משרד הפנים פסל את רוכברגר מהתמודדות לראשות עיריית רמת השרון

רוכברגר הורשע בעבירה שיש עמה קלון ונגזרו עליו 6 חודשים עבודות שירות במהלך שנת 2015 • חוק הבחירות לרשויות המקומיות קובע באופן מפורש שמועמד עם עבירה שיש בה קלון לא יכול להתמודד במשך 7 שנים אחר כך

איציק רוכברגר / צילום: איל יצהר
איציק רוכברגר / צילום: איל יצהר

מנהלת הבחירות לאזור רמת השרון הודיעה לראש עירית רמת השרון לשעבר, איציק רוכברגר שהוא פסול מלהתמודד במערכת הבחירות לראשות העיר שתתקיים ב-30 באוקטובר. רוכברגר טרם קיבל את ההודעה בכתב, אך הוא והמועמד שלצידו, גיא קלנר עודכנו ואף מועמדים אחרים ברמת השרון קיבלו מידע בנושא.

רוכברגר הורשע בעבירה שיש עמה קלון ונגזרו עליו 6 חודשי מאסר בפועל אשר רוצו בדרך עבודות שירות במהלך שנת 2015. חוק הבחירות לרשויות המקומיות קובע באופן מפורש שמועמד עם עבירה שיש בה קלון לא יכול להתמודד במשך 7 שנים אחרי שסיים לשאת את גזר הדין. יתרה על כך, מעבר לחקיקה, בהכרעת הדין הפלילית בעניינו של רוכברגר נכתב מפורשות שהעבירות שהוא ביצע, זיוף חשבוניות, מרמה והפרת אמונים, מטילות עליו קלון.

השופט עידו דרויאן שהכריע בעניינו קבע: "הדופי שנפל במעשיו של רוכברגר משליך על יכולתו לשרת את הציבור. המוסר הציבורי מחייב לקבוע כי במעשיו דבק קלון".

׳גלובס׳ פרסם על האופן בו מנהל רוכברגר את הקמפיין הנוכחי שלו, תוך שהוא מקיים חוגי בית ומטעה אנשים לחשוב שאין שום מניעה חוקית בהתמודדותו.

רוכברגר אף הציג חוות דעת משפטית שנכתבה עבורו, על ידי עו״ד ראנאטו יאראק ממשרד עורכי הדין פירון, (ומי שעמד בראש מחלקת בג״צים בפרקליטות המדינה) המצדדת ברוכברגר. טענתו המרכזית היא כי יש לחשב את 6 חודשי עבודות השירות כהכרעת דין אשר איננה מאסר בפועל ולכן לספור אותם ביחס המרה כחודשיים בלבד ומכך להסיק שאין מדובר בעבירה שחל עליה קלון.

יצויין שחוות הדעת של עו״ד יאראק מלאה בסייגים ויחד עם זאת רוכברגר עשה בה שימוש נרחב בחוגי הבית שלו ובעמוד הפייסבוק וכך שכנע אנשים רבים ברמת השרון שאין כל בעיה בהתמודדותו. עד כדי כך שאנשים בעיר התפלאו לשמוע שהחוק אינו מאפשר לרוכברגר להתמודד.

עם הודעת משרד הפנים, יכול רוכברגר לעתור לבית המשפט המנהלי ולהתנגד לפסילתו. יצוין שרוכברגר אמר בעבר ל׳גלובס׳ כי כך הוא יעשה וכי הוא יוכיח בבתי המשפט שיש לו זכות להתמודד לראשות העיר.

צרו איתנו קשר *5988