אירוח ישראלי בעיר חמה: בית ההשקעות אופנהיימר חוגג 50

וגם: שבוע עמוס (וקריר) בטורנטו קנדה הסתיים עבור רואי החשבון ראובן שיף ויהושע הזנפרץ, השותפים במשרד RSM שיף הזנפרץ ושות'

אלברט  לוונטל, אביבית מנה–קליל, הראל גילאון ורוברט לוונטל /צילום: תמר מצפי
אלברט לוונטל, אביבית מנה–קליל, הראל גילאון ורוברט לוונטל /צילום: תמר מצפי

בית ההשקעות אופנהיימר מציין בימים אלה 50 שנות פעילות בישראל, אותן הוא חגג אמש במועדון רידינג 3 שבנמל תל אביב, בהופעה של שלום חנוך, רד בנד ושירי מימון (השוהה בימים אלה בישראל). 

במארחים: אלברט (באד) לוונטל, יו"ר ומנכ"ל אופנהיימר אחזקות ורוברט לוונטל, מנהל בכיר באופנהיימר ארה"ב, שהגיעו במיוחד לכבוד האירוע לישראל. עוד קיבלו את פני הבאים: אביבית מנה-קליל והראל גילאון, מנכ"לים משותפים באופנהיימר ישראל.

באורחים שנהנו מההופעה ומארוחת ערב, היו: איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס, שלפי שיווחים מעוררת בעת האחרונה עניין בקרב רוכשים פוטנציאליים; ענת לוין, לשעבר מנהלת השקעות ראשית בכלל ומאיר ברון, מנציגי  חברת הייעוץ ZWEI בישראל; ג'וליאן אסוס, מנכ"ל מגדל בנקאות להשקעות; ניר מורוז, מנהל השקעות העמיתים במנורה מבטחים; רונית הראל-בן זאב, מנכ"לית S&P מעלות; רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס; גדעון ורטהייזר, מנכל סיוה ואחרים. הערב היה מהנה לכל הדעות, אולם כאשר ביקשו אלברט ורוברט לוונטל לשאת דברים על הבמה, עסוק היה הקהל בשיחות ובמינגלינג וכך סיפק לאורחים שמעבר לים דוגמה חיה לישראליות. 

אירוח חם בעיר קרה: מי סיכמו את שבוע המסחר בטורונטו?

רואי החשבון ראובן שיף ויהושע הזנפרץ, השותפים במשרד RSM שיף הזנפרץ ושות' רו"ח, שבו השבוע לעבודה לאחר שסיכמו שבוע עמוס (וקריר) בטורנטו קנדה.

הסיבה לביקור: מפגש עם כ-400 קולגות מרחבי העולם בכנס השנתי של רשת ראיית החשבון הבינלאומית RSM, כאשר אירוע הפתיחה של המפגש הבינלאומי התקיים בהיכל התהילה של ההוקי הקרח בטורונטו, ואת באי הכנס אירח מלון היוקרה פיירמאונט רויאל יורק.

ועוד במסגרת הביקור, ביום חמישי, רגע לפני ששבו ארצה, הוזמנו שיף והזנפרץ יחד עם יתר חברי RSM, לפתוח את יום המסחר בבורסה בטורונטו, ועלה על הפודיום יחד עם ג'ין סטפאנס, מנכ"לית RSM ועם רוברט תאו, יו"ר RSM מלזיה.

זמן קצר אחרי שירד מהפודיום, קיבל שיף בשורה חמימה, ונאמר לו כי הוא נבחר לכהן כיו"ר הוועדה לקשרים בינלאומיים של לשכת רואי חשבון (מדובר בשר החוץ של הלשכה", הסביר שיף). זאת לאחר שדירקטוריון הלשכה קיבל את המלצת נשיאת הלשכה הנכנסת, רו"ח איריס שטרק, ובחר בו פה אחד, בשונה מהמחלוקות שליוו את הבחירות האחרונות שחוותה הלשכה.

רוברט תאו, ג'ין סטפאנס וראובן שיף /צילום:עצמי
 רוברט תאו, ג'ין סטפאנס וראובן שיף /צילום:עצמי

לאור המצב: גיל שויד בוחן את תמונת המצב הביטחונית

הצלם זיו קורן השיק במוצ"ש את תערוכת הצילומים שלו "תמונת מצב", בה הוא חשף צילומים של יחידות מובחרות בצה"ל, במהלך מבצעים, אימונים, כמו גם רגעים אנושיים, נושא שלצערנו תמיד רלוונטי.

אל גלריית אורבן גלרי בתל אביב הגיעו המוזמנים, חברים, אמנים ואנשי ונשות עסקים, בהם: גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט; בני משפחת רקנאטי; איש התקשורת יואב לימור שהשיק במקום יחד עם קורן ספר ובו סיפורים מאחורי התמונות; איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר (שהגיע על אופנוע 1600 סמ"ק); אסי טוכמאייר, יו"ר קנדה ישראל; עו"ד דן להט; ח"כ ציפי ליבני, יו"ר האופוזיציה, ובן זוגה נפתלי שפיצר; הפרסומאי משה גאון; אלון פנקס; האלוף במיל' איתן בן אליהו, לשעבר יו"ר אירונאוטיקס ואחרים.

איציק בנבנישתי / צלם: רפי דלויה
 איציק בנבנישתי / צלם: רפי דלויה

גיל שויד וזיו קורן / צילום: רפי דלויה
 גיל שויד וזיו קורן / צילום: רפי דלויה

צוללים קדימה: מי הכרישים שנצפו במצפה התת ימי? 

אל המצפה התת ימי באילת הגיעו בשבוע שעבר חברי הנהלת אפקון החזקות וחברת הטכנולוגיה התעשייתית ABB. בכירי החברות, בהם ישראל רייף, יו"ר אפקון; ירון קריסי המנכ"ל; וים גלשוט, מנהל תחום תחבורה חשמלית ב-ABB המזרח התיכון ואפריקה ורונן אהרון, מנכ"ל ABB ישראל ירדו לאילת במסגרת כנס איגוד מהנדסי החשמל שנערך בעיר.

אפקון ו-ABB משתפות פעולה בתחומי החדשנות הטכנולוגית, נשים רבות, בין היתר בתחום חשמול רכבים, פריסת תשתית חשמל לרכבים, כאשר באחרונה הן זכו במכרז משותף לחישמול נמל אשדוד לקונטיינרים. לאחר הרצאה על תחום התחבורה החשמלית, הגיעה הקבוצה אל המצפה, שם דאג אהרון להפתיע את הנוכחים, כאשר בין הכרישים הגיח צוללן הנושא שלט עם שם החברה. 

ישראל רייף, וים גלשוט, רונן אהרון וירון קריסי / צילום: חיים דוד צלמים
 ישראל רייף, וים גלשוט, רונן אהרון וירון קריסי / צילום: חיים דוד צלמים

תפסו יוזמה: אירועי שבוע היזמות פתחו גם את שבוע המסחר

שבוע היזמות העולמי נפתח אתמול בבורסה לניירות ערך בתל אביב, שם פתחו כמה ממשתתפיו את המסחר. זו השנה העשירית בה מצוינים אירועי שבוע זה, הנערכים בחודש נובמבר, כאשר הפעם יתמקדו האירועים בקידום יזמות בקרב נשים, בני נוער, פריפריה ועוד. על האירועים אמונה השלוחה הישראלית של רשת היזמות העולמית (GEN), הנתמכת על ידי שגרירות ארה"ב בישראל.

במגיעים אל הבורסה בתל אביב היו דוד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל; אליזבת פריטשלי, נספחת התרבות של השגרירות; היזמים ג'ף הופמן, שבין היתר ייסד את Booking.com; היזם החרדי ארי רויזמן, מייסד מצלמת הווידאו בשעון אפל; היזם והמשקיע ארמנדו ויטרי; נאוקי סקגוצ'י, אורח שבוע היזמות מיפן; היזמית רים יונס, מייסדת משותפת של חברת הטכנולוגיה הרפואית אלפא אומגה; שירה סימונוביץ' רכזת יזמות על הבר, סלבה פראדין, מנהל הסיכונים של הבורסה לני"ע; אלה מטלון, יו"ר GEN- Israel; ואחרים.

השגריר פרידמן הסביר על הבמה כי "שגרירות ארה"ב בחרה לתת חסות לפרויקט כחלק מפעילותה להנגשת היתרונות הכלכליים של המשק הישראלי לכל פלגי החברה הישראלית, בייחוד נשים, צעירים, מיעוטים ותושבי פריפריה".

מטלון ציינה כי "אנחנו יודעים שחיזוק הבסיס המדעי-הנדסי יחד עם בניית האמון של תושבי הפריפריה בעצמם, יניבו את התוצאות המקווות".

אליזבת פריטשלי, ג'ף הופמן, אלה מטלון וארמנדו ויטרי/ צילום: עומר מסינגר
 אליזבת פריטשלי, ג'ף הופמן, אלה מטלון וארמנדו ויטרי/ צילום: עומר מסינגר

אשראי וטוב לו? מי הגיעו לכנס האשראי החוץ בנקאי 

איגוד לשכות המסחר ערך אתמול את הכנס השנתי הראשון של איגוד חברות האשראי, בהשתתפות נציגיהן של כמה וכמה חברות אשראי חוץ בנקאי. 

מיכה לייקין אבני, יו"ר איגוד חברות האשראי, מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה, הוביל את הכנס יחד עם עו"ד רונן סולומון, מנהל איגוד חברות האשראי בלשכת המסחר. לייקין אבני אמר בפתיחת הכנס כי "אנחנו בעיצומה של שנת מפנה, עם החלת הרגולציה החדשה על השחקנים השונים בשוק. רק גופים רציניים שמבינים מה המשמעות של ניהול עסק פיננסי למתן אשראי ברמה של בנק יישארו בזירה ויביאו את בשורת התחרות לציבור".

בדוברים ובאורחים ניתן היה לשמוע את עו"ד עודד אופק, שותף במשרד עו"ד מ.פירון ויועץ משפטי של איגוד חברות האשראי; עו"ד מאיה לדרמן, היועצת המשפטית של לאיסור הלבנת הון ומימון טרור; דני מזרחי, מנכ"ל ובעלי אופל בלאנס; שלמה גורמט, מנכ"ל אוטו קאש מקבוצת קרסו ואחרים.

עודד אופק, מיכה לייקין אבני; רונן סולומון ודני מזרחי/ צילום: יאיר שגיא
 עודד אופק, מיכה לייקין אבני; רונן סולומון ודני מזרחי/ צילום: יאיר שגיא