מירה-מאג מחזקת שליטתה במגל: רוכשת אחזקות התעשייה האווירית בכ-6.4 מיליון דולר

המחיר משקף לחברה שווי של כ-54 מיליון דולר ומהווה פרמיה של כ-17% ביחס למחירה בשוק * לאחר הרכישה, תחזיק מירה-מאג ב-53.2% * יו"ר מגל: "תוך ארבע שנים נכפיל ההכנסות"

חברת מירה-מאג, בעלת השליטה בחברת מגל , המפתחת מערכות אבטחה ממוחשבות לאיתור וזיהוי חדירות לא מורשות, רוכשת את אחזקותיה של התעשייה האווירית בחברה (כ-11.88%), תמורת כ-6.4 מיליון דולר.

מירה מאג נמצאת בשליטת נייטי קירש, המכהן כדירקטור במגל, וקובי אבן-עזרא, המכהן כיו"ר מגל. לפני הרכישה, החזיקה מירה מאג בכ-42.4%. בעקבות רכישת חלקה של התעשייה האווירית, תבסס מירה-מאג את שליטתה במגל ותגיע לאחזקה של כ-53.2%.

שוויה של מגל הוערך לצורך הרכישה בכ-54 מיליון דולר (7 דולר למניה). שווי זה מבטא פרמיה של כ-17% ביחס לשוויה בוול-סטריט, שעומד על כ-46 מיליון דולר (6 דולר למניה).

רכישת המניות מהתעשייה האווירית תתבצע בשני שלבים: בשלב הראשון, שיתבצע לפני ה-15 באוגוסט, תרכוש מירה-מאג כ-9.6% מהונה של מגל תמורת כ-5.2 מיליון דולר. בשלב השני, תרכוש מירה-מאג את יתרת המניות - כ-2.3% - תמורת כ-1.2 מיליון דולר. השלב השני של העסקה יתפרס על פני שלושה מועדים בשנה הקרובה.

"פעילות מגל היא לא חלק מליבת העסקים של התעשייה האווירית", אמר היום יו"ר מגל, יעקב בן עזרא. "הם רצו למכור והצלחנו להגיע להבנה על המחיר, ולכן קנינו את האחזקות שלהם. להערכתי, זה מחיר טוב, ואם הייתי יכול לקנות עוד חבילות גדולות במחיר הזה, הייתי עושה זאת".

- אתה יכול לקנות מניות בשוק, ובמחיר נמוך יותר.

"בשוק אפשר לקנות, אבל לאט לאט, ואני אכן קונה כשאני יכול. עכשיו, לדוגמה, אני לא יכול, כי זו תקופה של לפני הדו"חות הכספיים. בשנתיים האחרונות רכשנו דרך מירה-מאג כ-570 אלף מניות. אי אפשר לקנות חבילות גדולות, כי אין סחירות גבוהה. אם אני אקנה הרבה, אני אעלה את המחיר, וזה אסור לי. עכשיו היתה לנו הזדמנות לקנות במחיר שגבוה ממחיר השוק. חשבנו שזה מחיר טוב. אנחנו מאמינים בחברה. זו חברה צומחת ומרוויחה בענף שנמצא עכשיו בפריחה, ולכן קנינו".

- היו הערכות כי צפויה הכנסת משקיע פיננסי לחברה.

"המצב הפיננסי של החברה יציב ובריא. תמיד ישנה אפשרות להכניס שותף אסטרטגי, במחיר נכון. מגל לא זקוקה למשקיע פיננסי. כשיגיע משקיע אסטרטגי, בהחלט נדון בנושא. אבל אנחנו לא מתעסקים בזה, אנחנו מתעסקים בלהביא הזמנות גדולות לחברה".

- איפה תהיה מגל בעוד מספר שנים?

"עוד ארבע-חמש שנים נכפיל את ההכנסות שלנו. בעשר השנים האחרונות אנחנו גדלים בקצב שנתי ממוצע של כ-17%. בתקופה זו ההכנסות שלנו צמחו מ-10 מיליון דולר בשנה ל-50 מיליון דולר, ואני מעריך שהקצב יימשך. המשמעות היא מכירות כפולות בעוד ארבע שנים".

צרו איתנו קשר *5988