עולים כיתה: גאדג'טים למי שרוצה להשתדרג לקראת החזרה ללימודים

מחשב נייד עם ביצועים משופרים, מחשב נייח המסתתר בתוך זרוע המסך, קורקינט משוכלל ומהיר ביותר ומדפסת 3D שתאפשר לילדים לתכנן ולייצר לעצמם צעצועים

שנת הלימודים החדשה נמצאת בפתח, ועימה חידושי טכנולוגיה עבור כל הגילאים. הנה כמה דוגמאות שנמצאות מעבר לפינה.

מחשב נייד תומך בינה מלאכותית

הלפטופ הוא ידידו הטוב ביותר של הסטודנט, ומכשיר שאמור ללוות אותו כמה שנים טובות לפחות. לפיכך סטודנטים, ובעיקר מהנדסים לעתיד, נוטים לרוב להסתכל קדימה ולאמץ חידושים "חסיני עתיד". עבור הקהל הזה תציע חברת דל, החל מספטמבר, את דגמי הקצה החדשים של סדרת ה- XPS "2 ב-1" החדשה.

מחשבים אלה יהיו בין המחשבים הראשונים בשוק שיצוידו במעבדי הדור העשירי של אינטל מסדרת Ice Lake, שהושקו החודש על ידי החברה. המעבדים - בטכנולוגיה של 10 ננומטר - אמורים להביא עימם שיפור משמעותי בביצועים לעומת המעבדים מהדור היוצא, לצד תמיכה ביישומים גרפיים "כבדים" בזכות מעבד גרפי מתקדם.

חידוש חשוב נוסף הוא תמיכה מובנית ביישומי בינה מלאכותית מתקדמים כגון תרגום סימולטני בין שפות, למידה עמוקה וחיפוש סמנטי - יישומים שעד כה אילצו את הסטודנטים להיצמד למערכת המחשוב של מוסדות הלימוד. תצורת העיבוד החדשה מלווה בשאר החידושים של סדרת ה-XPS העדכנית, כולל מסך 13.4 אינץ' ברזולוציה של 1080 או 4K עם שוליים מזעריים, קלט מגע משופר, מקלדת מגנטית חדשה שמשפרת את ההיזון החוזר ללחיצה ויכולות תקשורת מתקדמות מדור אחרון. המחירים בארה"ב, החל מספטמבר, יתחילו בכ-1,400 דולר ויגיעו עד כ-2,000 דולר.

מחשב נייח מוסווה ויעיל

דל לא מסתפקת רק בשוק המחשבים הניידים, ותשיק בחודש הבא גם אלטרנטיבה נייחת עבור משתמשים שזקוקים לביצועים סולידיים ועתירי קירור, למסכים גדולים ולתמורה יעילה יותר מבחינת היחס בין ביצועים לעלות. החידוש הוא מחשב נייח עם ביצועי שולחן עבודה (Desktop) מלאים, שמצליח להידחק כולו אל תוך "הזרוע" השטוחה והמעוצבת, שנושאת את המוניטור על שולחן העבודה.

המחשב מסדרת OptiPlex 7070 ניזון מכבל בודד, מצויד במערכת קירור יעילה שממוקדמת גם היא בתוך "הזרוע" עם עובי של פחות משני ס"מ. המערכת מודולארית וניתנת לשדרוג חומרה.

החומרה הטיפוסית כוללת מעבדי I7 מהדור האחרון של אינטל, זיכרון RAM של 64 ג'יגה, זיכרון SSD בנפח של עד טרה ודיסק קשיח של עד שני טרה. ניתן לשדרג גם למעבד ה-I9 החדש עם שמונה ליבות לטובת תמיכה ביישומי VR מתקדמים.

ניתן להתקין בצורה מודולרית מהירה ובנפרד מחומרת המחשב מוניטורים שונים בגודל 19 עד 27 אינץ' על הזרוע ואף לחבר במקביל מספר מסכים. המחשב יושק בשוק האמריקאי בסוף ספטמבר, ותצורת חומרה ממוצעת שלו צפויה לעלות כ-750 דולר.

קורקינט מהיר לסטודנטים ספורטיביים

הקורקינט החשמלי הפך לאמצעי התחבורה האהוד ביותר בקמפוסים ברחבי העולם, אולם לא כל הסטודנטים מסתפקים ברכישה או בהשכרה של כלים בסיסיים וזולים. כמו בעולם הרכב, גם כאן יש "מעמדות" ודגמים ספורטיביים שמיועדים לבעלי תקציב נדיב.

דוגמה קיצונית במיוחד מספקת סדרת ה-MANTIS החדשה של חברת Fluidfreeride. הקורקינטים בסדרה שומרים על הפורמט המוכר, אך מצוידים בצמד מנועים של 1,000W כל אחד ובסוללה מורחבת של LG עם קיבולת של עד 24.5 אמפר לשעה.

הדגם הבכיר מסוגל להשיג טווח של עד כ-88 ק"מ בין טעינות במצב החסכוני תוך שימוש במנגנון למיחזור אנרגיית הבלימה. ואולם מי שיוותר על חיסכון לטובת ביצועים וירתום את שני המנועים במקביל, יוכל להגיע למהירות רצינית של עד 64 קמ"ש ולהשיג כושר טיפוס בשיפועים של עד 35 מעלות. המצב החסכוני מגביל את המהירות ל-48 קמ"ש "בלבד".

כדי לרסן את הכלי במהירויות כאלו, הקורקינט מצויד בצמיגי ספורט רחבים ובלמי דיסק הידראוליים עם מערכת ABS, ויש גם מתלים מתוחכמים - שאמורים לנטרל מהמורות ולאפשר רכיבה על דשא ועל דרכי עפר. הכלי ישווק החל מאמצע ספטמבר, והמחיר בהזמנה מוקדמת באתר היצרן כ-1,500 דולר.

מדפסת תלת-ממד למהנדסי העתיד

כישורים הנדסיים לא נרכשים רק בעת הכניסה לטכניון. יש הורים שרוצים להתחיל להכשיר את ילדיהם לעולם הטכנולוגי החדש כבר בגיל הרך, ועל הדרך גם לחסוך בהוצאות נלוות על חומרי יצירה, ציוד לפרויקטים וחוגים והוצאות על רכישת צעצועים אישיים ומשחקים לשעות הפנאי.

דרך מעניינת לעשות זאת היא לתת לילד לתכנן ולייצר את הצעצועים ואת הרכיבים לפרויקטים באופן עצמאי, באמצעות מדפסת 3D ייעודית. אחת הדוגמאות היא המדפסת Toybox הקומפקטית, ששוקלת פחות משלושה ק"ג ומחוברת למחשב או לאפליקציה באמצעות Wi-Fi. דרכם ניתן להזין למדפסת אלפי מודלים שונים מהפלטפורמה של היצרנית ברשת, או ממקורות חיצוניים - החל מבובות וצעצועים ועד אבני בניין להרכבה עצמית, כלים ועוד.

ההדפסה מתבצעת באמצעות סלילים של חומרים פלסטיים צבעוניים ולא רעילים בצבעים שונים, כאשר גודל המודל המודפס המרבי הוא במידות של 9X8X10 ס"מ. זמן ההדפסה נע בין כמה דקות ועד כמה שעות, בהתאם למורכבות המודל. המחיר מתחיל בכ-300 דולר למדפסת עם ערכה בסיסית של סלילי הדפסה. 

צרו איתנו קשר *5988