מנכ"לי משרדים ממשלתיים מתייצבים לימין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "הכי קל בעולם להכפיש"

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנכ"ל המשרד לשיוויון חברתי אבי כהן פרסמו פוסטים תומכים • ברקע, כתבה בעיתון "ידיעות אחרונות" שכללה ביקורת על אישיותו של מנכ"ל משרד הבריאות ותפקודו בזמן המשבר

משה בר סימן טוב  / צילום: שלומי יוסף, גלובס
משה בר סימן טוב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד פרסם פוסט תמיכה במנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וכתב: "יש לנו לא מעט מחלוקות וויכוחים על בסיס יומי, אני יום יום אני רואה אדם שנותן את כל כולו בנחישות ומסירות אינסופית לעצור את התפשטות הנגיף. ברסי (משה בר סימן טוב) הוא איש מקצוע מוכשר וחכם בצורה יוצאת דופן והרבה הודות לו מדינת ישראל היום לא נמצאת במקום שבו נמצאות מעצמות העל כגון ארה"ב, איטליה, ספרד, צרפת, גרמניה, אנגליה ועוד. וכשאני רואה את מסע הצלב נגדו עצוב וכואב לי כחבר, כקולגה אבל בעיקר כאזרח".

באב"ד כתב את הדברים על רקע כתבה נרחבת שפורסמה על מנכ"ל משרד הבריאות בעיתון "ידיעות אחרונות" ובה הושמעה ביקורת על אישיותו ועל האופן שבו הוא מנהל את המשבר (בדגש על ריכוזיות וכוחנות). הודעת התמיכה של מנכ"ל האוצר נחשבת מפתיעה יחסית שכן בין השניים שררו באחרונה חילוקי דעות ביחס לשאלה מתי ועד כמה יש להחזיר את המשק לשגרת עבודה.

כמו כן כתב באב"ד: "כל כך קל להשמיץ לגדף ולרמוס הים שזה באמת בלתי נסבל. אמרת מילה אחת שלא במקום או עשית פעולה שגויה, או חס וחלילה העברת ביקורת או עמדת על שלך וכבר הנשרים עטים על הטרף".

באב"ד הגיב לפוסט תמיכה שפרסם עוד קודם לכן מנכ"ל המשרד לשיוויון חברתי אבי כהן סקלי שכתב: "הכי קל בעולם זה להאשים, להכפיש, להוציא שם רע - יש על זה גם שתי פרשיות בתורה (במקרה השבת). פותחים את המקלדת ומתחילים להוציא כל מה שבא לך. לא צריך לעשות כלום, בטח לא להתמודד עם משבר של פעם במאה שנים כמו הקורונה. לבקר אפשר, צריך וחובה כל הזמן, אבל

א. יש דרך והיא צריכה להיות מקצועית ועניינית
ב. לכל דבר יש זמן.

הכתבה שפורסמה הבוקר ב'ידיעות אחרונות' על מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אינה עומדת בשני הדברים האלו. היא אינה מכילה ביקורת מקצועית ועניינית - אלא ביקורת אישית, מכוערת וחסרת כל בסיס. והדבר השני (שהוא מנותק מהראשון) שבזמן ניהול מלחמה לא עושים דברים כאלו. זה בדיוק כמו שהייתה יוצאת כתבה כזאת על הרמטכ"ל באמצע מערכה צבאית - אף אחד (ובצדק !) לא היה מעלה על דעתו לעשות את זה אני מיר את בר סימן טוב כבר כמה שנים טובות. עבדנו ביחד במספר צמתים ויותר בשנים האחרונות כל אחד בתפקידו ואני מעיד עליו ממקור ראשון - הוא מקצוען אמיתי, איש ישר וכנה שעושה את עבודתו עם כל הלב והנשמה. כל השאר רכילות זולה ומגעילה".

צרו איתנו קשר *5988