תיקון עולם עולה על הייפ הקנאביס: חודש לפני הדד ליין קיבלה את האישורים הנדרשים לייצור בישראל

התקן מאפשר לחברה לשווק מוצריה בישראל החל מ-31.3 וכן ליצא ברגע שהיצוא יתאפשר • החברה החלה גם בהקמה של מפעל ייצור מוצרי קנאביס תחת תקן GMP

חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ
חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ

חברת תיקון עולם, שהיא היום חברת הקנאביס המובילה בישראל מבחינת מספר המטופלים הצורכים את מוצריה, קיבלה היום את אישור GAP לחוות הגידול שלה בכפר יהושע. החברה אינה חושפת מהו כושר הייצור של החווה, אולם לדבריה מדובר בכושר ייצור מספיק כדי לעמוד בביקושים למוצריה מכל מטופליה הקיימים בישראל.

תיקון עולם נמצאת בתהליך הוספת חממות לחווה, וכן יש לה הסכמי אספקה לחומר גלם עם מספר חברות אחרות, אשר התחייבו לגדל מספר מחזורים של הצמח עבור תיקון עולם, לפי פרוטוקולי הגידול של תיקון עולם. החברות הציבוריות שאיתן נחתמו הסכמים כאלה הן קנביט ופרוטאולוג'יקס. כרגע החוות של החברות הללו עדיין אינן מאושרות, אך התקווה היא כי הן תקבלנה אישורים לפני שיותר בפועל יצוא הקנאביס מישראל, וכך כאשר הוא יותר, יצטרף כושר הייצור שלהן לכושר הייצור של תיקון עולם בכפר יהושע.

אישור ה-GAP לתיקון עולם מגיע רגע לפני הדדליין, משום שהחל מ-31.3, כלומר בעוד חודש וחצי, לא תוכלנה חוות גידול שאינן עומדות בתקן זה לייצר קנאביס ולמכור אותו ללקוחות בשוק הישראלי, או בכלל לעבוד עם הצמח. יצוין כי מתקן היצור הראשון והחלוצי של תיקון עולם בביריה, עבר לפני כמה חודשים ביקורת לא מוצלחת של משרד הבריאות ופעילותו הוקפאה למשך כשבוע. אף שתיקון עולם טענה אז כי לא היו באמת פגמים בתהליך היצור במתקן, ואף שהמתקן שהיה מועמד לאישור GAP אינו חוות הגידול בביריה אלא החווה בכפר יהושע, עלתה השאלה האם תיקון עולם, המספקת היום קנאביס לשליש מהחולים בישראל, תוכל לעמוד בתקינה במועד הקובע. בסופו של דבר, עמדה החברה היום ביעד.

חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ
 חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ

הקמת מפעל נוסף תושלם במהלך השנה

כאמור, תיקון עולם היא מגדלת וספקית הקנאביס המובילה בישראל מבחינת נתח שוק, אולם יש לציין כי לפי תנאי הרפורמה החדשה, כבר לא מתקיים שיוך של מטופלים לחברת קנאביס מסוימת וכל לקוח יוכל לבחור ממי לרכוש את הקנאביס בכל רכישה מחדש. גישה כזו יכולה להקטין או להגדיל את נתח השוק של תיקון עולם בישראל, תלוי בהצלחת מאמצי השיווק שלה (ושל חברות אחרות).

תיקון עולם הודיעה היום עוד, כי היא מקימה גם מפעל עיבוד קנאביס מאושר לפי הרפורמה החדשה (מפעל GMP), באזור התעשייה ציפורית (קרוב לכפר יהושע), וכי היא מצפה כי הקמת המפעל תושלם במהלך 2019. על פי תוכנית זו, תיקון עולם תוכל לעבד עצמאית את מוצריה למיצויי שמן, טבליות ומוצרים נוספים. כיום ישנם רק שני מפעלים מאושרים - של חברת BOL ושל חברת פנאקסיה, ותיקון עולם מייצרת בינתיים בפנאקסיה. המפעלים צפויים לנגוס נתח משמעותי ממתח הרווחים של מגדלי הקנאביס, והקמת מפעל מאפשרת לתיקון עולם להשאיר בבית גם את הרווחים מן השלב הזה.

תיקון עולם היא חלוצת תחום הקנאביס בישראל, ומפעילה בארץ בנוסף למתקן הגידול, גם קליניקת ייעוץ וטיפול בקנאביס בתל אביב וכן עורכת מספר ניסויים קליניים. תיקון עולם הייתה גם החברה הראשונה שהקימה פעילות קנאביס בחו"ל - היא הייתה השותפה המקצועית להקמת חברת מדרליף בקנדה, שמוזגה עם חברת הענק אורורה קנאביס בעסקה שהניבה לתיקון עולם מניות השוות היום מעל 200 מיליון דולר. תיקון עולם לא השקיעה הון סמיזם, אלא הביאה אליו רק את הידע המקצועי שלה. כך היא פועלת בשנים האחרונות גם במדינות נוספות, ביניהן ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה ויוון. תיקון עולם הוקמה על ידי צחי כהן והמנכ"ל הוא אהרון לוצקי.

צרו איתנו קשר *5988