5 דברים על מספר קצבאות מובטחות

מתקרבים לגיל הפרישה? כדאי לכם להתחיל לשקול כמה קצבאות מובטחות אתם מעוניינים לקבל

מספר קצבאות מובטחות / עיצוב: טלי בוגדנובסקי
מספר קצבאות מובטחות / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

רגע לפני גיל הפרישה, כדאי לכם לעשות כמה החלטות סופיות בנוגע לחיסכון הפנסיוני שלכם. 

1) מה זה קצבאות מובטחות?

כאשר חוסכים לפנסיה בקרנות הפנסיה החדשות מגיעים לגיל פרישה, הם צריכים לבחור כמה קצבאות מובטחות הם רוצים לקבל. מספר הקצבאות המובטחות יכול לנוע בין אפס ל-240. אם בחרתם, לדוגמה, 120 קצבאות מובטחות, זהו סכום הקצבאות המינימלי שתקבלו.

2) אם הלכתי לעולמי?

במקרה של פטירה לפני תום מספר הקצבאות המובטחות, המוטבים יקבלו מקרן הפנסיה את ההשלמה. למשל, אם חייתם שנתיים וקיבלתם 24 מתוך 120 הקצבאות המובטחות, המוטבים יקבלו סכום בגובה 96 קצבאות.

3) אם הארכתי חיים?

הקצבה מקרן הפנסיה היא לכל ימי חייכם. אם הארכתם חיים מעבר למספר הקצבאות המובטחות שבחרתם, תמשיכו לקבל את הקצבה עד יום מותכם. אולם במקרה זה המוטבים לא יקבלו סכום נוסף מקרן הפנסיה לאחר מותכם.

4) מה זה משנה כמה קצבאות בחרתי?

ככל שהבטחת הקצבאות שבחרתם היא לתקופה ארוכה יותר, כך כל קצבה חודשית תהיה נמוכה יותר, מהיום הראשון. אם תוותרו על הבטחת קצבאות, הקצבה שתקבלו תהיה גבוהה יותר. הבחירה נעשית לפני קבלת הקצבה הראשונה והיא לא ניתנת לשינוי.

5) ישנן אפשרויות בחירה נוספות?

ניתן במקום בחירת קצבאות לבחור אפשרות למתן קצבה לבן הזוג למשך כל ימי חייו, כאחוז מהקצבה שלכם. אפשרות זאת רלוונטית בעיקר לבני זוג שלאחד מהם יש קצבה מקרן הפנסיה ואילו לשני אין חיסכון, והוא תלוי למעשה בקצבה של בן זוגו. 

צרו איתנו קשר *5988