היועמ"ש לצוות ההגנה של נתניהו: תאמו שימוע עד 10 במאי

מנדלבליט מבהיר כי השימוע לרה"מ בתיקים 1000, 2000 ו-4000 אמור להיערך עד ל-10 ביולי 2019 • "סוגיית הסדרת שכר-הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות רה"מ או לידי באי-כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד השימוע"

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שב והבהיר הערב (א') לסנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במכתב ששוגר אליהם מלשכתו, כי אם רצונם בקיום הליך שימוע לראש הממשלה בגין תיקי החקירה הנוגעים לעניינו, עליהם לתאם - עד ל-10 במאי - מועד לעריכת השימוע.

היועמ"ש מבהיר כי השימוע לנתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000, שבהם הוחלט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בכפוף להליך השימוע, אמור להיערך עד ל-10 ביולי 2019.  

כזכור, סנגוריו של נתניהו, עורכי הדין נבות תל-צור, פיני רובין, עמית חדד וטל שפירא, ביקשו לפני כחודשיים להימנע ממסירתם של חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה לידיהם של החשודים בתיקים אלה, עד לאחר מועד הבחירות, בשל חשש מפני הדלפות של חומרים לאמצעי התקשורת, שישפיעו לטענתם על ציבור הבוחרים. בפנייתם אז הדגישו הסנגורים כי מדובר ב"דחייה קצרה של כ-40 יום בלבד במסירת החומרים". 

כפי שפורסם, לאחר ששקל את הבקשה, הסכים היועץ המשפטי לממשלה להשהות את מסירת החומרים עד לאחר הבחירות שנערכו ב-10 באפריל.  

היועמ"ש הבהיר היום כי "כפי שנמסר לסנגורים, חומרי החקירה עומדים לרשותם במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בתל-אביב החל מיום 10 באפריל 2019, יום לאחר הבחירות, אך עד כה לא נערכה כל פנייה מצידם לאיסוף החומר".

לאחרונה מסרו הסנגורים, בעקבות פנייה אליהם, כי אין בכוונתם לאסוף את החומרים, כל עוד לא הוסדר נושא שכר-הטרחה בינם לבין נתניהו.

במכתב ששוגר הערב לסנגורים באמצעות עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר גיל לימון, הובהר כי  "סוגיית הסדרת שכר-הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי-כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".  

עוד הובהר כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו.

נזכיר כי היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד את נתניהו לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות של קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים. 

*** חזקת החפות: ראש הממשלה בנימין נתניהו מכחיש את העבירות המיוחסות לו במסגרת החקירות שהתנהלו נגדו. נתניהו לא הורשע בכל עבירה, ויודגש כי גם לאחר ההחלטה על הגשת כתב אישום, בכפוף לשימוע, הוא זכאי ליהנות מחזקת החפות.

צרו איתנו קשר *5988