קנס של 5,000 שקל למפרי בידוד: הממשלה אישרה שורת תקנות לשעת חירום

במסגרת התקנות שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שוטרים ופקחי עיריות יוכלו להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות • בנוסף, אושרו תקנות שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן / צילום: תמר מצפי
השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן / צילום: תמר מצפי

הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה המיוחדת שורה של תקנות לשעת חירום, שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגנה על בריאות הציבור.

במסגרת התקנות שאושרו, יוכלו שוטרי משטרת ישראל ופקחי הרשויות המקומיות להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על-ידי משרד הבריאות, במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסייה. 

כך, בגין הפרת חובת הבידוד יירשם קנס של 5,000 שקל; בגין הפרת חובת הדיווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד או על חזרה ממדינה המחייבת בבידוד יירשם קנס של 3,000 שקל; בגין הפרת הוראת שוטר על התפזרות התקהלות המנוגדת לצו יירשם קנס של 5,000 שקל. 

בנוסף, אושרו תקנות שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר, מתוך מטרה להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים, החשופים יותר לנגיף מעצם שהייתם בצפיפות במתקן סגור.

במסגרת התקנות החדשות, דיוני הארכות מעצר יתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים, ויתנהלו באמצעים טכנולוגיים כגון בשיחת וידאו או בשיחת וידאו טלפונית. כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים, כולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה. במשך תקופת התחולה של התקנות לשעת חירום, התייעצות עם עורך דין תתבצע באמצעות שיחות טלפון. 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי ביטחון הפנים, ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו". 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988