הנקראות ביותר

המכון הישראלי לתחבורה מבקש צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן

היקף חובות המכון: 8.6 מיליון שקל; מציע לממש החברה-בת שלו

המכון הישראלי לתכנון ומחקר תחבורה פנה היום (ב') לביהמ"ש המחוזי בת"א בבקשה להוציא צו להקפאת הליכים נגדו לתקופה של 60 יום, ולמנות לו נאמן לתקופת הקפאת ההליכים.

בפנייה לביהמ"ש נאמר, כי המכון נוסד ב-1970 בהתאם להחלטה שנתקבלה בזמנו על-ידי משרד התחבורה, לאגד בגוף מקצועי שיבצע עבור המשרד את נושא התכנון התחבורתי. המכון עוסק במתן שירותי ייעוץ בתחום תכנון התחבורה. במכון עובדים 22 עובדים ולקוחותיו העיקריים הם משרד התחבורה, משרדי ממשלה נוספים, רכבת ישראל, דן אגד, משטרת ישראל, רשות שדות התעופה, רשויות מקומיות ועוד.

בפנייה לביהמ"ש, באמצעות עו"ד שחר בן מאיר נאמר, כי חובות המכון מסתכמים ב-8.64 מיליון שקל, מתוכם חוב של 4.8 מיליון שקל לעובדים, 2 מיליון שקל לבנק הפועלים ו-1.24 מיליון שקל לספקים, קבלני משנה ונותני שירותים.

לדברי המכון, בין הסיבות למצבו הנוכחי ניתן למנות כניסתם של מתחרים נוספים לתחום של ייעוץ תחבורתי ואי התאמה עסקית-כלכלית של שכר העבודה ששולם לעובדים. כן טען, כי המבנה האירגוני ויכולת הפיקוח על תפוקת העובדים היו לקויים ביותר.

למכון חברה-בת בשם המכון הישראלי לתכנון ומחקר תחבורה (בינל'), שבין לקוחותיו הבנק העולמי וארגון האו"ם.

המכון מציע הסדר לנושיו, המתבסס על מימוש הבניין הנמצא ברחוב נחל איילון בת"א, שם נמצא מקום עיסוקו ומשרדיו של המכון, ומימוש החברה-בת. על-פי ההסדר, בנה"פ יקבל את מלוא חובו, והעובדים והנושים הרגילים יקבלו 50% מהחוב. (פש"ר 1108/03).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות