תושבי עוטף עזה מפגינים: "מתייחסים אלינו כאזרחים סוג ב'"

המפגינים צועדים מכיכר רבין במחאה שמתקיימת זו הפעם השנייה בקריאה להגיע להפסקת אש ארוכת טווח ברצועת עזה ולא להסדר זמני בלבד • "אנחנו לא ימין ולא שמאל, יש פה עניין אחד להביא שקט ובטיחון", אמר אחד מהמארגנים

חייל צה"ל לצד עפיפון טרור ברצועת עזה / רויטרס
חייל צה"ל לצד עפיפון טרור ברצועת עזה / רויטרס

מפגינים מיישובי עוטף עזה הגיעו הערב (ש') להפגין בכיכר רבין בתל אביב במחאה על "אזלת יד הממשלה" בהתמודדות עם האיומים מרצועת עזה ובקריאה להגיע להפסקת אש ארוכת טווח ולא להסדר זמני בלבד. זהו השבוע השני שבו מגיעים תושבי עוטף עזה להפגין בתל אביב, בשבוע שעבר הפגינו כמאתיים תושבים מול קריית הממשלה וחסמו את צומת השלום, בעקבות ההחלטה הממשלה להגיע להפסקת אש עם חמאס ללא הסדר ארוך טווח של הממשלה שיביא לשקט באזור.

חמישה אוטובוסים הגיעו לתל אביב במימון התנועה הקיבוצית ויישובי עוטף עזה ובהם תושבי העוטף, האיסוף התקיים בכיכר רבין ומשם צעדו התושבים ברחוב אבן גבירול לכיוון צפון ויסיימו בפינת הרחובות אבן גבירול ורוקח.

החל משעה 19:00 נחסמו לסירוגין הרחובות הבאים: רחוב אבן גבירול בין שאול המלך לשד' רוקח בשני הכיוונים. רחוב ארלוזורוב בין שלמה המלך לבלוך בשני הכיוונים. רחוב ז'בוטינסקי נחסם לתנועה בין רחוב רמז ליהושוע בין נון בשני הכיוונים. רחוב פנקס נחסם לתנועה מרחוב רמז. שד' נורדאו נחסמו לתנועה מרחוב יהושוע בין נון. יהודה מכבי נחסם מרחוב דה האז. כמו כן נחסמו לתנועה כל הרחובות החוצים את ציר התהלוכה.

איתי פכטר, מארגן ההפגנה ותושב עוטף עזה, אמר בשיחה עם וואלה! NEWS, "אנחנו רוצים שקט תמידי, רוצים הסדר ארוך טווח, זו המטרה. אנחנו לא ימין ולא שמאל, יש פה עניין אחד להביא שקט ובטיחון". לדברי פכטר, "דין עוטף עזה כדין תל אביב, הממשלה מתייחסת אלינו כאזרחים סוג ב'. אנחנו הולכים היום לסגור כמה כבישים, ולהפריח בלונים עם זיקוקים.

לדברי פכטר, המפגינים חשים כי ההסדרה עם חמאס היא "הדבר הכי גרוע שיכול לאזור שלנו, כי זה לא ייתן מענה של כמה שנים, הפסקת האש הזאת היא הפסקת אש של שנה, פתיחת המעברים והפסקת האש מחזירה אותנו ארבעה חודשים אחורה כשהיו מעברים פתוחים ועכשיו סגרו אותם כעונש בגלל השריפות שהיו. לא הייתה מדיניות ברורה של הממשלה, נגררנו אחרי חמאס במקום שנהיה מובילים אנחנו היינו מובלים אחריהם. יש ראש ממשלה יש שר ביטחון וזה תפקידם, הפסקת אש של שנה לא באה בחשבון, אנחנו לא נפסיק, נמשיך לגדול, בשבוע הבא ההפגנות ימשכו".

צרו איתנו קשר *5988