פייסבוק פועלת לעקיפת חוקי הגנת הפרטיות האירופיים

החברה הודיעה על שינוי תנאי השימוש שלה, כך שגם משתמשים באירופה ייפלו תחת חוקי הפרטיות האמריקאים המקלים יותר • רק לאחרונה הבטיח צוקרברג שהתקנות האירופיות יהוו השראה לכללים שפייסבוק תיקח על עצמה גם בארה"ב

מארק צוקרברג / צלם: רויטרס
מארק צוקרברג / צלם: רויטרס

מילים לחוד ומעשים לחוד: חלפו ימים ספורים בלבד מאז שמייסד פייסבוק מארק צוקרברג עמד בבית הנבחרים האמריקאי והתנצל על סוגיות הקשורות בשמירה על פרטיות משתמשים, וכבר פייסבוק מבצעת מהלך שנועד לסייע לה לעקוף את חוקי הגנת הפרטיות שנכנסו לאחרונה לתוקף באירופה.

החברה הודיעה כי היא משנה את תנאי השימוש שלה באופן שיגרום למשתמשיה האירופיים, שמספרם עומד על כ-1.5 מיליארד, להיות מסונפים לפעילותה בארה"ב ולא באירלנד כפי שהיה עד עתה. זאת למרות הבטחות תקשורתיות קודמות של צוקרברג, שלפיהן רוח התקנות האירופיות תהווה השראה לכללים שפייסבוק תיקח על עצמה גם בארה"ב.

המהלך של פייסבוק יחיל על המשתמשים האירופים את חוקי הפרטיות האמריקאים, הנחשבים למקלים בהרבה מהחוקים האירופיים החדשים (GDRP). עם זאת, לצורכי מס פייסבוק תמשיך לרשום את הכנסותיה דרך הסניף האירי, שדרכו תשלום המסים נמוך משמעותית.

כזכור, בחודשים האחרונים עלו שוב ושוב סוגיות בעייתיות סביב שמירתה של פייסבוק על פרטיות המשתמשים, השימוש שנעשה בנתונים שהחברה אוספת עליהם והיכולות שלהם לדעת מה נאסף ובמה מוכנים שייעשה שימוש. לאחר שהתפוצצה ברעש פרשת קיימברידג' אנליטיקה נקרא צוקרברג לשימוע בסנאט, שם נחקר על-ידי הסנאטורים במשך כ-10 שעות ונשאל בין היתר על סוגיות אלה. צוקרברג לא חסך בהתנצלויות חוזרות ונשנות ואף הבטיח שיחיל את רוח חוקי הפרטיות האירופיים גם על המשתמשים בארה"ב.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988