סבב ב' בבחירות לרשויות המקומיות: ניצחון מוחץ ליהב בחיפה, מהפך בבית שמש

70 מועמדים התמודדו ב-35 יישובים שלא הושגה בהם הכרעה בסיבוב הראשון • בחיפה, יונה יהב ניצח דוד עציוני ויחזור לכהן כראש העיר • בבית שמש, גרינברג ניצח את ראשת העיר המכהנת בלוך • בקריית גת סוויסה יחליף את דהרי אחרי 20 שנה בתפקיד • בנס ציונה, שמואל בוקסר ימשיך לקדנציה נוספת • באריאל, שטבון ניצח את אורן חזן

הבחירות לראשיות המקומיות, סבב ב' / צילום: Associated Press, Mostafa Alkharouf
הבחירות לראשיות המקומיות, סבב ב' / צילום: Associated Press, Mostafa Alkharouf

ספירת הקולות הסתיימה: בשעה 22:00 ננעלו הקלפיות ובאופן סופי הסתיימה ההצבעה בסיבוב השני של הבחירות המקומיות שנערכו ב-35 ערים ויישובים. 70 מועמדים בסה"כ התמודדו ברשויות שלא הושגה בהן הכרעה, יישובים שבהם אף מועמד לא זכה ל-40% מהקולות הכשרים בסיבוב הראשון שהתקיים לפני כשבועיים. בסיבוב השני הצביעו 443,595 תושבים, שהם 46.1% מבעלי זכות הבחירה. 

סבב הבחירות השני נפתח ב-35 רשויות מקומיות. זה מה שצריך לדעת

עם סגירת הקלפיות, אמר שר הפנים משה ארבל: "אני מבקש להודות לרבבות תושבים שגילו אזרחות טובה ויצאו שוב גם היום להצביע. אני מודה למנכ"ל משרד הפנים, רונן פרץ ולמפקח הארצי על הבחירות, ריאן גאנם, על ניהול מערכת בחירות למופת הן בסבב הראשון והן בסבב השני שהסתיים עתה. ההיערכות המוקדמת של משרד הפנים, המשטרה, צה"ל ומערך הסייבר הלאומי איפשרו הצבעה תקינה ורציפה, תוך הקפדה על טוהר הבחירות. אני מברך את ראשי הרשויות הנבחרים".

בבית שמש, לאחר ספירת הקולות, שמואל גרינברג ניצח את ראשת העיר המכהנת עליזה בלוך בכמעט עם 58.6%. החגיגות במטה גרינברג כבר החלו והוא צפוי לעלות לנאום בקרוב.

בחיפה, בתום ספירה של 100% מהקולות, ראש העיר לשעבר יונה יהב ניצח עם 62.6% מהקולות, מול 37.4% שקיבל דוד עציוני. דוד עציוני הכיר בניצחונו של יהב, הודה לפעיליו ולבוחרים ומסר: "מברך מכאן את יונה יהב ומאחל בהצלחה בתפקיד ובאיחוד השורות בעיר חיפה".

בנס ציונה, לאחר שבסיבוב הראשון קיבל 39% מהקולות והיה כפסע מניצחון, מנצח כעת ראש העיר שמואל בוקסר את המועמד תומר תדהר עם 57% מהקולות, וממשיך לקדנציה שניה בתפקיד. ברמלה, ראש העיר הנוכחי מיכאל וידל ימשיך לכהן בתפקידו לאחר שגבר על ראש העיר לשעבר יואל לביא עם 53.1% מהקולות. ברחובות, המועמד מתן דיל קיבל 59.3% מהקולות ויכהן כראש העיר הבא - החגיגות במטהו כבר החלו. באריאל, יאיר שטבון ניצח את אורן חזן לאחר שקיבל 62.9% מהקולות.

בקריית גת, לאחר ספירת כלל הקלפיות, המועמד כפיר סויסה קיבל 52.1% מהקולות והדיח את ראש העיר המכהן אבירם דהרי - לאחר 20 שנים בתפקידו. בפרדס חנה-כרכור, יוני חכימי קיבל 60.7% אחוז מהקולות וניצח בבחירות המקומיות. בקריית עקרון, אילן ירימי הוא ראש המועצה החדש לאחר שזכה ב-72.8% מהקולות - הוא יחליף את חובב צברי לאחר שתי קדנציות בראשות המועצה. ביהוד-מונוסון, המועמד אמנון סעד ניצח את ראשת העיר יעלה מקליס עם 61.4% מהקולות.

לתוצאות האמת בכלל הרשויות בהן נערך סיבוב שני של בחירות, לחצו כאן

הכתבה פורסמה לראשונה ב-N12