הנקראות ביותר

עובדי ראדא בית שאן קיימו אסיפה על רקע המאבק בין בעלי המניות

חוששים כי השתלטות המשקיעים הזרים תפגע בזכויותיהם

עובדי מפעל ראדא בבית שאן קיימו אתמול (א') אסיפת חירום, במהלכה הושבת המפעל למשך כשעה. העובדים הביעו את דאגתם מהשינויים הצפויים בניהול המפעל. במפעל מועסקים כ-100 עובדים.

בשבוע שעבר פורסם, כי קבוצת משקיעים הולנדית, בעלת חברה הרשומה בגיברלטר, המחזיקה ב-%21 ממניות ראדא, מבקשת למנות סמנכ"ל כספים חיצוני ומנהל פיננסי חדש לחברה. העובדים חוששים, כי המשקיעים ההולנדים ינסו לשנות את אופי הניהול ואת תיפקוד המפעל, תוך פגיעה בעובדים, במעמדם ובשכרם.

העובדים פירסמו הודעה, לפיה בכוונתם להאבק בכל נסיון "לעשות רווחים והון קל על חשבון המפעל. המשקיעים ייתקלו בהתנגדות עיקשת בכל נסיון לפגוע במפעל, לצמצם עובדים, לצמצם עבודה או לסגור אותו".

באסיפה אתמול השתתף מזכיר מועצת הפועלים, פיני קבלו, שאמר לעובדים, כי מועצת הפועלים תתמוך במאבקם, במידה שיחליטו להאבק בפגיעה אפשרית במעמדם ובזכויותיהם.

בשבוע שעבר פורסם, כי מתחולל מאבק בין בעלי המניות על מינוי דירקטורים בחברה. הקבוצה ההולנדית, בראשות רינק קמר, הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לאסור כינוס אסיפת בעלי המניות השנתית של החברה. קמר ביקש מבית המשפט לאפשר לו להצביע באסיפה, ובכך למנוע מינוי דירקטורים חדשים לתקופה של שלוש שנים.

בראיון לעיתונים אמר קמר, כי הקבוצה ההולנדית דורשת מהבעלים האחרים, חיים ניסנזון, להסביר מדוע הוא ממשיך ללוות כסף ולדלל את בעלי המניות למרות התחייבות שנתן לקבוצה ועל אף זכות הסירוב לקבוצה. קמר הדגיש כי קבוצת המשקיעים אינה מעוניינת להשתלט על החברה. הוא דורש למנות מספר שווה של דירקטורים לזה של קבוצת ניסנזון ובמקביל למנות מנהל פיננסי נייטרלי שידווח ישירות למועצת המנהלים.

ראדא מייצרת סימולטורים למטוסים ומערכות בדיקה למטוסי נוסעים. החברה ההולנדית הפכה לבעלת המניות העיקרית בראדא לפני כחודש. ניסנזון מחזיק ב%5.8 מהמניות. «מאת דוד חיון «עובדי ראדא בית שאן קיימו אסיפה על רקע המאבק בין בעלי המניות «חוששים כי השתלטות המשקיעים הזרים תפגע בזכויותיהם

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות