מלונות אפריקה ישראל רכשה את בית המכס הדרומי ביפו בכ-45 מיליון שקל ותבנה במקום מלון

בכוונת החברה להפוך את המקום למלון ברמת 5 כוכבים, שיפעל תחת רשת קראון פלאזה • איציק דיין, מבעלי מלונות אפריקה ישראל: "רכישת בית המכס ביפו מהווה המשך לאסטרטגיה של חברת מלונות אפריקה ישראל להמשיך להתרחב בתחום המלונאות בארץ"

איציק דיין / צילום: תמר מצפי
איציק דיין / צילום: תמר מצפי

חברת מלונות אפריקה ישראל מדווחת כי רכשה מבעלים פרטיים את המבנה ששימש כבית המכס הדרומי בנמל יפו, בכ-45 מיליון שקל. בכוונת החברה להפוך את המקום למלון ברמת 5 כוכבים, שיפעל תחת רשת קראון פלאזה.

בית המכס הוקם בראשית שנות ה-60 של המאה ה-19 על קו המים, מול פתח הנמל אל הים, והוא היה בבעלות פרטית. המבנה מיועד לשימור (בניגוד למבנה הצפוני שמיועד להריסה), שבמסגרתו תשומר חזית המבנה הישן. במסגרת המלון יוקמו 69 חדרים, ספא וחדרי טיפולים, חדר כושר, מסעדת שף וקומת גג עם בריכה ובר.

איציק דיין, מבעלי חברת מלונות אפריקה ישראל, מסביר כי "רכישת בית המכס ביפו מהווה המשך לאסטרטגיה של חברת מלונות אפריקה ישראל להמשיך להתרחב בתחום המלונאות בארץ, עם דגש על אזור תל-אביב, ולהרחיב את ההשקעות בתחום גם למלונות בוטיק שיעניקו חוויית שירות מיוחדת". 

חברת מלונות אפריקה ישראל בע"מ נמצאת בבעלות משפחת דיין, שמתמחה בתפעול וניהול בתי מלון ואתרים תיירותיים. החברה מנהלת את מלונות קראון פלאזה כזכיינית של רשת IHG המונה יותר מעל ל-5,000 בתי מלון ברחבי העולם וכוללת גם את מותגי המלונאות מהמובילים בעולם.

לחברה יש בתי מלון קראון פלאזה בחיפה ובתל-אביב וכן מלונות נוספים בירושלים, בים המלח ובאילת, לצד מלון Bayview בחיפה. באחרונה רכשה החברה גם את מלון הבוטיק אינדיגו ברמת-גן, שהצטרף לרשת כמותג נפרד. 

צרו איתנו קשר *5988