עובדי הבורסה מאיימים בנקיטת צעדים ארגוניים אחרי החגים

עובדי הבורסה לניירות ערך בתל אביב הכריזו על סכסוך עבודה, בטענה כי "הנהלת הבורסה נמנעת מלקיים מו"מ עם העובדים ולהעביר להם מידע על השלכות הנפקת הבורסה עליהם" • הנהלת הבורסה הקפיאה בתגובה את ההנפקה ההיסטורית שתוכננה להתבצע השנה

הבורסה לני"ע בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה לני"ע בתל-אביב / צילום: איל יצהר

עובדי הבורסה לניירות ערך מאיימים בנקיטת צעדים ארגוניים מיד לאחר החגים, לאחר שאתמול (א') אישרה הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בבורסה, שיחול על כ-250 עובדים.

ההכרזה על סכסוך העבודה באה שנה וחצי בלבד לאחר שעובדי הבורסה התחייבו ל"שקט תעשייתי" לחמש שנים. בעקבות זאת, כפי שפרסמנו ב"גלובס" בתחילת השבוע, הנהלת הבורסה, בראשות המנכ"ל איתי בן זאב, הקפיאה את ההנפקה ההיסטורית שתוכננה להתבצע השנה.

לדברי ההסתדרות, "העילות לסכסוך נעוצות בחששות העובדים מהשלכות הנפקת הבורסה על פרנסתם ועל עתידם התעסוקתי. העובדים מוחים על כך שהנהלת הבורסה לא מביעה נכונות לשקיפות ושיתופם בהליך ההנפקה ונמנעת מלקיים עמם מו"מ להסכם קיבוצי ו'רשת ביטחון', שתסדיר את זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי לאור ההנפקה".

בפגישת שהתקיימה אמש בין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לנציגות עובדי הבורסה, עודכן ניסנקורן על כוונת העובדים להכריז סכסוך ולנקוט צעדים ארגוניים לאחר החגים. ניסנקורן הביע את תמיכתו בפני העובדים, וגיבה אותם במאבקם על זכויותיהם.

ניסנקורן מסר: "דרישת עובדי הבורסה לוודאות ושקיפות בנוגע להנפקה הינה לגיטימית וצודקת. ועד עובדי הבורסה מתנהל באופן מתון ואחראי אל מול צעדי ההנהלה, וההסתדרות לא תאפשר פגיעה בעובדים ובזכויותיהם. אני בטוח כי הנהלת הבורסה תתעשת ותשכיל לקיים מו"מ עם נציגות העובדים בהקדם".

התאגדות עובדי הבורסה מלווה על-ידי יו"ר ההסתדרות במרחב תל-אביב-יפו, גרשון גלמן, ומזכיר הסתדרות המעו"ף במרחב, עמיר שפטל. ועד העובדים מיוצג על-ידי עו"ד אלי כהן ממשרד בני כהן.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988