכה גייגר; יוסי ויליגר; יאיר רוטלוי; אריה ביגר; נחמה דואק, סגנית עורך "ליברל" שראיינה את מנדלבליט; המארחים: פרופ' יוסף קלפטר נשיא האוניברסיטה; אמנון דיק, יו"ר אגודת הידידים; דפנה מיתר-נחמד, יו"רית הקמפיין הבינלאומי של אוניברסיטת תל-אביב; דנה רכטמן מנהלת המועדון העסקי אקדמי; סיגל אדר, מנכ"לית האגודה; ורבים אחרים.

אורן רווח וליאורה עופר   / צילום:אייציק בירן
 אורן רווח וליאורה עופר / צילום:אייציק בירן

נגעו בגביע

הראל חייקין נערך למונדיאל

האיצטדיון העירוני נתניה, חמישי בערב. הראל חייקין, מנכ"ל קוקה-קולה ישראל, ושלי שמיר-קינן, סמנכ"לית השיווק, ערכו אירוע לכבוד הגעתו של גביע העולם בכדורגל לישראל, במסגרת המונדיאל שיתקיים בקיץ ברוסיה, כאשר קוקה-קולה היא נותנת חסות רשמית.

במגיעים להתרגש היו שחקני נבחרת ישראל במונדיאל 70: צביקה רוזן, שייע פיינגנבויים, מוטל'ה שפיגלר ואיציק ויסוקר. מהגביע שמסייר ב-51 מדינות, הוסר הלוט על-ידי ספורטאים החברים בעמותות ערכים בספורט ומפעלות חינוך וחברה.

עוד התרשמו, נהנו מהרוח הספורטיבית, איחדו כוחות ופיתחו ציפיות: רותם קמר, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל; איתי שכטר, קפטן בית"ר ירושלים וחאלד חלאילה, קפטן בני סכנין.

רותם קמר שלי שמיר קינן והראל חייקין / צילום: שוקה כהן
 רותם קמר שלי שמיר קינן והראל חייקין / צילום: שוקה כהן

שותפות למסע

מי לדעת סגנית נשיא פייפאל אחראי/ת לקידום נשים?

בשבוע שעבר נערך בריברסייד בתל-אביב אירוע נוסף של WFF - Woman Founders Forum יחד עם EY ישראל, תחת השם - Her JOURNEY. המוזמנות: כ-200 סטארט-אפיסטיות, משקיעות ומנהלות בתעשייה הטכנולוגית.

את המפגשים יזמו ומנהלות מרב וינריב, מנהלת קוואלקום ונצ'רס ישראל; סיון שמרי-דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל ואירית קאהן, מנהלת השקעות בכירה בדויטשה טלקום קפיטל פרטנרס, כאשר מירי זילמן-זיו, שותפת הייטק ב-EY ישראל, מובילה את האירועים.

שיאו של המפגש היה כשהדוברת הראשית, לואיז פילאן, סגנית נשיא פייפאל האחראית על אזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בחברה, חשפה פן אישי בקריירה שלה, ואף נידבה הצהרה. לטענתה "האחריות על קידום נשים בעולם העבודה וחתירה לשוויון מוטלת עלינו הנשים, לא פחות מאשר על הגברים". היא הסבירה: "גדלתי במשפחה בת 17 אחים, בנים ובנות. הוריי נהגו בנו בשוויון מלא, גם בזכויות וגם בחובות ודאגו שנקבל את ההשכלה הטובה ביותר. כל חיי לא ידעתי משהו אחר משוויון מלא, זה מה שאני מאמינה בו, וכך אני מנהלת".

עוד באירוע הוכרזה פתיחת ההרשמה למחזור הרביעי של תכנית ההאצה של פורום היזמות הפונה לסטארט-אפים שבראשם עומדות נשים. עד כה גייסו משתתפות התוכנית יותר מ-45 מיליון דולר מקרנות הון סיכון ואנג'לים.

אירית קאהן סיון שמרי דהן לואיז פילאן מירי זילמן זיו ומרב וינריב / צילום: אורן טסלר
 אירית קאהן סיון שמרי דהן לואיז פילאן מירי זילמן זיו ומרב וינריב / צילום: אורן טסלר

היי, זו כן דרך לומר שלום: מי הגיעו לאירוע לזכרו של ליאונרד כהן?

וגם: מי הודתה שהיא התאהבה בו מחדש?

את בוקר יום שישי העבירו ידידי בית התפוצות - מוזיאון העם היהודי בתל-אביב, באווירה מוזיקלית. האירוע: מחווה לזכרו של הזמר והיוצר הקנדי ליאונרד כהן, שנפטר בנובמבר 2016.

שרו הללויה: דבורה ליונס, שגרירת קנדה בישראל; דן תדמור, מנכ"ל בית התפוצות; גורו המוזיקה יואב קוטנר; חנה פרי זן, יו"רית אגודת ידידי בית התפוצות בישראל; עדי אקוניס, מנכ"לית אגודת הידידים ובעלה אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה; נאווה ואמנון דיק, יו"ר אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב (שהאזין ערב קודם לדבריו של אביחי מנדלבליט, ראו מימין); התעשיין גד פרופר ורעייתו אתי; רותי ואברהם (לולו) אסף, מנכ"ל אמנת; אשת העסקים והיזמת דליה פרשקר; אשת העסקים טליה זאבי חברת הוועד המנהל של עמותת עלם; עיניה זאבי-קופפר, מנהלת דסק אירופה של בית התפוצות; ליאורה שני, מנהלת מרכז הכנסים והאירועים של המוזיאון; ואחרים. במסגרת הבוקר, נהנו המוזמנים ממיצג וכמובן ממופע מחווה לשיריו של כהן.

השגרירה ליונס התוודתה כי היא התאהבה מחדש בכהן במהלך כתיבת הנאום לאירוע. "השירים שלו הם תמצית חייו, מרחובות מונטריאול, דרך ישראל, ניו-יורק ואפילו חיבור קצר לזן", היא סיכמה ואמרה.

אתי וגד פרופר  / צילום: אביב חופי
 אתי וגד פרופר / צילום: אביב חופי

צרו איתנו קשר *5988