הנקראות ביותר

קוריאה: עיר עסקים בינלאומית תוקם בהשקעה של 15 מיליארד ד'

ב"סונגדו", ליד אינצ'ון, יוקמו 70 בנייני משרדים, מרכז סחר עולמי בן 60 קומות, 4 בתי מלון, כ-50 אלף יח"ד, מרכזי קניות ובתי ספר בינלאומיים; גשר ענק יחבר את העיר עם נמל התעופה הבינלאומי

משרד הבנייה והתחבורה של דרום קוריאה חשף בשבוע שעבר תוכנית להקים את "העיר החדשה של סונגדו" (Songdo New Town), בתחום המטרופוליטני של העיר אינצ'ון, כ-50 ק"מ מערבית לסאול. זאת, כחלק משאיפת הממשלה לממש התוכנית להפיכת קוריאה למרכז עסקים ראשי של צפון-מזרח אסיה.

משרד הבנייה והתחבורה מתכנן גם את הקמת הגשר שיחבר בין נמל התעופה הבינלאומי אינצ'ון, הבנוי על האי יונגג'ונג, אל סונגדו, במטרה לשפר את הנגישות של עיר העסקים החדשה. נה"ת אינצ'ון הוא הנמל המרכזי בדרום קוריאה, אשר החליף אשתקד את הנמל הוותיק "קימפו" בסאול, שהפך לנמל לטיסות פנימיות בלבד.

סונגדו נבנית בקצה הדרומי של העיר אינצ'ון, ותתפרס על שטח של 17.66 מיליון מ"ר, על אדמה שתושמש במיוחד לצורך הפרויקט (1.76 מיליון מ"ר כבר הושמש בינואר 2000). התוכנית היא להפוך את סונגדו ל"איזור כלכלי מיוחד" (SEZ), שיכלול מרכז עסקים בינלאומי, תעשיית היי-טק וטכנולוגית מידע. באתר שכבר הושמש יבנה מתחם למגורים וקומפלקס ביוטכנולוגיה.

בקומפלקס הביוטכנולוגיה, נודע כי חברת התרופות VaxGen עומדת להשקיע במקום 150 מיליון דולר בבניית מרכז מחקר ופיתוח וקווי ייצור.

מועצת העיר אינצ'ון (עיר בת 2.6 מיליון תושבים) חתמה על הסכם עם קונסורציום המורכב מחברת השקעות הנדל"ן האמריקנית The Gale, וחברת פוסקו. על פי ההסכם, הקונסורציום ישקיע 12.7 מיליארד דולר בהקמת מרכז עסקים בינלאומי בבניין בן 60 קומות, מרכז כנסים, 60 בנייני משרדים, ארבעה בתי מלון, מרכזי קניות וקניונים, בתי ספר בינלאומיים, קומפלקס לדיור ואפילו מגרש גולף (ספורט פופולרי מאוד בקוריאה). הבנייה צפויה להסתיים בשנת 2013.

מתוך סך ההשקעה, הקונסורציום ישקיע 11.7 מיליארד דולר בפרויקטים שונים של פיתוח, ואת מיליארד הדולר הנוספים ישקיע ברכישת מגרשים. מרכז העסקים הבינלאומי יתפרס על שטח ענק של 5.5 מיליון מ"ר (פי 37 משלושת מגדלי עזריאלי). על 5 מיליון מ"ר נוספים ייבנו שכונות המגורים, פארק מדע ומרכזי מחקר ופיתוח.

בשנת 2020, האיזור הכלכלי המיוחד של סונגדו יהפוך לביתם של 180 אלף תושבים, וישמש מרכז סחר בינלאומי ראשי, עם 70 בנייני משרדים, מלונות ושטחי מסחר.

משרד הבנייה והתחבורה ציין, כי בכוונת הממשלה להעניק תמריצים והטבות רבות לחברות שיעברו לסונגדו, כגון הטבות מס, שירותים אדמיניסטרטיביים מהירים ותנאי מגורים, חינוך ורפואה משופרים, שימשכו משקיעים זרים על משפחותיהם. הגשר שיחבר את סונגדו לנמל התעופה הבינ"ל יושלם ב-2008. מועצת העיר אינצ'ון מנהלת משא ומתן עם מספר גורמים פרטיים באשר להקמת הגשר. המועצה הציבה תנאים, והם שבניית הקטע המערבי של הכביש שיתחבר אל הגשר תישאר באחריותה, המשך הכביש ממזרח, אחרי הגשר, יהיה באחריות הממשלה המרכזית בסאול, ואילו המשקיע הזר יבנה את הגשר עצמו בלבד.

לפי נתוני המשרד, עלות התשתיות בלבד בפרויקט סונגדו מוערכת ב-2 מיליארד דולר, שעיקרם יבואו ממימון עיריית אינצ'ון ומתקבולים ממכירת שטחים בעיר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות