צמיחה של 60%: סולאראדג' הישראלית נסקה לשיא לאחר הדוחות הרבעוניים

ההכנסות מתחום הסולאר צמחו בכ-60%, לעומת הרבעון המקביל ל-389 מיליון דולר • שיעור הרווח הגולמי (Non-GAAP) עמד על 34.3% ובתחום הסולארי על 37.8%

בניין סולאראדג' / צילום: איל יצהר
בניין סולאראדג' / צילום: איל יצהר

מניית סולאראדג'  הישראלית קפצה הערב (ה') ביותר מ-8% לשיא כל הזמנים לאחר הדוחות הטובים שפרסמה לרבעון. 

סולאראדג' מהרצליה, העוסקת בפיתוח ואספקה של מערכת לאופטימיזציה ולניטור של אנרגיה סולארית, הרחיבה את פעילותה באמצעות רכישות בתחומים אחרים שאינם בשוק הסולארי. החברה הונפקה לראשונה בנאסד"ק ב-2015 במחיר של 18 דולר למניה, ועם הקפיצה הערב המניה מתקרבת ל-143 דולרים.

ההכנסות מתחום הסולאר ברבעון הרביעי צמחו בכ-60%, לעומת הרבעון המקביל ל-389 מיליון דולר, ובדומה לרבעון הקודם. בכך ההכנסות מתחום הסולאר עמדו בטווח התחתון של תחזית החברה. סולאראדג' דיווחה על צמיחה חזקה בארה"ב (61% מהמכירות), גם בתחום המגורים וגם בתחום המסחרי. בתחום שאינו סולארי נרשמו הכנסות של כ-29 מיליון דולר, עלייה לעומת הרבעון הקודם.

שיעור הרווח הגולמי (Non-GAAP) עמד על 34.3% ובתחום הסולארי על 37.8%. העלייה נובעת מהמשך תהליך הפחתת העלויות שהחברה מבצעת באופן תמידי אך בעיקר מירידה בהפרשה לאחריות. בתחום שאינו סולארי נרשמה ירידה ברווחיות הגולמית מ-28% ל-5%.

תחזית החברה לרבעון הבא משקפת צמיחה של עוד 60%, להיקף הכנסות של 425-440 מיליון דולר, לעומת תחזיות השוק להכנסות של 392 מיליון שקל, מתוכם בתחום הסולאר 405-415 מיליון דולר.

החברה לא צופה כרגע השפעה על ההכנסות במחצית הראשונה של השנה, הואיל והמפעל בסין עובד וצפוי להגיע לשיעור ניצולת של 80-85% בקרוב, כך עולה משיחת הוועידה. כלכלני פסגות מציינים כי החברה גם הצטיידה במלאים גבוהים יחסית בתחילת השנה בשל ראש השנה הסיני. "עם זאת", כותבים בפסגות, "צפויה השפעה על הרווחיות כאשר החברה תצטרך עדיין להשתמש במשלוחים מהירים על מנת לספק את המוצרים. בעבר דובר על כך שכבר בתחילת 2020 ניתן יהיה לצמצם את המשלוחים המהירים וכעת נראה שהדבר יידחה".

בפסגות מציינים כי בשורה התחתונה "החברה ממשיכה לצמוח בקצב גבוה מאוד בזכות איכות הניהול, התפתחות המוצרים והיכולת להציע מוצר מתקדם וטוב במחיר זול יחסית וכן בזכות הצמיחה האדירה בענף. מגמות אלו צפויות להימשך, כאשר השיח העולמי על משבר האקלים רק נמצא במגמת עליה והתחזיות לענף חזקות מבעבר".

בפסגות העלו את מחיר היעד למניה מ-95 דולר ל-150 דולר למניה והותירו את המלצת ה'קניה' למניה. "העלאת המחיר נובעת מעדכון תחזיות הצמיחה לטווח הקצר והארוך וכן הורדת שיעור ההיוון לנוכח הביקוש האדיר של השוק לענף הצומח ביותר בתעשיית האנרגיה", כתבו בפסגות.