שיא רודף שיא: אופטימיות סחר דחפה את המדדים בוול סטריט לשיא כל הזמנים

המדדים המובילים בניו יורק שברו את השיא שנקבע בשישי; מדד הנאסד"ק עלה בכ-0.6% לשיא, המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.4% גם הם לשיא • מניית אנדר ארמור צוללת בצל חקירה פדרלית • סרגון צוללת ב-30% לאחר פרסום דוחות חלשים • ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש ספטמבר רשמו את הירידה החדה מאז יולי 2017

השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק
השור של וול סטריט / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים המובילים בניו יורק שברו את השיא שנקבע בשישי האחרון לאחר נתוניפ טובים לדוח התעסוקה, ועלו לשיא נוסף על רקע אופטימיות סביב מתיחות הסחר. מדד הנאסד"ק עלה בכ-0.6% לשיא, המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.4% גם הם לשיא כל הזמנים.

22:00

המדדים המובילים בניו יורק ממשיכים לטפס בהמשך לעליות שנרשמו בסוף השבוע האחרון, וזאת על רקע אופטימיות סחר. מדד הנאסד"ק מטפס ב-0.6%, הדאו ג'ונס עולה ב-0.4% לרמת שיא וה-S&P 500 מוסיף 0.3% לערכו, גם הוא בשיא כל הזמנים.

אתמול אמר מזכיר המסחר של ארה"ב, וילבור רוס, כי "בקרוב מאוד" יוענקו לפירמות אמריקאיות רישיונות למכור לענקית הטלקומונוקיציה הסינית וואווי. מוקדם יותר השנה הוכללה וואווי ברשימת חברות סיניות החשודות בסיכון הביטחון הלאומי. 

20:35

מנייתה של מקדונלדס מאבדת גובה על רקע פיטורי המנכ"ל סטיב איסטרברוק, לאחר שנודע כי הוא הפר את מדיניות החברה כשניהל מערכת יחסים בהסכמה עם עובדת.

מנייתה של חברת מוצרי ההלבשה אנדר ארמור צוללת בצל חקירה פדרלית של הרשויות בארה"ב.

בין הישראליות בוול סטריט בולטת מנייתה של רדהיל  שמזנקת לאחר שקיבלה אישור מה-FDA לשיווק של המוצר Talicia לטיפול בחיידק ה-H.פילורי.

מניית של אנלייבקס  מזנקת על תוצאות ביניים חיוביות בבדיקת יעילות מהניסוי הקליני של החברה שלב Ib בחולים עם ספסיס בדרגה חמורה.

סרגון  צוללת ב-30% לאחר שהחברה פרסמה היום דוחות חלשים לרבעון השלישי של השנה. סרגון רשמה ברבעון הכנסות של 72.2 מיליון דולר, ירידה של 16.6% ביחס לרבעון המקביל ב-2018.

19:20

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות בשיא של 22 חודשים, בדומה למגמה החיובית בוול סטריט, שם הבורסות נסחרות ברמת השיא. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-1.35%, הקאק הצרפתי טיפס ב-1.1% והפוטסי הבריטי הוסיף 0.9% לערכו.

מנייתה של ריינאייר עלתה ב-7.7% לאחר הדוחות ולפיהם החברה עקפה את התחזיות. מניות הרכב בלטו בעליות, כך פולקסווגן  עלתה בכ-3%, פיז'ו עלתה בכ-3.5%, פרארי  קפצה ב-6.5% ופיאט  הוסיפה 2.6% לערכה. 

17:50

בורסות וול סטריט נסחרות בעליות של 0.5% על רקע האופטימיות סביב שיחות הסחר. מנייתה של אנדר ארמור צונחת ב-15% בצל חקירה של הרשויות הפדרליות בארה"ב.

יו"ר הפד ג'רום פאואל צפוי להופיע בפני הסנאט בשבוע הבא לגבי התחזיות של הבנק המרכזי. נזכיר כי בשבוע שעבר הוריד פאואל את הריבית ב-0.25% לרמה של 1.5%-1.75%, בהתאם לתחזיות. פאואל אותת על הפוגה בקצב הורדות הריבית לעת עתה, אך אמר כי העלאתה של הריבית לא תתבצע לפחות עד אשר האינפלציה תרשום עלייה משמעותית.

17:09

נתוני מאקרו חלשים בארה"ב. ההזמנות ממפעלים בחודש ספטמבר ירדו ב-0.6%, הירידה החדה מאז חודש יולי של 2017. התחזיות של הכלכלנים היו לירידה של 0.4%. 

16:30

המדדים המובילים בוול סטריט נפתחו בעליות בהמשך לעליות שנרשמו ביום שישי האחרון. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.5% לשיא כל הזמנים, גם מדד S&P 500 עולה בשיעור דומה לשיא, ומדד הנאסד"ק עולה ב-0.7% ומשלים עלייה של יותר מ-25% מתחילת השנה. האופטימיות בשווקים מגיעה על רקע ההתבטאות של מזכיר המסחר של ארה"ב בנוגע ליחסי הסחר עם סין, ובהמשך לנתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב שפורסמו בשישי, שם תוספת המשרות עלתה מעבר לצפוי.

רשויות פדרליות בארה"ב חוקרות את נהלי החשבונאות בחברת אנדר ארמור (Under Armour), בחשד כי יצרנית ציוד הספורט העבירה מכירות מרבעון לרבעון כדי להיראות "בריאה" יותר, כך לפי מקורות יודעי דבר. במסגרת החקירה, שעדיין לא הוכרזה רשמית, החוקרים תשאלו אנשים בבולטימור, שבה ממוקם מטה החברה, גם בשבוע שעבר, לפי אחד המקורות.

חברת המזון המהיר מקדונלדס  הודיעה אמש כי פיטרה את מנכ"ל החברה סטיב איסטרברוק , לאחר שזה הפר את מדיניות החברה כשניהל מערכת יחסים בהסכמה עם עובדת.

ישראליות בוול סטריט

סרגון  הישראלית נופלת במסחר בנאסד"ק לאחר שהחברה פרסמה היום דוחות חלשים לרבעון השלישי של השנה. סרגון רשמה ברבעון הכנסות של 72.2 מיליון דולר, ירידה של 16.6% ביחס לרבעון המקביל ב-2018. יתרה מכך, מדובר גם על ירידה קלה בהשוואה להכנסות הרבעון הקודם, שלקראתו סרגון פרסמה אזהרת רווח. האנליסטים ציפו להכנסות גבוהות יותר, של כ-84.7 מיליון דולר. בעבר, סרגון הציבה לעצמה יעד להגיע לקצב הכנסות רבעוני של 85-80 מיליון דולר. 

רדהיל  הישראלית קיבלה אישור מה-FDA, רשות המזון והתרופות האמריקאית, לשיווק של המוצר Talicia -  קוקטייל אנטיביוטיקות לטיפול בחיידק ה-ה.פילורי, שגורם לאולקוס והינו גורם סיכון לסרטן הקיבה. בעקבות ההודעה מזנקת מניית החברה ביותר מ-20% בטרום מסחר.

באירופה, מדד STOXX 600 האירופי עלה לשיא מאז אוגוסט 2015, בהובלת מניות הרכב.

מנייתה של חברת התעופה ריינאייר מזנקת ביותר מ-8% לאחר הדוחות. החברה דיווחה על רווח לאחר מס בגובה 1.3 מיליארד דולר בששת החודשים שהסתיימו בספטמבר, מעל לתחזיות האנליסטים בשוק. החברה הנמיכה את התחזיות להמשך השנה.

סימנס הלת'ינירס  מזנקת בכ-9% לשיא כל הזמנים לאחר שהחברה דיווחה על דוחות טובים מהצפוי.

12:30

נמשכות עליות השערים באירופה, בהובלת מגזר הרכב שמזנק ב-2.4%. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על עליות.

בגרמניה עלה מדד מנהלי הרכש בתחום הייצור באוקטובר ל-42.1 נקודות, לעומת תחזיות ל-41.9 נקודות ולעומת 41.7 נקודות בספטמבר.

מדד מנהלי הרכש בתחום הייצור בגוש האירו עלה באוקטובר ל-45.9 נקודות לעומת 45.7 נקודות הן בתחזיות והן בספטמבר.

מדד מנהלי הרכש בתחום הבנייה בבריטניה עלה באוקטובר ל-44.2 נקודות, לעומת ציפיות ל-44 נקודות ולעומת 43.3 נקודות בספטמבר. 

חברת התעופה Ryanair  דיווחה על רווח לאחר מס של 1.15 מיליארד אירו, לששת החודשים מאפריל עד ספטמבר, מעט מעל לתחזיות. החברה גם צמצמה את טווח תחזית הרווח השנתית שלה מ-950-750 מיליון אירו ל-900-800 מיליון אירו. מניית החברה מזנקת בכ-7%.

מניית Siemens Healthineers  מטפסת אף היא ב-7% לאחר שחברת הטכנולוגיות הרפואיות הגרמנית דיווחה על רווחים חזקים ברבעון הרביעי.

מניות Vopak  מאבדות 3% לאחר שחברת האחסון ההולנדית הודיעה כי תתמקד בכימיקלים לאחר האטה בעסקי מסופי הנפט שלה.    

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות שערים על רקע אופטימיות מחודשת בנוגע למגעים בין ארה"ב ובין סין.

מדד סטוקס אירופה 600 מטפס ב-0.6%, בהובלת זינוק של 1.7% במגזר הרכב, עם עליות במרבית הסקטורים והבורסות.

הבוקר יתפרסמו ביבשת נתוני הייצור בספרד, באיטליה, בצרפת, בגרמניה ובגוש האירו בכללותו.  

באסיה ננעל המסחר עם עלייה חדה של 1.7% בהונג קונג . שנחאי  טיפסה ב-0.6% ובורסת קוריאה  התחזקה ב-1.4%. בורסת טוקיו הייתה סגורה היום.  

07:00

המניות בשוקי אסיה עולות היום, על רקע אופטימיות בחזית מלחמת הסחר בין ארה"ב ובין סין. בורסת שנחאי  עולה ב-0.8%, בהונג קונג  ובקוריאה הדרומית  נרשמות עליות של יותר מ-1.2%.

עליות קלות נרשמות באוסטרליה , אולם תת-המדד הפיננסי יורד ב-0.9%. המסחר במניות בנק Westpac נעצר לאחר שהבנק הודיע על גיוס הון בעקבות צניחה של 16% ברווח ל-2019. 

המכירות הקמעוניות באוסטרליה הראו עלייה של 0.2% בספטמבר, לעומת תחזיות לעלייה של 0.5%.

בטוקיו לא מתנהל מסחר היום לרגל חופשה. 

אתמול אמר מזכיר המסחר של ארה"ב, וילבור רוס, כי "בקרוב מאוד" יוענקו לפירמות אמריקאיות רישיונות למכור לענקית הטלקומונוקיציה הסינית וואווי. מוקדם יותר השנה הוכללה וואווי ברשימת חברות סיניות החשודות בסיכון הביטחון הלאומי. 

יום המסחר האחרון של השבוע שעבר בוול סטריט ננעל בעליות, לאחר נתוני תעסוקה חזקים שהפתיעו לטובה. מדד דאו ג'ונס התחזק ב-300 נקודות או 1.1%, ה-S&P 500 סיים בעלייה של 1% לשיא חדש, סביב 3,067 נקודות, וגם הנאסד"ק רשם שיא חדש לאחר שהתחזק ב-1.1% ל-8,386 נקודות. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988