טיסות | בלעדי

משנה מדיניות: חברת התעופה סאן דור תפסיק לטוס בשבת

סאן דור היא חברת-בת של אל על, ובשונה מהחברה-האם, שלא טסה באופן רשמי בשבתות ובחגים, סאן דור ביצעה טיסות צ'רטר בימי שבת • כעת סיטונאי הנסיעות שביקשו להזמין את מטוסי סאן דור להרכבת חבילות נופש המשלבות טיסות הממריאות בימי שבת, נתקלו בשינוי המדיניות שכבר נכנסה לתוקף

מטוס סאן דור / צילום: דני שדה
מטוס סאן דור / צילום: דני שדה

סאן דור תפסיק לטוס בשבת - כך נודע לגלובס. סאן דור היא חברת-בת של אל על, ובשונה מהחברה-האם, שלא טסה באופן רשמי בשבתות ובחגים, סאן דור ביצעה טיסות צ'רטר בימי שבת. כעת סיטונאי הנסיעות שביקשו להזמין את מטוסי סאן דור להרכבת חבילות נופש המשלבות טיסות הממריאות בימי שבת, נתקלו בשינוי המדיניות שכבר נכנסה לתוקף.

למעשה, סאן דור טסה לאחרונה בשבת בחודש פברואר 2020, וטיסותיה מאז הופסקו בצל משבר הקורונה יחד עם רוב הלו"ז של החברה-האם. כעת המגמה הזו תימשך כמדיניות של החברה.

סאן דור ("שמש זהב") אומנם נמצאת בבעלות המלאה של אל על, אולם היא משמשת כחברה המשווקת טיסות שכר, טיסות עונתיות ומזדמנות בקווים נפרדים משלה, וכך היא יכלה להפעיל טיסות גם בשבת.

לפני כעשור יצאה סאן דור במהלך של מיתוג מחדש כדי למצב את עצמה כחברה המתמחה בטיסות לנופש. כך למשל, על-פי התכנון של החברה בקיץ 2020, היא הייתה אמורה להפעיל טיסות לנאפולי, לסלוניקי, לאודסה, לזלצבורג ועוד. הטיסות בוטלו יחד עם לוח הטיסות שנמחק בעקבות המגפה.

האם ארקיע תישאר בקרוב החברה הישראלית היחידה שמפעילה טיסות בשבת? כיום ישראייר מפעילה טיסות בשבת, אולם לא מן הנמנע כי בשלב כלשהו בעלי החדשים שיקבלו את השליטה בישראייר בקרוב - רמי לוי וחברת בי.ג'י.איי שבבעלותו ובבעלות שלום חיים - יבקשו להפסיק לטוס בשבת, בדומה לשאר העסקים שהם מפעילים. במקרה כזה ארקיע תקבל לידיה יתרון לא מבוטל, משום שנופשים רבים מחפשים אחר טיסות שממריאות ושנוחתות בשבת כדי להתאים את עצמם לשבוע העבודה.

בתוך כך, ב-22 בינואר ייכנס רשמית לתפקידו המנכ"ל הנכנס של אל על, אביגל שורק, שינחת בימים הקרובים בישראל מארה"ב, שם הוא מתגורר בשנים האחרונות בתפקידו כ-COO בחברת דלק US. אל על הודיעה כי המנכ"ל המכהן גונן אוסישקין יסיים את תפקידו ב-21 בינואר. את חלק מהחפיפה השניים יבצעו באמצעים המסכים, כששורק יידרש לשהות בבידוד אחרי הנחיתה בישראל. 

צרו איתנו קשר *5988