פרוייקט הקריפטו של פייסבוק קורס? ויזה, מאסטרקארד ואיביי עוזבות

בין החברות שפרשו מן הפרויקט הן ויזה, מאסטרקארד, סטריפ ואיביי • הרקע לעזיבת החברות הן בשל חששות רגולטוריים • נזכיר כי בשבוע שעבר חברת פייפאל הודיעה כי תפרוש מן הפרויקט

Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק
Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

האם פרויקט המטבעות הדיגיטליים של ליברה קורס? החברות הגדולות שפייסבוק גייסה החליטו לסגת מהפרויקט השאפתני שהובילה הרשת החברתית, וזאת עוד לפני מועד ההשקה של ליברה. 

בין החברות שפרשו מן הפרויקט הן ויזה, מאסטרקארד, סטריפ, ואיביי. אתמול (ו') אמרו החברות שהן החליטו לצאת מהפרויקט בשל חששות רגולטוריים. נזכיר כי בשבוע שעבר חברת פייפאל הודיעה כי תפרוש מן הפרויקט. 

הצעדים הללו מגיעים על רקע חששות שהביעו בכירים בבנקים מרכזיים לצד רגולטורים באירופה ובארה"ב לגבי הפרויקט. 

ליברה הושק במטרה לגרום למהפכה בשוק התשלומים העולמי, לפי פייסבוק, ולאפשר לאנשים מכל העולם לעבור משימוש במטבעות הלאומיים שלהם לשימוש במטבע הדיגיטלי הגלובלי של פייסבוק. כדי לשמור על יציבות ערך המטבע הדיגיטלי שלה, פייסבוק זקוקה לשותפות פיננסיות שיוכלו להזרים כספים לליברה ולקמעונאים שיקבלו תשלומים במטבע. לשם כך החברה הקימה קונסורציום המכונה איגוד ליברה, האחראי על פיתוח וניהול המטבע, לצד חברת "קליברה", חברת-הבת של פייסבוק הממוקדת לתחום התשלומים הדיגיטליים.

כעת, הודעת 4 החברות הפיננסיות שלא ימשיכו בשת"פ, משאירה את פייסבוק, שקיוותה ליצור מטבע שישנה את תחום המסחר האלקטרוני, עם ספקות של ממש באשר ליכולתה לאגד את ליברה לכדי פרויקט של ממש. 

"הייתי נזהר מהלסיק כי ניתן לגזור את גורל פרויקט כתוצאה מההודעה הנוכחית", כתב אמש דיוויד מרקוס, בכיר בפייסבוק המפקח על הפרויקט. מרקוס הסכים שלא מדובר בחדשות טובות ב"טווח הקצר", אבל לטענתו זה במובן מסוים "משחרר" את הפרויקט. 

I would caution against reading the fate of Libra into this update. Of course, it’s not great news in the short term, but in a way it’s liberating. Stay tuned for more very soon. Change of this magnitude is hard. You know you’re on to something when so much pressure builds up.

- David Marcus (@davidmarcus) 11 באוקטובר 2019

עזיבתן של חברות האשראי, ויזה ומאסטרקארד, מהוות מכה כואבת לפרויקט המטבעות הדיגיטליים של ענקית הרשת החברתית, וזאת בגלל התשתית שיכלו לספק לצרכני המטבע הדיגיטלי.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא מטבעות דיגיטליים?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988