נתניהו: "ממשלה שתהיה תלויה במפלגות הערביות היא סכנה לביטחון ישראל"

נתניהו קרא לגנץ לרדת "מהרעיון המטורלל הזה - להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתלויה באחמד טיבי ואיימן עודה וחברי הרשימה המשותפת שתומכים בטרור ולא מכירים בכלל בזכות קיומה של מדינת ישראל"

בנימין נתניהו \ צילום: אמיר מאירי
בנימין נתניהו \ צילום: אמיר מאירי

המגעים להקמת ממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך במתקפה נגד האפשרות להקמתה של ממשלת מיעוט של השמאל בתמיכת הרשימה המשותפת. בנאום בוועידת החינוך של בני עקיבא ומקור ראשון אמר נתניהו כי יש ממשלה אחת שחייבים להקים וזאת ממשלה אחדות לאומית רחבה. ויש ממשלה אחרת שאסור להקים וזאת ממשלת מיעוט שנתמכת ותלויה במפלגות הערביות. נתניהו הזהיר כי "ממשלה שתהיה תלויה במפלגות הערביות היא סכנה לביטחון ישראל".

נתניהו פנה לגנץ: "אתה היית רמטכ"ל במבצע צוק איתן. אנחנו ניהלנו יחד את המבצע הזה. שלחנו לוחמים אל הקרב. אתה זוכר מה עשה אחמד טיבי במהלך מבצע צוק איתן? אחמד טיבי קרא מעל בימת הכנסת בשמות המחבלים שחוסלו בעזה. הוא אמר שצה"ל מבצע פשעי מלחמה. סיעת רע"מ תע"ל מהרשימה המשותפת דרשה במהלך מבצע צוק איתן לפתוח בחקירה נגדי ונגד הרמטכ"ל בני גנץ. במכתב ליועמ"ש הם כתבו שנדרשת חקירה "בגין ביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. בסרטון תעמולת בחירות של הרשימה המשותפת נאמר "גנץ, ידיך מגואלות בדם ילדי עזה. ואני שואל אותך, בני גנץ: עם האנשים האלה אתה רוצה להקים ממשלה? ממשלה שתהיה תלויה באחמד טיבי ואיימן עודה? זאת סטירת לחי ישירה בפרצופם של חיילי צה"ל, הלוחמים שאתה ואני שלחנו לקרב. זה פשוט לא יאומן".

הוא הזכיר ראיון של חבר הכנסת אחמד טיבי לערוץ 13 ובו נשאל: "מה יקרה ברגע שיפלו טילים בעזה. אתם תפילו ממשלה שתצא למבצע צבאי כדי למגר ירי טילים מעזה?", וטיבי השיב: "חד משמעית כן". נתניהו קרא לגנץ לרדת "מהרעיון המטורלל הזה - להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתלויה באחמד טיבי ואיימן עודה וחברי הרשימה המשותפת שתומכים בטרור ולא מכירים בכלל בזכות קיומה של מדינת ישראל".

הוא הפנה את האש גם אל אביגדור ליברמן שלדבריו מתמרן בקושי להסביר שהוא הולך להצדיק את הקמת הממשלה הזאת התלויה במה שליברמן עצמו הגדיר כ"גיס חמישי, אנשים שלא ראויים להיות בכנסת אלא ברמאללה", ומנגד "פוסלים אנשים שחובשים כיפות שחורות וכיפות סרוגות, אבל הולכים יחד לממשלה שתהיה תלויה בחברי הכנסת האלה שהם שונאי ישראל. זה פשוט לא יאומן".

הביטויים החריפים הללו כלפי הרשימה המשותפת מצביעים על חשש של ממש בלשכת נתניהו כי האפשרות של הקמת ממשלת מיעוט כזו מתחזקת, בין השאר לאור דברי ליברמן בישיבת הסיעה שלא התייחסו לכך, בניגוד להצהרות עבר ששללו זאת לחלוטין.