מתווה החזרה בפלאפון: כל העובדים יחזרו מחל"ת ויקבלו מענק חד פעמי

בתמורה הוסכם על ביטול הנופש השנתי שתוכנן בחו"ל ותקציב הרווחה יקטן באופן חד פעמי • פלאפון תקצה סכום של מיליון שקל שיחולק בין העובדים כמענק

מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף
מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף

פלאפון, ועד העובדים בחברה וההסתדרות הסכימו על הסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, תוך צמצום הפגיעה בעובדיה.

לפי ההסכם, כל עובדי פלאפון שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה (ובתקופה זו שולמו להם כל ההפרשות הסוציאליות והביטוחים), שבו לעבודה סדירה עד להיום. כל תנאי ההעסקה, היקפיה ושעות העבודה יישמרו כפי שהיו ערב התפרצות משבר הקורונה. הוסכם כי החברה אף תקצה סכום של מיליון שקל שיחולק כמענק חד-פעמי לעובדים שישובו לעבודה פעילה. בנוסף, הוסכם על ביטול נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל, ותקציב הרווחה המשותפת יקטן השנה באופן חד פעמי.

בחודשים האחרונים יחסי העבודה בפלאפון היו בכי רע וחוסר אמון שרר בין העובדים וההנהלה. בעוד ועד העובדים דרש להחזיר את כל העובדים שיצאו לחל"ת לעבודה רגילה, ניסתה ההנהלה להחזיר את חלקם בצורה מדורגת והדבר הוליד מתיחויות קשות, שהגיעו אפילו לפתחו של משרד התקשורת. כעת, בעקבות ההסכם החדש נראה שהיחסים השתפרו לעת עתה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "משבר הקורונה הציב אתגרים רבים בפני מעסיקים, כמו גם בפני ההסתדרות, כגוף המייצג את העובדים בישראל. אני שמח שהנהלת פלאפון, בשיח פורה עם נציגות העובדים, ידעה להחזיר אליה את הכוח האנושי שמוביל את החברה להצלחה כבר שנים רבות".

מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, מסר: "בתקופת משבר הקורונה החברה הוכיחה את חוזקה וחוסנה והמשיכה לתת שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותיה. לצד זאת, גם אנחנו כמו חברות רבות במשק מתמודדים כעת עם השלכות האירוע בעקבות הירידה בשירותי הרומינג ולכן היה עלינו להגיע להבנות שיהיו לטובת החברה ועובדיה, אני מבקש להודות לצביקה אברמוביץ, סמנכ"ל משאבי אנוש, שהוביל את המו"מ, להסתדרות הכללית וליחיאל שמן יו"ר ועד העובדים, על האחריות הרבה שגילו ועל הבנת המציאות החדשה בה אנו נמצאים".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, מסר: "בימים של חוסר ביטחון תעסוקתי במשק, בזכות התאגדות העובדים קבענו שעד אחרון העובדים שהוצא לחל"ת - יחזרו לעבודתם ולתפקידם, כמתבקש. גם נציגות העובדים ידעה לתת את חלקה ולהירתם למצבה של החברה בתקופה זו".

יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר: "בתקופה של משבר כלכלי חסר תקדים הצלחנו קודם כל לשמור על הביטחון התעסוקתי והתנאים של כלל העובדים, ובמיוחד אלו שיצאו לחל"ת. צפויים לנו עוד ימים מורכבים ומאתגרים, אבל בזכות ההון האנושי והמקצועי הנדיר הקיים בפלאפון נצליח להתגבר על כל מכשול שיעמוד בדרכנו. הוכחנו זאת כבר בעבר ואין לי ספק שנמשיך לעשות כך גם בעתיד".