נגיף הקורונה | סיקור שוטף

מספר הנדבקים בישראל עלה ל-6,092; שישה מקרי מוות ביממה האחרונה

95 מהחולים במצב קשה, 6 מקרי מוות ביממה האחרונה • נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים מחו"ל לבידוד במלוניות תחת השגחה • קופות-החולים יפתחו מרכזים ומרפאות לבדיקות קורונה במגזר הערבי • משרד החינוך: התלמידים ייבחנו השנה עד 5 בחינות בגרות בלבד

אנשים עם מסכות בשוק הכרמל בתל אביב / צילום: Oded Balilty, AP
אנשים עם מסכות בשוק הכרמל בתל אביב / צילום: Oded Balilty, AP

22:00

מספר המתים מנגיף הקורונה בארץ עלה ל-26. גבר בן 72 שהובא אתמול בלילה למרכז הרפואי שערי צדק על ידי מד"א במצב קשה מאוד נפטר בשעות הבוקר.

בשל המצב הקשה בו הגיע, הגבר טופל בחדר מבודד על ידי צוות ממוגן ונלקחה בדיקה לקורונה. הערב התקבלה תשובה חיובית.

21:23

מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-6,092, בהם 95 במצב קשה. במקביל, מספר המתים עלה ל-25 - עם חמישה מקרי מוות נוספים ביממה האחרונה.

17:04

אל על מאריכה את משך השהיית הפעילות של טיסותיה: טיסות הנוסעים הסדירות שהופסקו לחלוטין לא יחזרו לפעילות עד ל-2 במאי 2020. בכוונת החברה להמשיך ולהפעיל טיסות חילוץ - היום אחה"צ תצא טיסה היסטורית שתחלץ נוסעים ממלבורן אוסטרליה. זו תהיה הטיסה הארוכה ביותר בתולדות אל על והיא תיארך 17 שעות ו-40 דקות.

14:50

בחינות הבגרות יתקיימו לפי מתכונת חירום. כך, בחינות הבגרות יתכנסו ל-5 שבועות, החל מ-22.6 ועד סוף חודש יולי, והתלמידים ייבחנו השנה עד 5 בחינות בלבד, במקום עד 7 בחינות בימי שגרה. לוח הבחינות המעודכן יפורסם לכל המאוחר עד ערב פסח.

התלמידים ייבחנו השנה באופן הבא: שלוש בחינות במקצועות החובה (מתמטיקה, אנגלית ושפה), מקצוע אחד מתוך אשכול הומניסטיקה (ספרות, תנ"ך, היסטוריה או אזרחות) ומקצוע אחד מתוך אשכול מדעים (כימיה, פיסיקה, ביולוגיה, או מדעי המחשב).

ככל שיהיה צורך במקצועות הבחירה שעליהם תלמידים לא ייבחנו השנה יופעל ציון בית ספרי משוקלל. בנוגע לתלמידי י"א מדגישים במשרד החינוך כי לפניהם שנת לימודים שלמה בשנה הבאה, שבה הם ילמדו לפי המתוכנן מראש. עוד מדגישים במשרד החינוך כי תתאפשר היבחנות במועדי ב' כי התלמידים יקבלו "מרתונים" של תרגול וחזרה בשעה שהלמידה מרחוק תורחב. במשרד מדגישים כי נוהל בחינות החירום מתואם עם צה"ל ועם האקדמיה.

13:35

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים לישראל מחו"ל לבידוד במלוניות (או במתקנים אחרים שיוסבו לכך) תחת השגחה. מימוש ההחלטה - מיידית.

עוד קבע ראש הממשלה כי ככל שמשרד הביטחון יצליח לספק ערכות בדיקה, בהתאם לדרישות שהוגדרו על-ידי משרד הבריאות, יישקל ביצוען של הבדיקות גם ביחס לכלל השבים מחו"ל.

ראש הממשלה הנחה את משרד האוצר להקצות תקציב מיידי לעניין.

13:10

אחת מהעובדות בלשכת שר התיירות נדבקה בקורונה. שר התיירות יריב לוין לא היה בקרבתה. מטעם לשכת התיירות נמסר כי "הבוקר התקבלה תוצאת בדיקת קורונה חיובית לעובדת בלשכת שר התיירות. למען הסר ספק, יש לציין כי השר לא היה בקירבתה של העובדת. יחד עם זאת ואף לפני המקרה, השר מקפיד בימים אלו הקפדה יתרה ומנהל את כל ענייני משרדו ושיחות המשא ומתן הקואליציוני מביתו.

עובדי המשרד אשר היו במגע עם העובדת ייכנסו לבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות ובהתאם לתוצאות החקירה האפידמיולוגית".

10:40

בהנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל המשרד, קופות-החולים יפתחו מרכזים ומרפאות לבדיקות קורונה במגזר הערבי:

קופת-חולים כללית פותחת מרכז בדיקות קורונה בשועפט בירושלים וביישוב טמרה בצפון.

קופת-חולים מכבי פותחת מרכז בדיקות קורונה בשער שכם בירושלים ובנצרת בצפון.

קופת-חולים מאוחדת פותחת מרכז בדיקות בסכנין ובשועפט בירושלים.

קופות-החולים יוציאו הודעות מסודרות לציבור בנושא.

10:15

ביה"ח וולפסון פרסם עדכון לגבי מצב חולי הקורונה בתחומו: "אנו שמחים לבשר הבוקר כי השתפר באופן משמעותי מצבה של אשה בת 67 אשר היתה מונשמת ומורדמת במצב קשה במשך שבועיים. זאת, לאחר ששבה ממצרים עם בן זוגה, שם נדבקה בנגיף.
הלילה היא נותקה ממכשיר ההנשמה וכעת היא נושמת באופן עצמאי ומצבה מוגדר בינוני. ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקות לטיפול נמרץ בחולי קורונה בוולפסון, ציין הבוקר כי 'מדובר במקרה של סימני החלמה מעודדים. אנו כמובן ממשיכים לעקוב באופן צמוד אחר מצבה של המטופלת ומקווים שנוכל להודיע על שיפור נוסף בהמשך'.

בביה"ח מאושפזים כעת 19 חולי קורונה, בהם 5 במצב קשה עד קשה-מאוד, מונשמים.
עוד מאושפזים, 6 חולים באורח בינוני- בהם שני מטופלי דיאליזה, ו-10 חולים במצב קל. מצבו של בן ה45 מוסיף להיות קשה והוא מחובר למכשיר האקמו (מכונת לב-ריאה). עד כה שוחררו מביה"ח 2 מטופלים שהחלימו מווירוס הקורונה, ואילו 13 מטופלים הועברו להמשך אשפוז בבתי מלון".

9:00

בית החולים סורוקה עדכן לגבי גילה של הקורבן ה-21. מביה"ח נמסר כי "לצערנו, נפטרה הלילה אישה בת 98 עם מחלות רקע מורכבות וקשות. אנו משתתפים בצער המשפחה".

בנוסף, ביה"ח עדכן במספר חולי הקורונה בתחומו: "כעת מאושפזים ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים היעודית לחולי קורונה בסורוקה מקבוצת כללית, 20 מטופלים: 6 במצב קשה, 2 בינוני, והיתר קלים. אמש שוחררה בת 18 לאחר אשפוז של כשבועיים".

8:45

היקף הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם עומד הבוקר על 859,431 איש. מתוכם,  42,335 מתו ו-178,322 החלימו.

מספר הנדבקים בישראל עלה ל-5,591 איש, עלייה של 233 חולים מאז העדכון האחרון אמש. מספר הנפטרים עלה ל-21 הבוקר. 5,129 מהחולים במצב קל, 118 במצב בינוני ו-97 במצב קשה, מתוכם 76 מונשמים. 226 החלימו ושוחררו. 

היקף המתים בארה"ב עלה הלילה ל-4,055 ומספר הנדבקים עומד כבר על 188,578 - מדובר כעת במדינה עם היקף החולים המאומתים הגבוה ביותר בעולם. 7,251 איש החלימו בארה"ב. באיטליה יש 105,792 נדבקים, והיקף הקורבנות בה הוא הגבוה ביותר -  12,428. מספר המחלימים במדינה הוא 15,729. מתחתיה ברשימה נמצאת ספרד עם 95,923 נדבקים,  8,464 מתים ו-19,259 מחלימים. סין, שהייתה מוקד ההתפרצות הראשוני בסוף דצמבר, נמצאת במקום הרביעי מבחינת היקף החולים המאומתים עם 81,518 איש. 3,305 מתו ו-76,052 החלימו. 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988