תפסה ביטחון: ננו דיימנשן מוכרת לכוחות הביטחון האמריקאיים

יצרנית מדפסות התלת מימד קיבלה לפני כחודשיים אישור ספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות בארה"ב, ומכרה בין היתר לאחת מ-10 חברות הביטחון הגדולות בעולם • בתגובה זינקה מניית החברה בת"א

מדפסת ננו דיימנשן / צילום: יחצ
מדפסת ננו דיימנשן / צילום: יחצ

חברת ננו דיימנשן, שפועלת בתחום הדפסת תלת ממד לשוק האלקטרוניקה, הודיעה היום (ב') על מכירת שתי מדפסות תלת ממד DragonFly Pro לכוחות הביטחון האמריקאיים. על רקע ההודעה על שתי העסקאות הללו נסקה מניית ננו דיימנשן , שנסחרת בבורסה בתל אביב ובבורסה המשנית של הנאסד"ק, בכ-18% במחזור ער ושוויה של החברה גדל לכ-155 מיליון שקל.

המכירות הללו מגיעות קצת יותר מחודשיים לאחר שהחברה, המנוהלת בידי עמית דרור, קיבלה אישור ספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות בארה"ב ודיווחה על מכירת מדפסת לחברה אמריקאית שהיא אחת מ-10 חברות הביטחון הגדולות בעולם - דיווח שהביא ביום פרסומו לזינוק דו ספרתי חד במניית החברה.

במסגרת ההודעה דיווחה החברה כי "ננו דיימנשן ממשיכה לחזק את הפוזיציה שלה בשוק בארה"ב בכלל, ובשוק הביטחון האמריקאי בפרט". נשיא ננו דיימנשן בארה"ב, סיימון פריד, הוסיף ואמר כי "השוק הבטחוני הנו שוק מרכזי המעוניין להשתמש ב-additive manufacturing על מנת לעקוף את תהליכי הייצור המסורתיים".

עבור החברה מדובר במהלך חשוב, כשבמחצית הראשונה של השנה היא רשמה הכנסות של 6.3 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 3 מיליון שקל בכל 2017. ואולם, מדובר בצמיחה בהכנסות שהחלו להירשם אצל החברה רק במהלך השנה שעברה, אז עברה לשלב המכירות.

מוקדם יותר השנה גייסה החברה 12 מיליון דולר בנאסד"ק בדיסקאונט ניכר, כאשר ברבעון האחרון של 2017 החלה החברה להציג מכירות של המדפסת וגם של הדיו שהיא מוכרת ללקוחות. מוקדם יותר השנה הודיעה ננו דיימנשן כי הקימה חברה בת בארה"ב, שעוסקת במכירות ובמתן תמיכה ללקוחות.

לאחרונה עלתה ננו דיימנשן לכותרות גם על רקע מעצרו של איציק שרם, יו"ר-משותף של החברה. שרם יצא לחופשה מהתפקיד והיו"ר הנוסף, אבי ריכנטל, נשאר בתפקיד זה לבדו.

צרו איתנו קשר *5988