דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

נעילה שלילית בארה"ב; הירידה היומית החדה ביותר במחיר הנפט מאז יולי

המדדים המובילים הצליחו למחוק כמעט את כל הירידות החדות מפתיחת המסחר, כשברקע מחיר הנפט צונח בחדות • טסלה זינקה על רקע המלצה חיובית של סיטרון • אחרי הדוחות: מקדולנד'ס טיפסה, קטרפילר צנחה • האיחוד האירופי דחה את הצעת התקציב של ממשלת איטליה • בורסות אירופה ננעלו בירידות חדות: מדד הדאקס איבד 2.2%

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:05

המסחר בארה"ב ננעל הערב אמנם בירידות שערים, אך מדדי המניות נאסד"ק , דאו ג'ונס  ו-S&P 500  הצליחו למחוק את רוב הירידות החדות מתחילת המסחר היום. זו הפעם החמישית ברציפות שמדד S&P 500 מסיים את המסחר בירידות. שלושת המדדים המובילים איבדו לפחות 4.8% מתחילת החודש. 

מניות טסלה  ומקדונלדס  בלטו היום בעליות ואילו קטרפילר  ו-3M  בלטו בירידות.

מחיר הנפט  עומד כעת על 66.24 דולר לחבית - מדובר בירידה של כמעט 10 דולר ממחיר השיא בארבע השנים האחרונות שאליו הגיע הנפט בתחילת אוקטובר. זו הירידה היומית החדה ביותר במחיר מאז ה-11 ביולי.

21:45

המסחר בוול סטריט מתנהל גם בשעה זו בירידות, אמנם מתונות בהרבה מהירידות בתחילת המסחר: דאו ג'ונס , נאסד"ק  ו-S&P 500 

מחיר הנפט  ממשיך לצנוח וכעת מחיר של חבית עומד על 66.4 דולר - הירידה הגדולה ביותר בשלושת החודשים האחרונים. 

מניות קטרפילר  ו-3M  יורדות בחדות במסחר. גם מניות הטכנולוגיה אמזון , אנבידיה  וטוויטר  נופלת זאת בשל חשש המשקיעים מהשפעת העלייה בריבית על החברות. גם היום מניית בנק אוף אמריקה  נסחרת בירידות ומשלימה נפילה של מעל ל-9% מתחילת החודש. טסלה  ומקדונלדס  ממשיכות לזנק. 

19:45

המדדים בוול סטריט נסחרים תחת לחץ, שהתמתן בשעה האחרונה, כשברקע מחיר הנפט צולל ב-5%. מדד הנאסד"ק שנפל מוקדם יותר מ-2.5% מאבדת כעת 1% 'בלבד'.

קטרפילר  מאבדת 5.6% אחרי דוחות מאכזבים שהושפעו מעלייה בעלות חומרי הפלדה בצל מלחמת הסחר.

מניית M3 מאבדת יותר מ-5% בצל דוחות מאכזבים; מניית ווטרס  (סימול: WAT) נופלת 4.5% לאחר הנמכת תחזיות לשנה כולה בצל שינויי מטבע; מקדונלדס  מזנקת אחרי שהיכתה את התחזיות לרבעון.

19:25

בורסות אירופה ננעלו ברמה הנמוכה ביותר שנרשמה מאז שנת 2016. מדד הדאקס איבד 2.2% וקרוב לשפל של 22 חודשים, הקאק ירד 1.7% והפוטסי איבד 1.2%.

מוקדם יותר, הנציבות האירופית דחתה את תקציב איטליה ל-2019. בנציבות דורשים כי ממשלת איטליה תגיש טיוטת תקציב חדשה בתוך שלושה שבועות.

מניית טסלה  בולטת נגד המגמה, כאשר דוח חיובי של חברת סיטרון קובע כי 'מודל 3' של החברה הינו "להיט מוכח".

18:45

בורסות וול סטריט נסחרות תחת לחץ, כאשר מדד הנאסד"ק מאבד כעת 2%. מדד הפחד מזנק ב-16% ומחיר הזהב, שנחשב למפלט בעתות משבר, קופץ בכ-1%, ומחיר הנפט צונח ב-3.5% לרמה של 67 דולרים.

מניית טסלה מזנקת ביותר מ-5% ברקע להקדמת פרסום הדוח הרבעוני ליום רביעי הקרוב, ולאחר הדיווח לפיו חברת המחקר סיטרון סימנה את דגם החברה 'מודל 3' כ"להיט מוכח". סיטרון ידועה כמי שבאופן מוצהר מחפשת מניות שלדעתה מוערכות ביתר, ומפרסמת עליהן המלצות שליליות. נראה כי במקרה של טסלה מדובר בסיפור שונה לגמרי לפי הדיווח. 

17:30

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט נסחרים תחת לחץ כבד, כאשר הירידות שנרשמו בפתיחה מחריפות כעת, ומדד הנאסד"ק מאבד כבר 2.6%, מדד דאו ג'ונס נופל 2.7% ומדד S&P 500 מאבד 2.2%. מדד הפחד (VIX) מזנק ב-20%.

16:30

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט נפתחו בירידות חדות, בדומה לסנטימנט הבוקר באסיה ומגמה השלילית בבורסות אירופה. מדד הנאסד"ק יורד 1.8% בפתיחה, ומדד הפחד מזנק ביותר מ-20%.

באירופה, האיחוד האירופי דחה באופן רשמי את הצעת התקציב של ממשלת איטליה. התשואה על אגרות החוב של ממשלת איטליה מטפסת ל-2.21%.

המדדים באירופה נסחרים תחת לחץ. מדד הדאקס הגרמני מאבד 2.5%, הקאק יורד 1.8% והבורסה במילאנו יורדת 1.1%.

ביוג'ן  היכתה את התחזיות לרבעון השלישי של השנה כשרשמה רווח של 7.15 דולרים למניה. תחזיות השוק עמדו על רווח של 6.78 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו ב-3.44 מיליארד דולר - מעל תחזיות המוקדמות של האנליסטים להכנסות של 3.33 מיליארד דולר.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על ירידות בפתיחת המסחר. החוזים על מדד הנאסד"ק יורדים ב-1.8%. מדד הפחד (VIX) מזנק ביותר מ-20%.

באירופה המדדים נסחרים תלת לחץ, כאשר מדד הדאקס הגרמני נופל ב-1.85%, הקאק יורד 1.1% והפוטסי מאבד כ-1%.

עונת הדוחות לרבעון השלישי נמשכת, כאשר מקדולנד'ס דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי והיכתה את התחזיות.

מנייתה של חברת קטרפילר  צונחת כעת ביותר מ-7% בשלב של טרום המסחר בניו יורק, וזאת לאחר שהחברה סיפקה תחזית מאכזבת לשנה כולה ברקע לעלייה בהוצאות שנבעו מעלייה במכסים.

מנייתה של 3M נופלת 7.5% בטרום לאחר שהחברה פספסה את התחזיות והורידה את התחזיות לשנה כולה. הרווח למניה הסתכם ב-2.58 דולרים, מתחת לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.7 דולרים למניה. ההכנסות ירדו ל-8.15 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות להכנסות של 8.41 מיליארד דולר. לגבי השנה כולה, החברה הנמיכה את התחזיות מ-10.2-10.45 דולרים למניה לטווח של 9.9-10 דולרים למניה - מתחת לתחזיות השוק לרווח של 10.28 דולרים למניה.

14:00

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים בירידות שהתמתנו בשעה האחרונה. מדד הדאקס מאבד 1.5%, לאחר נפילה של 2.5% מוקדם יותר; מדד הקאק הצרפתי יורד ב-1.1%, והפוטסי הבריטי מאבד 0.6%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות של 1.2%. הזהב, המהווה חוף מפלטים בימי משבר, קופץ ב-1% לרמה של 1,237 דולרים לאונקייה.

12:15

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים תחת לחץ, כאשר מדד הדאקס צונח ב-2.5%, הקאק ב-1.8% ומדד הפוטסי יורד ביותר מ-1%.

הבוקר באסיה משש שנחאי נפל ב-2.3%, וזאת לאחר זינוק של יותר מ-4% אתמול. הבורסה בסינגפור איבדה 1.5% ומדד ההאנג סנג בהונג קונג נפל ב-3%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאבדים גובה. החוזים על מדד הנאסד"ק יורדים ב-1.7%. 

מחיר הזהב, שנחשב לחוץ מבטחים בעתות משבר, קופץ ביותר מ-1%. 

11:00

שוקי אירופה נפתחו הבוקר במגמה שלילית, כאשר כל המדדים הבולטים רושמים ירידות שערים. כך, מדד פוטסי  הבריטי מאבד 0.61%, הדאקס  יורד ב-1.47%, קאק  ב-1.01%, הבורסה באיטליה  ב-0.41% ומדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600  יורד ב-1.08%.

מדובר בשפל של שנתיים במדדי המניות האירופיים והרמה הנמוכה ביותר לסטוקס 600 מאז דצמבר 2016. הירידות מגיעות על רקע המתח בסעודיה לאחר רצח העיתונאי הגולה, תקציב המדינה באיטליה, החששות באנגליה מפני הברקזיט ומלחמות הסחר ברחבי העולם.

שוקי אסיה ננעלו בירידות שערים חדות, מדד ההנג סנג  ירד ב-3.07%, ניקיי  ירד ב-2.67% ומדד שנחאי  ננעל בירידה של 2.26%.

 

06:30

היום (ג') מתנהל המסחר בבורסות אסיה בירידות חדות. הבורסה בטוקיו ומדד הנג סנג מאבדים כ-2% מערכם. גם מדד שנחאי, מדד קוספי ומדד ASX האוסטרלי נסחרים במגמה שלילית. אתמול ננעלו הבורסות באסיה במגמה חיובית: בורסת שנגחאי  ננעלה בזינוק של יותר מ-4% ומדד המניות של שנזן  טיפס בכמעט 5%. מדד הנג סנג  בהונג קונג עלה כמעט 2.5%. מדד ניקיי  היפני הוסיף לערכו 0.37% ומדד קוספי  הקוריאני ננעל בעלייה של 0.25%. 

באירופה הסתיים אמש יום המסחר בירידות: מדד פוטסי הבריטי איבד 0.1%, מדד קאק הצרפתי ירד 0.6% ומדד הדאקס הגרמני ירד 0.26%. הבורסה במילאנו איבדה 0.6%, וזאת על רקע המחלוקת בין משרד האוצר האיטלקי והאיחוד האירופי.

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת: S&P 500  ודאו ג'ונס  ירדו ואילו נאסד"ק  סיים בעליות שערים. United Technologies  וגולדמן סאקס  הובילו את הירידות בדאו ג'ונס, הסקטור הפיננסי הוביל את הירידות ב-S&P 500 ואפל  ואמזון  הובילו את העליות בנאסד"ק. 

לצד גולדמן סאקס, מניות בנקים נוספות סיימו את המסחר בירידות חדות. כך, בנק אוף אמריקה  וסיטיגרופ  איבדו מעל ל-3% וג'י.פי מורגן צ'ייס  איבד מעל ל-1%. תעודת הסל SPDR S&P Bank  נפלה גם. 

מניית קולפלנט רשמה אתמול (ב') זינוק של כ-30% בבורסת תל אביב, לאחר שהודיעה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת יונייטד ת'רפיוטיקס - אחת המובילות העולמיות בתחום מחלות הריאות. קולפלנט  צפויה להימחק מהמסחר בתל אביב בסוף החודש ותמשיך להיסחר בנאסד"ק. במסחר בנאסד"ק אתמול עלתה המניה ב-11%. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות