פרקליטת המדינה הורתה למשטרה לפתוח בחקירה נגד נציב מס הכנסה בפרשת הולילנד

בפרשה, שנחשפה ב"גלובס", נחשד דורון לוי שאיפשר לבעלי הולילנד להתחמק מתשלום מס שבח ולשלם מס רכישה מופחת * לוי מכחיש החשדות

פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, החליטה להורות למשטרה לפתוח בחקירה כנגד נציב מס הכנסה, דורון לוי, וכנגד בכירים נוספים בנציבות, בחשד שביצעו עבירות לכאורה בפרשת הולילנד. הפרשה נחשפה ב"גלובס" לפני חמישה חודשים. לוי דוחה את החשדות נגדו, והציג את עמדתו בפני פרקליטות המדינה לפני קבלת ההחלטה.

ל"גלובס" נודע, כי ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה, מיכאל בן-יאיר. ככל הידוע, עומדת הפרקליטות להעביר בזמן הקרוב את חומר הבדיקה בנושא זה אל ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוסי לוי. נודע, כי חומר ראשוני כבר הועבר מהפרקליטות אל המשטרה.

ההחלטה התקבלה לאחר שבמשך חודשיים נבדקו הממצאים בפרשה בידי עו"ד רחל סוכר, שהתמנתה על ידי ארבל לבדוק את הנושא. סוכר המליצה להורות על פתיחה חקירה משטרתית, וכן על נקיטת צעדים משמעתיים כנגד לוי ואחרים.

כפי שפורסם ב"גלובס", דו"ח של אגף הביקורת במס הכנסה, בראשות המבקרת יעל שביט, העלה, כי לוי הורה לרשויות מס שבח ומס רכוש לאשר לחברת הולילנד קורפוריישן העברת קרקעות שבבעלותה בירושלים, ששוויין נאמד ב-100-80 מיליון דולר - לפי ערך של 12 מיליון דולר בלבד.

פרקליטות המדינה והמשטרה סירבו להגיב. «מאת יואב יצחק «פרקליטת המדינה הורתה למשטרה לפתוח בחקירה נגד נציב מס הכנסה בפרשת הולילנד «בפרשה, שנחשפה ב"גלובס", נחשד דורון לוי שאיפשר לבעלי הולילנד להתחמק מתשלום מס שבח ולשלם מס רכישה מופחת * לוי מכחיש החשדות

צרו איתנו קשר *5988