תדהר והראל יקימו את הקומפלקס החדש של הקריה האקדמית אונו

רכשו מגרש בשטח של כ-14 דונם בצומת סביון ב-100 מיליון שקל מידי יעקב אטרקצ'י, בעלי אאורה • עלות הפרויקט, שאמור להיפתח בשנת 2023, נאמדת ב-550 מיליון שקל

גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר / צילום: רונן אקרמן
גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר / צילום: רונן אקרמן

החברות תדהר והראל הודיעו היום (ד') כי רכשו מיעקב אטרקצ'י, הבעלים של חברת אאורה, מגרש בשטח של כ-14 דונם בצומת סביון, שעליו יקימו קמפוס שיאחד את שלוחת הקריה האקדמית בקריית אונו ואת הקמפוס החרדי באור-יהודה. הקרקע נרכשה בעסקת מזומן תמורת 100 מיליון שקל. עלות הפרויקט נאמדת ב-550 מיליון שקל. הצפי הוא שהפרויקט יקום עד שנת 2023.

לקרקע יש היתר חפירה ודיפון, ובימים אלה מקודמת תוכנית הכוללת 54,000 מ"ר של קמפוס אקדמי, מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומשרדים.

תדהר והראל, בעלות הקרקע והמבנים, חתמו על הסכם הקמה ושכירות לתקופה של 25 שנים עם הקריה האקדמית אונו. את המבנה המרכזי, שגודלו כ-32,000 מ"ר, הן ישכירו למכללה בסכום הנאמד בכ-22 מיליון שקל בשנה. את שני המבנים הנוספים הן יתפעלו בעצמן.

גיל גבע, יו"ר קבוצת תדהר, מסר: "השותפות של תדהר והראל מאפשרת לנו לפרוץ יחד קדימה ולקחת את תחום המניבים המתפתח בשתי החברות אל הרמה הבאה. יכולות היזום, התכנון והביצוע שפיתחנו לאורך השנים, בשילוב העוצמה של הראל, הן הבסיס לתוכנית פיתוח משמעותית אשר צופה עשור קדימה".

רנן הרטמן, מנכ"ל ומייסד הקריה האקדמית אונו, מסר: "זוהי הפעם הראשונה שקמפוס חרדי יופעל לצד חילוני. אנו מאמינים שמהאקדמיה תצא הבשורה כיצד ניתן לחיות זה לצד זה ולעצב מדיניות שתדע להתמודד עם האוכלוסיות השונות ולהעצים אותן מבלי לפגוע באורחות חייהם. הקמפוס החדש והמודרני ישלב את הטכנולוגיות החדשות ביותר ואת דרכי ההוראה המתקדמות ויעניק חוויית לימודים שטרם נראתה בישראל"

קבוצת תדהר עוסקת בענייני ייזום ובנייה, ויש לה גם נכסי נדל"ן מניב. היא הבעלים במשותף של מלון ריץ-קרלטון במרינה הרצליה, קומפלקס הייטק פארק ברעננה, פארק העסקים Cu ברמת החייל, מגדל רוגובין תדהר בבורסה ברמת גן ועוד. לקבוצת הביטוח והפיננסים הראל יש למעלה מ-3 מיליון לקוחות במגוון תחומים. 

צרו איתנו קשר *5988