איך למכור באמזון? כמה טיפים שיעזרו לכם

מה צריך לדעת כשמבצעים קנייה באתר אמזון? • מתי משלמים מס קנייה ומתי משלמים גם מכס? • מהן המסלולים למוכרים באמזון?

אמזון  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק
אמזון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בעוד רבים מדברים על דרכי הקנייה הבטוחות והכדאיות ב-אמזון.קום , שוכחים את המוכרים. נזכיר שכל אחד יכול למכור באמזון, אבל זו זירה בעיקר לעסקים קיימים, כל עוד הם מוגנים בזכויות יוצרים. לאמזון חוקים משלה, והמוצרים שיהפכו רווחיים באמזון הם לא דווקא המוצרים הרווחיים בחנויות אחרות שלכם ובאתר הרשמי. הנה כמה טיפים שבזכותם תמכרו טוב יותר.

מילות ביטוי

באמזון צריך לבחור ביטוי ממוקד ולא כללי, למשל "עפיפון גדול" ולא "עפיפון" ואפילו יותר מפורט. כך מצליחים למקד את השוק וצוברים ניסיון לגבי המוצרים היותר מבוקשים.

משלוחים עמידים במהירות סבירה

אמזון שמה דגש על מהירות משלוחים ואיכותם, אבל מחיר המשלוח גבוה יותר כשהמשלוח מהיר. לכן כדאי להתמקד במשלוח במהירות ממוצעת ובמוצרים עמידים, קלים לתפעול ולא נוטים להתקלקל.

זכרו מס קנייה

מחירי המוצרים למוכר המתחיל באמזון צריכים להיות עד 75 דולר, והסיבה היא פשוטה - מעל מחיר זה משלמים מס קנייה, ומעל 500 משלמים אף מכס. בלי המיסוי אתם יכולים לשמור על יתרונכם התחרותי והמוצר לא מתייקר.

איזה מוצר לבחור

איזה סוג מוצר לבחור? עדיף לא לבחור מוצרים עונתיים, כמו תחפושות, מטריות או בגדי ים אלא מוצר שנמכר לאורך כל השנה, כך שאמזון תעבוד בשבילכם כל השנה.

חשבו עלויות

מבחינת עלויות אתם צריכים למצוא מוצר שיהיה לו ביקוש אבל לכם יעלה פחות בהרבה, כללו לא רק עלויות ייצור וקנייה אלא גם שיווק, לוגיסטיקה והפצה.

קטגוריות

שימו לב לקטגוריית מוצר מדויקת. חיפושים רבים מגיעים דרך הקטגוריה ואם לא קלעתם במדויק אפשר לפספס אתכם.

לא מעתיקים, לא מזייפים

הכלל הרלוונטי ביותר לאמזון הוא שאמזון אוסרת מכירת מוצרים המפרים זכויות. אם אין לכם זכויות, אל תנסו לחקות יצרן אחר ובטח לא לזייף. הקפידו בשבע עיניים על כלל זה, גם אם זה בטווח האפור.

שתי תכניות לשני סוגי מוכרים

לאמזון יש שני פורמטים מרכזיים למכירה: תוכנית למוכרים פרטיים שמתאימה למי שמתכנן למכור עד 40 פריטים בחודש, ותוכנית למוכרים מקצועיים (PRO) אשר מאפשרת מכירת פריטים ללא הגבלה. ההבדל מתבטא גם בתשלום: מוכרים פרטיים משלמים עמלה של 0.99 דולר + עמלות על דמי סגירה שעשויים להשתנות.

המוכרים המקצועיים משלמים דמי מנוי בסך 39.99 דולר לחודש. בשתי התכניות ניתן לשייך את הפריטים ל-20 קטגוריות שונות, אבל בפני מוכרים מקצועיים פתוחות כ-10 קטגוריות נוספות ייחודיות.

מדריכים נוספים באתר הון:

כך מגדילים את המכירות באינטרנט

חנות באמזון ובאיביי - איך עושים את זה?

* המדריך נכתב על ידי מערכת אתר הון, מדריכים פיננסים. המידע והנתונים במדריך אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור נכסים כלשהם; וכן אינם תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

צרו איתנו קשר *5988