הגיוס המשולש של ד"ר אורי גייגר, מייסד אקסלמד

וגם: מוצ'ילרו בהווה, סטודנט לעתיד? • מיליון דולר בהפתעה • מצנח הזהב • וחדשות טובות • אירועים ומינויים 

מימין לשמאל: לו פל, ד''ר ארז און , לין פל, ד''ר אורי גייגר וקרן גייגר / צילום: ילנית סולומונוביץ חבוט
מימין לשמאל: לו פל, ד''ר ארז און , לין פל, ד''ר אורי גייגר וקרן גייגר / צילום: ילנית סולומונוביץ חבוט

אל בניין הדקוטה האייקוני בשדרות סנטרל פארק, שבפתחו נרצח ג'ון לנון ובו חיים אשתו יוקו אונו ובנו עד היום, התקבצו לאחרונה שורה של אנשי עסקים בכירים. הם הגיעו לאירוע התרמה לטובת הקמתו של מרכז השיקום לצפון בפדה פוריה שערך ד"ר אורי גייגר, שותף מייסד של אקסלמד, קרן המכשור הרפואי הגדולה בישראל, בביתם של לין ומשקיע הביומד לו פל. באירוע גויס סכום של כחצי מיליון דולר.

המרכז נמצא בימים אלה בשלבי בנייה מתקדמים, ובישורת האחרונה של גיוס 8 מיליון דולר שנותרו לצורך סיומה של הבנייה. עם פתיחתו יתווספו בצפון כ-400 מקומות עבודה חדשים בכל מקצועות הרפואה. ד"ר ארז און, מנהל פדה פוריה, הזכיר באירוע כי המיזם הוא פרויקט לאומי. "אנחנו מחוללים פה מהפכה שתיצור שינוי לא רק בתחום השיקום, אלא גם בתחומי הכלכלה והתעסוקה וגם בתחום החברתי".

האירוע במנהטן הוא השני לטובת הקמת מרכז השיקום לצפון, כאשר הראשון נערך בחודש מרץ בביתם של בני הזוג גייגר במיאמי ביץ', וכלל ארוחת ערב ל-25 איש. בין התורמים הראשיים למרכז, מלבד בני הזוג גייגר ובני הזוג פל, נמנים גם רפי נקש מבעלי ג'ורדש ומלונות סטאי, מנהל בית החולים לשעבר 'בית ישראל' במנהטן דיויד שולקין ואנשי עסקים פרטיים.

גייגר הוא בנו של ד"ר רולנד גייגר ז"ל שעבד בפדה פוריה. "מבחינתי, לא מדובר באירוע התרמה שגרתי", הוא אומר. "נולדתי וגדלתי בפוריה, ואבי הקים ויסד את מחלקת הילדים בבית החולים. אני כיום גאה מאוד בעובדה שהוא מוביל בתחומים רבים כמו קרדיולוגיה, פה ולסת, עיניים, יולדות, ובקרוב מאוד שיקום - לכל תושבי הארץ, הגליל והגולן.

"אנחנו מתכננים אירוע שלישי החודש בפילדלפיה, ואני פועל נמרצות, יחד עם הנהלת בית החולים, עמותת הידידים וחבריי אנשי העסקים, להקמת המרכז שיהיה מהמובילים בתחומו בהיבטים בינלאומיים, ברמה המקצועית והטכנולוגית. הוא יעמוד בקדמת רפואת השיקום - ולכך דרושים תקציבים".

מוצ'ילרו בהווה, סטודנט לעתיד? 

האם הצעירים הישראלים שמגיעים לטיול אחרי צבא בדרום אמריקה מעוניינים לחשוב על העתיד המצפה להם עם שובם לארץ, בין אם אלה לימודים ובין אם זו עבודה, או שהם היו מעדיפים להתנתק ולשכוח מהכול ולו לכמה חודשים?

שלט של אוניברסיטת בר אילן בקוסקו, פרו / צילום: יח''צ
 שלט של אוניברסיטת בר אילן בקוסקו, פרו / צילום: יח''צ

התשובה היא לכאורה ברורה (לא), אבל באוניברסיטת בר אילן חושבים אחרת. בימים האחרונים הציבה האוניברסיטה שלטים ב"סמטת המציקים" בקוסקו בפרו - שאליה  נוהגים להגיע מטיילים ישראלים, ואשר קיבלה את כינויה בעקבות ריבוי המקומיים המנסים למכור בה סחורה לצעירים. בשלטים מזמינה אותם האוניברסיטה לפגישת זום במסגרת "יום פתוח" שבו יוכלו להתרשם מהאפשרויות האקדמיות שהיא מציעה.

"האוניברסיטה מגיעה לצעירים המתעניינים בלימודים באשר הם, בכל רחבי העולם", אומרת נעמה גת, סמנכ"לית השיווק והפיתוח העסקי. "לאחר תקופת הקורונה הצעירים חזרו לטוס, והזום מהווה כלי נפלא לקשר מכל מקום. הצעירים של היום גם מטיילים, גם מתכננים את עתידם וגם מחוברים לאפשרויות הדיגיטליות של יצירת קשר מכל העולם, וזה מה שאנחנו מאפשרים להם".

מיליון דולר בהפתעה

איש העסקים והיזם אהרון פרנקל היה אמור להגיע לאירוע גיוס תרומות שנערך בבית משפחת דקל שבסביון, לטובת אגודת "עזרא למרפא", בראשות הרב פירר. אלא שהוא לא יכול היה להגיע, ובמקום זאת התקיימה עמו שיחת וידאו ממונקו, שבה הכריז על תרומה של מיליון דולר לאחזקה שוטפת של 20 האמבולנסים של אגודת "עזרא למרפא". נזכיר כי השבוע השתתף פרנקל בהנפקה של בנק לאומי, ורכש מניות בקרוב למיליארד שקל.

היזם אהרון פרנקל / צילום: מורג ביטן
 היזם אהרון פרנקל / צילום: מורג ביטן

באירוע לקחו חלק כ-150 אורחים, המנחה היה אלי יצפאן, וראש המוסד לשעבר יוסי כהן נתן הרצאה על האתגרים ויחסי הכוחות במזרח התיכון ובמדינת ישראל. בנוסף לתרומת פרנקל נאספו תרומות לרכישת עוד שני אמבולנסים לאגודה.

בין הנוכחים באירוע פרופ' שמואל דקל, איתן יוחננוף (רשת יוחננוף), יובל דוידוביץ (בעלי זאוס), בועז מולדובסקי (נשיא בורסת היהלומים), צביקה ויליגר (יו"ר ויליפוד), שלומי זינו (מחסני השוק), שלומי תורג'מן (קרן SIBF), פרופ' אייל סיוון ( מנהל מערך הנשים מרכז הרפואי תל השומר) ועוד.

מימין לשמאל: יוסי כהן ראש המוסד לשעבר והרב פירר / צילום: מורג ביטן
 מימין לשמאל: יוסי כהן ראש המוסד לשעבר והרב פירר / צילום: מורג ביטן

מצנח הזהב

עו"ד מיה ליקוורניק מונתה ליו"ר דירקטוריון נת"ע. היא תצטרף לחברה אחרי לאחר כ-30 שנה כעורכת דין ושותפה במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

מירב קינן מונתה למנהלת השיווק בישראל של Priority, המספקת פלטפורמות לניהול עסקים בענן.

פרופ' ניר קידר מונה לנשיא המכללה האקדמית ספיר, ויחליף את פרופ' שי פלדמן, שכיהן שלוש שנים בתפקיד.

יונתן אבן טוב מונה למנכ"ל מכללת שנקר, ויחליף את עו"ד דרור קווה שכיהן בתפקיד 13 שנה.

המנכ''ל החדש של שנקר, יונתן אבן טוב / צילום: אחיקם בן יוסף
 המנכ''ל החדש של שנקר, יונתן אבן טוב / צילום: אחיקם בן יוסף

אלכס כץ מונה למוביל תחום מחקר הסייבר ב-Matrix Cyber R&D Labs, זרוע הסייבר המחקרי של מטריקס.

טל אבנר מונתה לסמנכ"לית התפעול של חברת ההלת'-טק Nym, העוסקת בקידוד תיקים רפואיים בקודים של חברות הביטוח בארה"ב. אור פלס מונה לסמנכ"ל הפיתוח.

שורת מינויים במלונות פתאל: קרן גנון מונתה למנכ"לית לאונרדו פלאזה אילת, כרמית חיון מונתה למנהלת מלון לאונרדו פריויליג' אילת, ושרונה להב מונתה למנהלת לאונרדו רויאל ריזורט אילת.

יואל קופלנד מונה למנהל "עוגן לבית" מקבוצת עוגן, העוסקת בליווי פיננסי חינמי של זוגות צעירים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית לרכישת דירה ראשונה, וכן בשיקום כלכלי של משקי בית ויחידים שהידרדרו לחובות.

שירלי תמרי תוביל את מערך הדליברי במרכז הפיתוח של סייבריזן.

חדשות טובות

עשור של תרומות. איש העסקים ובעלי רשת שיווק השקמה רמי לוי, ורעייתו עדינה, קיבלו אות הוקרה על תרומה של מאות אלפי שקלים בעשור האחרון לעמותת "שמחה לילד", התומכת במאות ילדים החולים במחלות גנטיות וכרוניות.

ספרים לילדים החולים. חברת הסייבר דיפ אינסטיקנט תרמה 200 עותקים מספר שיצרה בעצמה לבית החולים דנה לילדים שבאיכילוב. הספר נקרא "הדרך לדיפוליס", והוא מסביר לילדים על עולמות הסייבר. הספרים נתרמו כחלק מסיור של העובדים בבית החולים, ומפגש עם הילדים המאושפזים והוריהם. בשנה האחרונה מאמצת דיפ אינסטיקנט את בית החולים איכילוב במגוון פעילויות ותרומות.

דיפ אינסטינקט תרמו 200 ספרי סייבר לילדי ביה''ח דנה / צילום: דיפ אינסטינקט
 דיפ אינסטינקט תרמו 200 ספרי סייבר לילדי ביה''ח דנה / צילום: דיפ אינסטינקט

בדיקות עור חינם בחופים. לרגל פתיחת עונת הרחצה נערכות בדיקות עור ונקודות חן ללא עלות בארבעה חופים מרכזיים בחיפה, באשדוד, בהרצליה ובקרית חיים. רופאי מערך העור מבית החולים איכילוב, בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן העור ובחסות מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה, מקיימים בחופים ימי בדיקות עור על ידי רופאים מומחים, במטרה להעלות את המודעות לסרטן העור ולעודד גילוי מוקדם בקרב הציבור הרחב.

בדיקות עור ונקודות חן, שיתוף פעולה של בית החולים איכילוב, העמותה הישראלית לסרטן העור ולה רוש-פוזה / צילום: גדי סיארה
 בדיקות עור ונקודות חן, שיתוף פעולה של בית החולים איכילוב, העמותה הישראלית לסרטן העור ולה רוש-פוזה / צילום: גדי סיארה

עמדות הבדיקה יוצבו בחוף דדו בחיפה ב-1.7.22, בחוף הרצליה ב-15.7.22, בחוף אשדוד ב-29.7.22 ובקריית חיים כחלק משיתוף הפעולה עם עמותת "שלובות" במהלך חודש אוגוסט.