איל וולדמן השקיע 5.5 מיליון שקל באירוח; מי נאלצו להיעדר מהמסיבה?

וגם: אריאל פורת מונה לתפקיד מנכ"ל סימנס ישראל • "השיחה" - מדור חדש 

מארינה מקסימיליאן, איל וולדמן ושירי מימון / צילום: קובי בכר
מארינה מקסימיליאן, איל וולדמן ושירי מימון / צילום: קובי בכר

כ-400 אנשי מכירות של חברת הטכנולוגיה מלאנוקס הגיעו אתמול מרחבי העולם לכנס המכירות השנתי של החברה, שנערך הפעם בישראל. איל וולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס, הצהיר כי בחר דווקא בישראל במטרה לסייע לכלכלה ולתיירות הישראלית ולעסקים מקומיים, והחברה השקיעה באירוע לא פחות מ-5.5 מיליון שקל. האירוע המרכזי, שנערך ב-EXPO בתל אביב, כלל ערב גאלה עם ארוחת ערב והופעות (באנגלית) של מרינה מקסימיליאן בלומין ושירי מימון. החגיגה לא נגמרת - בהמשך השבוע מתכננת מלאנוקס לקחת את אנשי המכירות שלה למפגשים וטיולים ברחבי הארץ.

מי שנאלצו לוותר על החגיגה היו 50 עובדי מלאנוקס בסין, אשר בשל התפרצות מגיפת הקורונה לא יכלו לצאת מארצם. להם שלח וולדמן ברכה מיוחדת מטעמו. 

עניין סיני אחר שאיתו מלאנוקס מתמודדת הוא ההמתנה הארוכה לאישור הרגולטור הסיני למכירת מלאנוקס לידי אניבידיה (Nvidia) ב-7.36 מיליארד דולר - עסקה שהייתה אמורה להיסגר בסוף 2019 אך עדיין ממתינה לאישור, כשברקע מלחמת הסחר סין-ארה"ב והקורונה. מלאנוקס, המספקת ציוד תקשורת להעברת נתונים מהירה, נסחרת בנאסד"ק בשווי 6.6 מיליארד דולר כשמנייתה קרובה לשיא.

מצנח הזהב

אריאל פורת מונה לתפקיד מנכ"ל סימנס ישראל, ונוסף על כך כמנכ"ל סימנס אנרגיה. פורת, העובד בסימנס כשבע שנים, יחליף בתפקיד את ד"ר שמואל פלדל שכיהן כמנכ"ל סימנס ישראל חמש שנים. בתפקידו האחרון שימש פורת כסמנכ"ל הכספים של סימנס ישראל וסימנס מוביליטי. 

● בתום תשע שנים בהן כיהנה כמנהלת קשרי המשקיעים של חברת כיל, לימור גרובר עוזבת את חברת הכימיקלים, ומצטרפת לקבוצת דלק, כשגם שם תנהל את קשרי המשקיעים של הקבוצה. בעברה שימשה גרובר כמנהלת מחלקת המחקר ללקוחות בבית ההשקעות פסגות וקודם לכן כמנהלת השקעות בחברת בכורה. היא תיכנס לתפקידה החדש בחודש מרץ.

● עו"ד חגי אדרי מונה לתפקיד סמנכ"ל תעשייה קטנה ובינונית וקשרי ממשל בהתאחדות התעשיינים. במסגרת התפקיד יהיה אדרי אחראי על פיתוח כלים ושירותים לטובת חברות התעשייה הקטנות והבינוניות. בנוסף, אדרי יהיה אחראי על ניהול מערך קשרי הממשל של התאחדות התעשיינים מול הממשלה והכנסת. בעברו כיהן אדרי כראש מטה נשיא התאחדות התעשיינים, ובתפקידים שונים אחרים.

רוד שואו עם ערך

בכירים ברשות ניירות ערך יצאו לראשונה ל"רוד שואו" במטרה להגביר חשיפה לשוק ההון הישראלי בקרב גופי השקעה בחו"ל. הרשות, בראשותה של ענת גואטה, מבקשת לפתוח את שוק ההון הישראלי ולהפכו לגלובלי יותר, לדוגמה באמצעות צירוף שחקנים חדשים מחו"ל. כחלק מקידום האסטרטגיה הזו יצאו אופיר אייל, מנהל המחלקה הבינלאומית, ורון קליין, מנהל מערך הפיתוח העסקי במחלקה, ללונדון ונפגשו עם נציגי גופים שונים. השניים הציגו לגופים אלה את כלכלת ישראל, שוק ההון המקומי וחוזקותיו (לדוגמה, את הייחודיות בנושא הרישום הכפול) וקיבלו לדבריהם פידבקים חיוביים. בעתיד הכוונה היא להיפגש עם גופים נוספים בשווקים פיננסיים מרכזיים אחרים.

צרו איתנו קשר *5988