סימנס השקיעה 2 מיליון ד' בטלנולדג' הישראלית

יצרנית התקשורת הגרמנית סימנס השקיעה 2 מיליון דולר בחברת טלנולדג' הישראלית, הפועלת בתחום הבילינג (חיוב וגבייה). ההשקעה בוצעה לפי שווי חברה של 45 מיליון דולר, אחרי הכסף. שתי החברות גם חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי. במסגרת ההסכם, תשלב סימנס את המערכת של טלנולדג' במערכות תשתית התקשורת שהיא מוכרת, תחת שמה (כמוצר OEM).

הסיכום בין שתי החברות הושג כבר באוגוסט 1999, אך טרם פורסם עד כה. באחרונה, חתמו השתיים על הסכם רשמי. סימנס השקיעה בטלנולדג' באמצעות חברת ההשקעות שלה, מוסטנג ונצ'ר.

האחזקות בחברה יהיו בבעלות חברת שירותי הפס הרחב של סימנס, יוניספר סולושנס. יוניספר סולושנס, שהופרדה מסימנס באחרונה, רכשה מאז מספר חברות, בהן קסטל נטוורק ורד סטון האמריקניות. סימנס מתכוונת להנפיק את החברה, כנראה בארה"ב.

טלנולדג' פיתחה מערכת חיוב וגבייה המשרתת ספקים של שירותי פס רחב וספקי תוכן. המערכת מסוגלת לבצע חיוב וגבייה ושירות לקוחות בהתאם למידע העובר ברשת וכן לפי איפיון של תכני השידור ברשת (למשל, לפי שמות הסרטים). החברה החלה למכור את המערכת בתחילת 1999, וכיום יש לה 15 לקוחות.

המערכת של טלנולדג', הנקראת TOTAL-E, שונה ממערכות בילינג אחרות, המיוצרות על ידי חברות גדולות יותר, בכך שהיא מאפשרת להתאים מוצר מדף לדרישות הלקוח בתוך מספר ימים. חברות אחרות זקוקות למספר חודשים כדי לבצע תהליך התאמה זה.

טלנולדג' הוקמה על ידי שניים מיוצאי בזק: אורי ערד (בעבר סמנכ"ל מערכות המידע בבזק) ואורן גלנץ (לשעבר מנהל פרוייקט הבילינג בחברה). גלנץ מנהל כיום את החברה. ערד, ששימש בעבר מנהל החברה, פרש ממנה לפני כשנה בעקבות סכסוך עם בעלי המניות, וכיום היום מנהל חטיבה בקומברס. החברה מעסיקה 106 עובדים, והיא מתכננת לעבור בקרוב לפעול בארצות-הברית.

השותפים בחברה הם זאבי אחזקות (%40) וקרן JVP (ג'רוזלם ונצ'ר פרטנרס, המחזיקה ב-%22 מהחברה. כל אחד מהמייסדים מחזיק ב-%10 מהחברה, וכ-%15 מהמניות שמורות כאופציות לעובדים. יתרת המניות מצויה בידי סימנס.« מאת אפי לנדאו « סימנס השקיעה 2 מיליון ד' בטלנולדג' הישראלית

צרו איתנו קשר *5988