מעצר רוצח הנערות בוואדי קלט הוארך עד תום ההליכים

בית המשפט הצבאי בבית-אל האריך היום עד תום ההליכים את מעצרו של אחמד כעאבנה, תושב ואדי קלט, אשר רצח בחודש אפריל האחרון את הנערות, חגית זביצקי וליאת קסטיאל. עורך דינו של כעאבנה דרש לנהל את המשפט בדלתיים סגורות, אך בקשתו נדחתה.

כתב עתי"ם מוסר, כי כעבאנה פגש היום לראשונה את עורך דינו באולם בית המשפט. התובע, רב סרן אלי בראון, פירט את מסכת הראיות הכוללות את הודאותיו של כעאבנה בפני חוקרי שירות הבטחון הכללי והמשטרה וכן מסמכים ותמונות, המתעדים את מעשה הרצח המזעזע.

על פי כתב האישום, ראה כעאבנה את שתי הצעירות שהגיעו לוואדי קלט. הוא המתין עד שהן התכוונו לחזור מתוך הוואדי להתנחלות כפר אדומים, שם התגוררה חגית זביצקי. כעאבנה התקרב אל השתיים, על פי כתב האישום, ודרש מחגית זביצקי למסור לו את תיקה, כיוון שחשב שיש בתוכו כלי נשק מסוג עוזי. משסירבה, תקף כעאבנה את השתיים באמצעות סכין שהיתה בחגורתו ודקר אותן 75 דקירות בכל חלקי גופן, ולאחר מכן גרר את הגופות במורד הוואדי והשליכן מצוק. נטען, כי כעאבנה החביא את בגדיהן וכן שעון ומצלמה, שהיו ברשות השתיים, המתין לרדת החשיכה ואז חזר לביתו, שם התוודה בפני אימו ואחיו על מעשה הרצח. אימו של כעאבנה נשפטה לשלושה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה בסיוע לכעאבנה.

במהלך הדיון דרש עורך דינו של כעאבנה להוציא את אמצעי התקשורת מתוך האולם, כיוון שמדובר בטענות של התביעה ולא בהוכחות, ודבר הפרסום עלול, לטענתו, להזיק למרשו. הוא אמר: "זוהי הפעם הראשונה שאני פוגש את הנאשם ועד עתה לא קיבלתי את חומר הראיות ואין לי שום דרך להתייחס לכתב האישום".

התובע רס"ן אלי בראון אמר, כי התביעה עומדת לבקש עונש של שני מאסרי עולם לפחות על הנאשם, אם אכן יורשע, וכי ברור על סמך כתב האישום כי מדובר ברצח על רקע בטחוני. « «מעצר רוצח הנערות בוואדי קלט הוארך עד תום ההליכים «

צרו איתנו קשר *5988