יו"ר סיעת ישראל ביתנו פנה לשרי הליכוד יריב לוין וזאב אלקין והציע להם להיפגש

ח"כ עודד פורר שלח לשניים משרי הליכוד מכתב פנייה ובו פירט את הצעות ישראל ביתנו, או כפי שהוא כינה אותן - "תנאי סף" להצטרפות לקואליציה • השר לוין בתגובה: טרם קיום הפגישה עליך להתחייב להמליץ על נתניהו בפני הנשיא

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן / צילום: Tsafrir Abayov, AP
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן / צילום: Tsafrir Abayov, AP

שמונה ימים חלפו מסיום מערכת הבחירות השלישית, והיום (ג') לראשונה פנה יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, לשרי הליכוד יריב לוין וזאב אלקין והציע להם להיפגש. פורר שלח לשניים מכתב פנייה ובו פירט את הצעות ישראל ביתנו, או כפי שהוא כינה אותן "תנאי סף" להצטרפות לקואליציה.

רשימת התנאים זהה לדרישות ישראל ביתנו מכחול לבן. והן: קביעת רף הכנסה מינימלית לגימלאי בגובה של 70% משכר המינימום, העברת סמכויות להפעלת תחבורה ציבורית ופתיחת עסקים בשבת מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי, העברה בקריאה שנייה ושלישית את חוק הגיוס בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה-20, חוק למתן אפשרות לנישואים אזרחיים, מתן הרשאות לרבני ערים להקים בתי דין לגיור.

בתוך כך, הערב נערכה פגישה בין יו"ר ישראל ביתנו לארבעת ראשי מפלגת כחול לבן, חברי הכנסת בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי. בהודעת כחול לבן נאמר שהחמישה דנו במניעת מערכת בחירות רביעית והדרך להקמת ממשלה.

כעבור כשעה השר יריב לוין השיב לפורר כי הוא סבור שפנייתו הייתה מיועדת לחברי הכנסת איימן עודה, אחמד טיבי וחברי הרשימה המשותפת, "ונשלחה אליי בטעות".

לוין הוסיף כי אינו מבין את הפנייה בשל הודעותיו של ליברמן לפיהן הוא מסרב לשבת בממשלה אשר בראשה יעמוד יו"ר הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הכריז שנתניהו "נדרש לצאת לפנסיה".

לוין מציין בפני פורר כי הוא מצפה ממפלגתם להודיע שהם חוזרים בהם מן ההצהרות של ח"כ אביגדור ליברמן, וכי הם מעוניינים לשבת בממשלה לאומית בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"כמו כן, וכפי שידוע לך היטב, על מנת שנוכל לקיים עמכם מו"מ קואליציוני, נדרש כי ראש הממשלה יקבל מנדט מנשיא המדינה להרכבת הממשלה. לאור זאת וככל שפנייתך שבנידון הינה רצינית עניינית וכנה, ועל מנת שניתן יהיה לנהל מו"מ להרכבת ממשלה, אבקש לקבל את התחייבות מפלגתכם להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו לשם קבלת המנדט להרכבת הממשלה הבאה" כתב לוין.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988