רמה"ש מינתה את יגאל כהן-אורגד לאחראי תכנון מתחם גלילות צפון

במקום יוקם איזור תעסוקה בשטח של 400 אלף מ"ר * גם לביה"ח אסותא הוצע שטח במתחם

המועצה המקומית רמת השרון מינתה את הכלכלן יגאל כהן-אורגד, לשעבר שר האוצר, כאחראי על תכנון ופיתוח מתחם גלילות צפון, על שטח של 470 דונם.

על-פי התוכנית, ייבנה במקום איזור תעסוקה בשטח של 400 אלף מ"ר, באחת מתוכניות פיתוח הנדל"ן הגדולות ביותר בישראל בשנים הקרובות.

בין היתר, עומדת המועצה המקומית להציע לבית החולים אסותא לחכור שטח של 20 עד 30 דונם במתחם, ולבנות עליו את בית החולים החדש שלה, הנמצא כיום על קרקע יקרה בצפון ת"א. כפי שפורסם ב"גלובס", מנהלת אסותא גם מו"מ לחכירת שטחים בסמוך לבית חולים שיבא ברמת-גן.

מתחם גלילות צפון נמצא בין בנייני הרב-מכר ובין הגבול הצפוני של רמת-השרון, הגובל בהרצליה. הקרקע נמצאת בבעלות קבוצת בעלים פרטיים. באוגוסט אשתקד, אישרו הוועדות לבניין ערים תוכנית מיתאר, שעל-פיה מותר לבנות במקום 400 אלף מ"ר כאיזור תעסוקה, כולל הבניינים הנוכחיים של הרב-מכר, בשטח של כמה עשרות אלפי מ"ר.

תפקידו של כהן-אורגד יהיה לדאוג לתכנון פרטני של המתחם, לאחד חלקות ולחלקן מחדש, ולהקצות מגרשים לבנייה ליעדים שונים. לאחר מכן, יפעל להוצאות היתרי בנייה של המועצה המקומית. על-פי הערכה, מדובר בהליך שיימשך מספר שנים. המועצה המקומית רמתהשרון מעריכה, כי למרות השפל הנוכחי בנדל"ן, עתיד מתחם גלילות צפון להפוך לאחד מאזורי התעסוקה המבוקשים והעיקריים ביותר בישראל, בשווי מכירה של מאות-מיליוני דולרים.

ההנחה מבוססת על כך שמדובר במתחם קרוב לתל-אביב, הנמצא ליד צומת הכבישים הארציים בגלילות, ובסמוך לתחנות רכבת.

יודגש, כי אין קשר בין פרויקט זה לבין פרויקט הבינוי המתוכנן במיתחם פי גלילות, הנמצא מדרום לרב-מכר.

צרו איתנו קשר *5988