פנטהאוז בשווי 16 מיליון שקל הועמד למכירה: מודעה קטנה בעיתון חשפה את המוכר המפתיע

מנהלי העיזבון של מיכאל שטראוס פרסמו להזמנה להציע הצעות לרכישה הדירה במגדל אבשלום ברחוב פישמן מימון בת"א • הדירה היא בת 290 מ"ר, ולפי אומדן שנערך עבור גלובס, שווי מ"ר בנוי עומד כיום על כ-50 אלף שקל למ"ר

הבניין שבו נמצא הפנטהאוז של מיכאל שטראוס / צילום: כדיה לוי
הבניין שבו נמצא הפנטהאוז של מיכאל שטראוס / צילום: כדיה לוי

מנהלי העזבון של מיכאל שטראוס ז"ל פרסמו הזמנה להציע הצעות לרכישת הפנטהאוז שלו, במרכז תל אביב. על פי אומדן שנערך עבור גלובס, מחיר הדירה נע בסביבות 16 מיליון שקל.

מנהלי העזבון, עו"ד פיני רובין, רו"ח גד סומך ורונית חיימוביץ פרסמו הודעה בעיתון, שקוראת למתעניינים להגיש הצעות לרכישת הדירה, שנמצאת בקומה 15 במגדל אבשלום ברחוב פישמן מימון.

הדירה היא בת 290 מ"ר, ולה צמודה מרפסת בשטח של כ-40 מ"ר, מחסון של כ-10 מ"ר ושלושה מקומות חניה. המגדל עצמו הוקם בשנות השמונים והוא נחשב לאחד מה"מגדלים הוותיקים" של תל אביב, שנמצאים במיקומים הטובים ביותר בעיר, ושלא נערכות בהם עסקות מרובות, על אף גילם המתקדם יחסית.

שמאי המקרקעין שמוליק כהן מחברת SK שמאות אמר כי שווי מ"ר בנוי במיקום, בהתייחס לגודל של הדירה, ולגילה עומד כיום על כ-50 אלף שקל למ"ר. על זה מוסיפים 40 מ"ר מרפסות, מחסן וחניות ובסך הכל מגיעים לאומדן שווי של כ-16 מיליון שקל.

מגדל אבשלום הוא חלק מקומפלקס "מגדלי דוד המלך", שאותו תכנן האדריכל יצחק ישר ז"ל. המגדלים משתייכים לדור המגדלים הקודם של תל אביב כגון בזל, גן העיר ודיזנגוף, שיתרונם העיקרי הוא במיקום המרכזי בעיר, בעוד שדור מגדלי היוקרה החדשים נוסח רחוב הירקון ופארק צמרת נמצא בריחוק מסוים מהמרכז.