אייזנברג מנסה להכות בשנית: מעוניין להכניס את מניותיו בישרס לערד במחיר כפול ממחירן בבורסה

עכשיו זה רשמי: מה שהיה עד כה הערכות, הפך להחלטת דירקטוריון. שלמה אייזנברג, בעל השליטה בחברות ערד השקעות וישרס, מעוניין להכניס את מניות חברת ישרס שהוא מחזיק יחד עם שותפיו, לחברת ערד, במחיר העולה ב-%93 ממחירן בבורסה.

דירקטוריון חברה ערד החליט בסוף השבוע שעבר לרכוש את מלוא המניות שמחזיקה קבוצת אייזנברג-גזונטהייט-שפיצר בחברת ישרס תמורת 60 מיליון דולר, דהיינו תמורת 212 מיליון שקל. מדובר ב-%30.1 מהון המניות של ישרס, ו-%30.3 מכח ההצבעה. שווי המניות לפי מחירן בבורסה ביום חמישי, יום קבלת ההחלטה בדירקטוריון, היה 109.5 מיליון שקל. ההחלטה, אגב, קיבלה גם את אישור ועדת הביקורת של ערד.

אם תתבצע העסקה תקבל ערד מניות ישרס כששוויה של האחרונה מוערך ב-200 מיליון דולר. מדובר בשווי הגבוה ב-%19 מהסכום אליו הגיע הכלכלן דן טהורי, שאמד בחודש מאי השנה את שווייה של ישרס ב-167.6 מיליון דולר.

עד כה התחמק אייזנברג מתגובה להערכות שנשמעו בשוק ההון, לפיהן הוא מתכנן לבצע הנפקת זכויות בחברת ערד, כאשר את הזכויות שתקבל קבוצת אייזנברג-גזונטהייט-שפיצר היא תממש באמצעות הכנסת מניות חברת ישרס לערד במקום הכנסת מזומנים.

על פי אותן הערכות, הוא פנה לגופים מוסדיים המחזיקים במניות ערד, והציע להם להכניס את מניות ישרס שברשותו לפי שווי של 54 מיליון דולר. מדובר בשווי שהיה גבוה מפי שניים ממחיר המניות באותה עת בבורסה ופי שלושה מהשווי ששילם לחברה בת של ישרס בעת שקנה את המניות באוקטובר 96'. בשלושת החודשים שחלפו זינק הסכום ל-60 מיליון דולר.

בשלב הראשון נראה היה שהפנייה לגופים המוסדיים עוצרת את כוונותיו של אייזנברג, אבל עכשיו מסתבר כי הוא הפגין בסך הכל סבלנות ועתה הוא מוכן להכות בשנית.

בהודעה שהעבירה ערד לבורסה נאמר עוד כי אם לא תבצע ערד הנפקת זכויות עד 1 בדצמבר 97', תהיה לכל אחד מהצדדים בעסקה הזכות לבטל אותה. יישום החלטת הדירקטוריון תלוי כמובן באישור האסיפה הכללית בחברה, שתתכנס ב-19 באוגוסט. קרנות וקופות בנק הפועלים מחזיקות ב-%6.6 ממניות ערד אך לא ברור אם קופות הגמל של בנק המזרחי עדיין מחזיקות במניות כבעבר. «שלמה פרידמן «אייזנברג מנסה להכות בשנית: מעוניין להכניס את מניותיו בישרס לערד במחיר כפול ממחירן בבורסה «

צרו איתנו קשר *5988