אמות | בלעדי

מסימני המשבר בענף: פלאפון מעבירה את משרדיה מגבעתיים לפתח תקוה

לאחר 22 שנה בבניין בגבעתיים הסמוך לבית הוורד, החברה לא הצליחה להגיע להבנות עם הבעלים על הארכת חוזה השכירות • שכרה עשר קומות בבניין דקל במתחם עופר

משרדי פלאפון / צילום: איל יצהר
משרדי פלאפון / צילום: איל יצהר

אחרי כ-22 שנה בגבעתיים, חברת פלאפון עוזבת את משרדיה בבית פלאפון שבבעלות אמות, הסמוך לבית הוורד, לטובת משרדים בפארק עופר בפתח תקווה. המשרדים של פלאפון משתרעים על כ-15 אלף מ"ר. אתמול (א') הודיעה הנהלת החברה לעובדים כי בסוף 2020 מסתיים חוזה השכירות של החברה בבניין.

המעבר של פלאפון הוא חלק מאסטרטגיה לצמצום עלויות על רקע מצב שוק התקשורת. פלאפון, חברה בת של בזק, היא היחידה מבין החברות הבנות שמשנה את מקום הפעילות שלה. החברות הבנות בזק בינלאומי ו-yes נשארות בינתיים במשרדיהן - בפתח תקווה ובכפר סבא בהתאמה, אך גם החברה האם בזק עומדת לעזוב בקרוב את מגדלי עזריאלי בתל אביב ולעבור למרכז עזריאלי בחולון. פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes הן חלק ממהלך לאיחוד פעילויות של החברות הבנות של בזק תחת הנהלה אחת.

פלאפון שכרה עשר קומות משרדים בבניין דקל בפארק עופר 1, שהוא אחד משני פארקי תעסוקה בפתח תקווה. החוזה נחתם מול חברת מליסרון מקבוצת ליאורה עופר. החברה תיכנס למשרדים שתפנה חברת אינטל, שמשרדיה יועתקו לקריה חדשה שהחברה בונה.

לדברי הנהלת פלאפון, "בשנה וחצי האחרונות התקיים מו"מ ארוך שלא צלח מול המשכיר הנוכחי, אשר נתן לנו שירות מצוין לאורך השנים, ובעקבות כך פנינו לחיפוש חלופות אחרות". לעובדים נמסר כי צוות מקצועי בכיר עוסק כבר יותר מחצי שנה בחיפוש נכס שייתן את המענה המיטבי למכלול הצרכים הארגוניים והעסקיים של החברה ועובדיה, ולפיכך צפויה החברה להעתיק את משרדיה למתחם פארק עופר.

בבחירת הנכס, כך נמסר, חיפשה ההנהלה הזדמנות לשדרג את סביבת העבודה. לדבריה, פארק עופר הוא מתחם הייטק מתקדם המאוכלס במגוון חברות בינלאומיות לצד סטארט-אפים טכנולוגיים. "שדרוג סביבת העבודה יבוא לידי ביטוי בהיבטי רווחה שונים, החל משירותי הסעדה, דרך תחבורה וחניה ועד קרבה למגוון שירותים משלימים, כדוגמת חנויות נוחות, מספרה ובית כנסת. מובן לכולנו שמעבר דירה כרוך תמיד ברגשות מעורבים. יחד עם זאת, המעבר מזמן לנו הזדמנות לריענון ולשדרוג סביבת העבודה".

מאמות השקעות נמסר: "לפלאפון הסכם היסטורי בן 22 שנים, ועזיבתה מהווה הזדמנות עבורנו למקסם את שכר הדירה בנכס זה. אנו בטוחים כי מיקומו האטרקטיבי של הבניין, לצד מקומות החניה הרבים בו, ימשכו שוכרים רלוונטיים ומגוונים. להערכתנו, מאפיינים אלה, בנוסף לשיפוץ שאנו מתכננים לבצע בנכס, יאפשרו לנו להגדיל את שכר הדירה בשיעור של מעל 60%. אנו מאחלים לפלאפון בהצלחה במעונה החדש".

צרו איתנו קשר *5988